publish as application ?

muses

Registered
здравейте!
работя под flash 8, задачата ми е да подкарам pps файл от флаш, което явно е възможно, когато флаш-а ми е записан не като swf, а като аpplication...което ше рече като exe...нали така ?
бягам в publish панела и задавам само windows projector (.exe), после F12...проблема е че пак получавам swf, а не така желаното от мен аpplication...

някакви идеи къде е проблема ?

тук са всички оригинални файлове, които ползвам от урока...
в моя случай фла-то е доста по-голямо, вече разработено, но доста късно разбрах, че ще се добавят ппс глупости... та идеята ми е да разбера как да подкарам моето фла като апликация и резултата да е подобен на launch_a_pps.

благодаря предварително!

:)
 
Привет.
Не съм се занимавал до сега с такива неща, НО :
Защо не ползваш .swf ?
Защо не дадеш - Export - As .exe .. ?
Поздрави
 
здравейте...
имам лек напредък по проблема

така...работя под флаш 5 - използвам урока от флаш кит и вскичко си е ок.
отварям ппс, пдф чрез изпълняване на бач файл - супер, публикувам като ехе няма проблеми


ок, пускам аз флаш 8 и правя същите неща като в петицата, пъблиш и не бачка...
1/ интересно, защото един познат ми каза, че е успял да подкара ппс от флаш 8 като е следвал урока във флаш кит.
2/ интересно, защото друг познат ми каза, че самия флаш плейър има проблеми, т.е. не проблеми - а че се забранява лаунчването на такива външни файлове....което аз не вярвам...
решението било две папки, едната има субпапка, където е бутнато ехе-от флаша, а в другата папка са ппс файла и бач-а...или пък папките бяхо обратно !? знам ли... :!:

някакви идеи ?

поздрави :)
 
pps файлове, бач файлове, папки, версии вкарваш ме в някакъв филм :) Това което мога да ти кажа аз, е че от Флаш 5 насам доста неща са се променили (към добро) .. мноого неща който 'стават' под 5ицата не стават на MX 2004 + ..
Не разбрах какво точно искаш да направиш :( Ако желаеш пиши ми (тук или ЛС) за да разбера дали мога да ти помогна .. не ми се е налагало да импортвам друго освен видео, но има и други решения.
Поздрави.
 
така...нека пробвам пак :D

искам от флаш файл - swf да отворя pps и/или pdf файл
ок, имам един бач файл, който ми изпълнява това действие - отваряне на ппс или пдф
пиша си ас на едни бутон

on (release) {
fscommand ("exec", "launcher.bat");
}

публикувам си фъкин презентацията като ехе и под флаш 5 всичко си е ок.

абсолютно същите стъпки при флаш 8 нямат ефект, отново е пъблиш като апликешън, но не бачка...

дадоха ми идея да прекарам направения swf файл (флаш 8 ) през някаква непозната за мен програма която ще ми изкара swf-то във апликешън флаш 5...
така че...сега питам: някакви идеи за тази програма ?
 

Горе