phpbb error - help

Access

Registered
вижте каква грешка дава като пусна пост :
Код:
Could not connect to smtp host : 10060 : A connection attempt failed because the connected party did not properly respond after a period of time, or established connection failed because connected host has failed to respond.

DEBUG MODE

Line : 99
File : smtp.php

някой може ли да помогне :(

немога да разбера от какво излиза, преди я нямаше , а не съм пипал нищо по него да слагам модове или нещо друго :shock: :?
помогнете :?
кажете как да го опрая :oops:
 
На твойто PC ли е ? Нещо проблем с мейл сървъра. Кога я изкарва тая грешка ?
 
Когато пише, ми от админ панела на Общи настройки виж има настройки за smtp сървъра, ако трябва изключи тези настройки да не праща мейли
 
our каза:
На твойто PC ли е ? Нещо проблем с мейл сървъра. Кога я изкарва тая грешка ?

да на моя комп е.
не бях писал от 1,2 дена в него и днес като написах 1 пост и като дадох "Прати" и ми я показа :(


fena каза:
Когато пише, ми от админ панела на Общи настройки виж има настройки за smtp сървъра, ако трябва изключи тези настройки да не праща мейли

Да, ама проблема не е от админ панела 100% , защото тая функция е изключена т.е. никога не съм я включвал :?

други идей как да го оправя има ли :cry:
 
our каза:
Тя тая функция по default не е ли включена ?

не!
одеве пак проверих да не случайно да е включена ама си е изключена никога не съм я и пипал да я включвам :?
 
Дай да видя този ред( Line : 99) .
Какво има на него (и около него).
 
ето кода от ред 85 до ред 116:


Код:
if (trim($subject) == '')
	{
		message_die(GENERAL_ERROR, "No email Subject specified", "", __LINE__, __FILE__);
	}

	if (trim($message) == '')
	{
		message_die(GENERAL_ERROR, "Email message was blank", "", __LINE__, __FILE__);
	}

	// Ok we have error checked as much as we can to this point let's get on
	// it already.
	if( !$socket = @fsockopen($board_config['smtp_host'], 25, $errno, $errstr, 20) )
	{
		message_die(GENERAL_ERROR, "Could not connect to smtp host : $errno : $errstr", "", __LINE__, __FILE__);
	}

	// Wait for reply
	server_parse($socket, "220", __LINE__);

	// Do we want to use AUTH?, send RFC2554 EHLO, else send RFC821 HELO
	// This improved as provided by SirSir to accomodate
	if( !empty($board_config['smtp_username']) && !empty($board_config['smtp_password']) )
	{ 
		fputs($socket, "EHLO " . $board_config['smtp_host'] . "\r\n");
		server_parse($socket, "250", __LINE__);

		fputs($socket, "AUTH LOGIN\r\n");
		server_parse($socket, "334", __LINE__);

		fputs($socket, base64_encode($board_config['smtp_username']) . "\r\n");
		server_parse($socket, "334", __LINE__);

:?


ред 99 е това:
Код:
message_die(GENERAL_ERROR, "Could not connect to smtp host : $errno : $errstr", "", __LINE__, __FILE__);
 
yeee оправи се, вече не я дава 8) 8) 8) 8)
ще знам вече като даде такива грешки търся реда и слагам наклонените чертички,че всички ерори до сега който ми даваше бяха заради тоя smtp сървар :roll:

благодаря ти много :wink:
 
Access каза:
yeee оправи се, вече не я дава 8) 8) 8) 8)
ще знам вече като даде такива грешки търся реда и слагам наклонените чертички,че всички ерори до сега който ми даваше бяха заради тоя smtp сървар :roll:

благодаря ти много :wink:

Е не навсякъде ще стане с наклонени чертички. :)
Някой път с наклонениете чертички ще стане мазало.
 
е аз говорех като имам нещо подобно ;)
Код:
message_die(GENERAL_ERROR, "Could not connect to smtp host : $errno : $errstr", "", __LINE__, __FILE__);


ама най-добре ще стане да си питам 8)
за тва така и правя та да не става мазало :roll:
 

Горе