Кой редактор ползвате?

Кой редактор ползвате?

  • Araneae

    Votes: 0 0.0%
  • Dreamwevaer

    Votes: 0 0.0%
  • First Page

    Votes: 0 0.0%
  • EditPlus

    Votes: 0 0.0%
  • Notead/++

    Votes: 0 0.0%
  • Scripted

    Votes: 0 0.0%
  • tsWebEditor

    Votes: 0 0.0%
  • Друг

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    0
skate каза:
Аз не ползвам редактор!Аз чета от книги!
Е добре де, като искаш да си направиш УЕБ страница, или да изпробваш някой код, нали трябва по някаъв начин да създадеш файл - на тетрадка ли го пишеш?
 
skate каза:
Аз не ползвам редактор!Аз чета от книги!

и на лист хартия ли го пишеш кода на страницата!?

Как го публикуваш!?
 
Няма ли други хора който използват други разработчици или да обявяваме Notpad++ за победител? :D
 
NetCutter каза:
Аз използвам gedit :)
Най-добрият за Лнукс 8)

Не съм го ползвал, но мисля, че Quantata се води лидер ;)
Тя е единственото, което ми харесва повече от това, което ползвам в момента, но заради клиентите ми се налага да работя на уиндоус. Макар, че някой ми спомена, че я имало и за уиндоус....

Както и да е, аз ползвам CuteHTML. Това е хтмл редакор, който се разпространяваше заедно с Cute FTP версия 2.8 Предполагам, че никой не е ползвал толкова стара версия на този фтп клиент затова ще кажа няколко думи за нея. Или май по-добре да кажа някоко думи за моите изисквания:
- Да е лека програмка (стартира със скороста на нотепад);
- Да има undo поне 50-тина пъти (повече са);
- Да поддържа табове (поддържа);
- Да номерира редовете (поддържа).
Останалото са добре дошли благинки, като записване на всички файлове наведнъш, да тързи и замества само в активния таб или във всички отворени, 4-те цвята за оцветяване на кода и още някои други дребни удобства.
Като финал само ще кажа, да не я инсталирате. Силно се съмнявам да ви хареса ;)
 
Ами аз както съм описъл в началото на тема.. доста разработчици съм пробвал общо взето искам да е лек редове дабове осветление ундо опция някоя дръга екста като предвиждане на напиването на кода и т.н.
та най-добрия за мен е Dreamweaver има една камара полезни екстри. Да тежък е, но пък си струва. Ако съм пуснал някое тежко приложение използвам Araneae доста лек и бая есктри :)
 
Еми Quanta 3.5+ е действително най-функционален но е твърде тежък и пълен с излишни функции!
За мене редакторът трябва да е лек,да има оцветяване на сорса и номерирани редове!Всичко друго е излишно и пречи!
 
NetCutter каза:
Еми Quanta 3.5+ е действително най-функционален но е твърде тежък и пълен с излишни функции!
За мене редакторът трябва да е лек,да има оцветяване на сорса и номерирани редове!Всичко друго е излишно и пречи!

След предния ми пост реших да тествам нотепад++ и съм очарован от него :) Най-малкото очаквах доста поп тежък да е... Както и да е, опитвам се да мина на него вече, за php е по-удобен от CuteHTML :wink: , вече не броя като шантав фигурните скоби например :cry: :wink: :wink:
 
Doris каза:
skate каза:
Аз не ползвам редактор!Аз чета от книги!
Е добре де, като искаш да си направиш УЕБ страница, или да изпробваш някой код, нали трябва по някаъв начин да създадеш файл - на тетрадка ли го пишеш?
Човека иска да се научи. Какво лошо има в това , и аз чета книга(за помощ ).
Мойта книга има CD и си копирам файловете от там и започвам да ги разуча, ту пред компа , ту пред книгата :)
 
index каза:
Doris каза:
skate каза:
Аз не ползвам редактор!Аз чета от книги!
Е добре де, като искаш да си направиш УЕБ страница, или да изпробваш някой код, нали трябва по някаъв начин да създадеш файл - на тетрадка ли го пишеш?
Човека иска да се научи. Какво лошо има в това , и аз чета книга(за помощ ).
Мойта книга има CD и си копирам файловете от там и започвам да ги разуча, ту пред компа , ту пред книгата :)

Той хубаво си чете книги , нали после трябва да приложи знанията си от книгите ? Както казаха в един от предишният пост - ? На тетрадка ли ще го пише ? :lol:
 
Явно човека не ни е разбрал!Помислил е че говорим само за редактори от типа на Dreamweaver-a,за които не се иска никакви по специални знания!
 

Горе