Стъпки за изработка на уеб- сайт

zaheto

Registered
Ще се самоцитирам от една др тема:

Сега ще ти кажа какво да направиш: 1. решаваш какъв вид сайт ще правиш (личен сайт, детски сайт, портал и т.н. )2. влизаш в гоогле и правиш проучване (ако е за личен сайт пишеш personal page и гледаш поне 1 час сайтове с такава тематика. Като гледаш цветова палитра, подредба на елементи, стил на сайта (например: какво е менюто хоризонтално или вертикално, замисляш се какво меню искаш ти, какво ще съдържа това меню) и т.н ). Гледаш един час след което като си избрал горе долу каква ще ти е визията на сайта , взимаш един молив или химикалка и на един лист горе долу нахвърляш идеи. Включваш photoshop-a и започваш като се придържаш към скиците направени преди това. Вече почва да се оформя сайта, след което ВНИМАНИЕ НАЙ ВАЖНАТА ЧАСТ Ставаш от компютара за около 30 мин. като се занимаваш с нещо друго и не мислиш за сайта. След което се връщаш и продължаваш докато не го завършиш.


Направи това и покажи пак крайния резултат. УСПЕХ!!!

не се знае може след време да направиш нещо много по добро и от това например:

40134859cm9.jpg


А и за малко да забравя - почваш всеки ден да влизапш в така наречените ShowCase сайтове (по долу ще ти дам линк на каталог за такива сайтове направен от мен) и гледаш, гледаш и пак гледаш, след което се упражняваш. След време ще почустваш разликата.

Ето и линка : http://zaheto.blog.bg/viewpost.php?id=95078


п.с. това искам всички да го направят!!!

Сега ще ви го опиша и с помоща на изображения за да ви стане по ясно:

Попринцип стъпките горе долу са 3: Скица, Нахвърляне набързо на елементите и краен вариант:

В този случай обаче ще добава и още една стъпка - редизайн.

1. Старият сайт:
2. Скица:
3. Нахвърляне на елементи и идеи:
4. Краен Вариант:
 
zaheto каза:
Foxy каза:
много добре - само не разбрах защо да не си мисля за дизайна :)

защото накрая нищо няма да излезе, ще блокираш !!! Трябва известно време да не мислиш за него

без спам в тази тема ако обичаш

zaheto
 
Браво доста полезно като завършя мисля да уча WebDesign (но на дали ще ме приемат) но все пак темата е полезна все пак визията на един сайт привлича потребителите а чак след това функционалността му.
 
става ли някой да ми даде линк за сайт които се прави сражнително лесно без много усилия 10x предварително
 
Аз като се опитам да правя сайт и започвам да мисля как ще го направя и се получава нещо коренно различно от това което съм си представял. ( Това че не разбирам в дълбочина html и CSS ме ограничава.Мисля че като го нарисувам на лист ще се придържам по стриктно към първоначалният план и това ще доведе до по добри резултати.
 
Браво!
Това е една много полезна тема!
Надявам се, че след като започна да спазвам съветите ти ще започна да правя по-добри дизайни. :) :p
 
Колкото и да рисувам, каквото и да гледам и мисля, ако реша да променям нещо, ще го променя. Не мисля, че при мен ще се получи тази работа :)
 
streetbol1st каза:
става ли някой да ми даде линк за сайт които се прави сражнително лесно без много усилия 10x предварително
що не опиташ първо с блог?
 

Горе