Интернет "отвлича" телевизионните зрители

Player_pz

Registered
Популярността на видео-услугите онлайн кара хората да гледат все по-малко телевизия. В анкета, направена по поръчка на ВВС, са участвали 2070 жители на Великобритания.
Изяснило се, че около 43% от тях гледат видео през Интернет или на мобилни устройства поне веднъж в седмицата и то за сметка на времето, което биха прекарали пред телевизора. Почти 70% споделят, че гледат онлайн телевизионни предавания по-често в сравнение с изминалата година. В същото време, тези, които редовно гледат видео и ТВ в Интернет не са чак толкова много засега - около 9%.

Най-голям интерес към онлайн- и мобилното видео проявяват младите хора на възраст от 16 до 24 години. 28% от тях казват, че гледат интернет-емисиите повече от един път седмично.

В последно време онлайн видео услугите нарастват с всеки изминал ден - откриват ги социалните сайтове, търсачките и холивудските студия. В най-скоро време такива проекти ще открият най-големите британски компании - BBC, ITV и Channel 4.

Един от пионерите в тази област е YouTube. Ежедневно от сайта се гледат до сто милиона клипа и се добавят към 65 000 нови. През октомври YouTube бе купен от Google за 1,65 милиарда долара.

източник:download.bg
 
Player_pz каза:
Един от пионерите в тази област е YouTube. Ежедневно от сайта се гледат до сто милиона клипа и се добавят към 65 000 нови. През октомври YouTube бе купен от Google за 1,65 милиарда долара.

lol :!: обаче е вярно, аз също съм "отвлечен" .. TV много рядко гледам, само като съм на маса да плюскам и пийвам :lol:
 

Горе