Как да пуснем IRC Сървър.

Всичко при мен е Ток и Жица бачка ставам админ.. обачееее има едно НО , това но е че все още не сте обяснили как да си вкарам CS/NS/OS и всички други всевъзможни модули.. , ако може да ги обясните или по-точно да дадете линк.. Мерси предварително .. а и да помогна с паролата на хората който немогат да си влезнат с админ ника , значи като влезнете вече в мирк няма значение с какъв ник напишете /QUOTE mkpasswd Паролата , след което сървъра ще ви изпрати Криптирата парола копирайте е отворете файла в етц папката ircd.conf и е заместете с вашата парола "Саве" след което ресвате вашият сървър и сте готови.
 
si4ko trugna syrvara servizite ama pri opit da gi link s drug syrvar

connect {
name = "loveisgone.mooo.com";
# Тук пишете името на server-a/services
host = "87.252.168.217";
# Тук пишете ИП-то на server-a/services
send_password = "link";
# Тук пишете парола за линк(Например links)
accept_password = "link";
# Същото както горното със същата парола
port = 6667;
hub_mask = "*";
class = "server";
autoconn = yes;
compressed = yes;
cryptlink = no;
};

ama [21:07] -irc.gadmina.net- *** Notice -- ERROR :from loveisgone.mooo.com[unknown@87.252.168.217] -- Closing Link: 82.119.68.108 (Invalid servername.)
-
[21:07] -irc.gadmina.net- *** Notice -- Server loveisgone.mooo.com[unknown@87.252.168.217] closed the connection
-
 
у6 май вс направих
ама
(AM:01:34:19) * Connecting to irc.ramsess.com (6667)
(AM:01:34:41) * Unable to connect to server (Connection timed out)
 
ramsess каза:
у6 май вс направих
ама
(AM:01:34:19) * Connecting to irc.ramsess.com (6667)
(AM:01:34:41) * Unable to connect to server (Connection timed out)

a probvai s /server optoti :) ako domeina ne e tvoi nqma kak da stane

btw linknah me gi povredata bila v na4alot protso hub="yes"


:)
 
Ами мога ли да кача файловете например на безплатен хостинг и през него да ми е сървъра имам предвид на phpnet.us ?
И ако може,какъв ще е домейнът на irc сървъра ми ?
 
s0Ldi3R каза:
Ами мога ли да кача файловете например на безплатен хостинг и през него да ми е сървъра имам предвид на phpnet.us ?
И ако може,какъв ще е домейнът на irc сървъра ми ?

за да пуснеш сервер ти трябва шел който разбирасе да позволява пускането на ircd процеси също мисля че имаше и други неща с който трябваше да се съобразиш.
 
Това е много безинтересно да се правите на админи и опери и да се занимавате с ирк сървари е най голямата простотия...
:?:
 
Goduser каза:
Някой само би ли ми казал как да се индифицирам като IRC Oper...


Password Incorrect
-
Closing Link: rooter.bg (Bad Password)


Това ми го показва още когато искам да се connect ...

Идва се

/oper Nicka Passa
 
Goduser каза:
Някой само би ли ми казал как да се индифицирам като IRC Oper...


Password Incorrect
-
Closing Link: rooter.bg (Bad Password)


Това ми го показва още когато искам да се connect ...

Ако ти дава Bad Password и те дисконектва значи не си пишеш пасса или го бъркаш трябва да се конектнеш така ... /server irc.servername.com spoof pass , ако и по тоз начин те дисконектне бъркаш паролата ... а иначе ако вече се конектнеш и искаш се ид кат опер ... както каза янузов /oper Nicknamer pass
 
ето ти и линк
http://search.data.bg/ready/0176119e4478d8cfbd641fe0c19e81ff


диея е някой да обясни и за Линкус какво трябва да се прави


и немога да разбера какво Ви е за да задавате толкова много въпроси... "какво е spoof" ( примерно.. нищо лично към човека който е задал въпроса) ... къде сте тръгнали да правите сървър като си нямате и на идея от тези неща.. не че аз имам много но поне елементарните работи знам...

сървъра си работи , подкарах го за няма и 5 минути след като прочетох написаното от Smirnoff
 
firewall настройки на антивирусна (евентуално firewall на nod32 )
рутер ако имаш -> пренасочване на TCP и UDP пакетите


мисля че и във конфигурационния файл имаше настройки за ползване на сървъра ( дали да е public или не , вече непомня )
 
имам някакъв проблем и незнам къде бъркам когато незнам дали като стартирам ircd.exe трябва да се отвори някакъв прозорец обаче като тругна да се канектвам в мирката ми дава следната грешка

Код:
* Connecting to irc.mu-platinum.com (6667)
-
-irc.mu-platinum.com- *** Looking up your hostname...
-
-irc.mu-platinum.com- *** Checking Ident
-
* Identd request from 109.121.228.148
* Identd replied: 4065, 6667 : USERID : UNIX : KR373N
-
-irc.mu-platinum.com- *** Got Ident response
-
-irc.mu-platinum.com- *** Couldn't look up your hostname
-
Welcome to the Mu_platinum Internet Relay Chat Network KR373N
Your host is irc.mu-platinum.com[irc.mu-platinum.com/6667], running version hybrid-7.0-rus1.2
This server was created Mon Oct 13 2003 at 14:03:26 RDT
-
irc.mu-platinum.com hybrid-7.0-rus1.2 oiwszcerkfydnxbaugl biklmnopstveIha bkloveIh
-
WALLCHOPS VCHANS EXCEPTS INVEX MODES=4 MAXCHANNELS=6 MAXBANS=40 MAXTARGETS=999 NICKLEN=30 TOPICLEN=300 KICKLEN=300 are supported by this server
CHANTYPES=#& PREFIX=(ohv)@%+ CHANMODES=eIb,k,l,imnpst NETWORK=Mu_platinum CASEMAPPING=rfc1459 CALLERID are supported by this server
-
There are 0 users and 1 invisible on 1 servers
I have 1 clients and 0 servers
-
Current local  users: 1  Max: 1
Current global users: 1  Max: 1
-
Highest connection count: 1 (1 clients) (2 connections received)
-
Message of the Day, irc.mu-platinum.com
-
- This is ircd-hybrid MOTD replace it with something better
-
End of /MOTD command.
-
* KR373N sets mode: +i
 

Горе