4 apache-та на 1 компютар

mizarck

Registered
Здравейте,
имам 1 компютар с 4 харда как на всеки хард да сложа apache и те да не си пречат ???


Благодаря предварително
 
What is the point!?
Защо са ти тия четири сървъра!?
А пък и разбира се че ще си пречат!Като някой ти напише ip-to за да ти влезне в сайта към кой от тия сървъри да се обръща!?
 
mupcku каза:
ами той за тва те попита за какво са ти 4 сървъра?

ми затова че имам 4 харда нз как да ги сабира заедно и за тва ми трябват 4 сървара
 
Лудница :lol:
И 1 000 000 харда да имаш ти трябва само 1 апаче :)
Кви сървъри кви неща ва гонят :p
 
мизарк,сваляш си partition Manager и ги събираш всичките тея дялове!
И така всичките харда ще са ти един дял :wink:
 
mizarck каза:
mupcku каза:
ами той за тва те попита за какво са ти 4 сървъра?

ми затова че имам 4 харда нз как да ги сабира заедно и за тва ми трябват 4 сървара

Не знам какво искаш да кажеш под това "да ги събера", но апача си има една директива Alias чрез, която можеш да имаш достъп до файлове извън директорията зададена в Documentroot-a

форматът и е:
# Alias fakename realname

пример:
Alias /pepi/ "е:/pesho/"

достъпът през брузъра е по следния начин:
http://localhost/pepi

може да я ползваш неограничен брой пъти, както и да задаваш <Directory> на всяка директория....

пп
Сега се замислих, че може би ти трябват виртуани хостове?
Я земи наистина обясни каква ти е целта, пък ние ще ти кажем как да я постигнеш.
 
целта ми е да си направа компа сървар
та значи имам 3 харда по 120GB и един от 80GB и искам всичките хардове да ги ползвам за хостинг а не само единият
 
mizarck каза:
целта ми е да си направа компа сървар
та значи имам 3 харда по 120GB и един от 80GB и искам всичките хардове да ги ползвам за хостинг а не само единият

Алиас-а ще ти свърши работа
 
Еми да, но все пак си мисля че ако ги събереш в един дял няма да имаш толкова проблеми!
бтв:Кви са тия хардове ве баце :!:
 
NetCutter каза:
Еми да, но все пак си мисля че ако ги събереш в един дял няма да имаш толкова проблеми!
бтв:Кви са тия хардове ве баце :!:

И ако се наложи да сваля единия хард или някой от тях дефектира? Кво праим тогава?
Да не говорим, че е доста по трудоемко.
 
Еми ако ще сваля единият просто го ънмаунтва и готово!
А и не мисля че е трудоемко,ама все пак той си решава!
 

Горе