Правила на google

Статус
Not open for further replies.
admin каза:
Не взимайте нищо написано в БГ сайт като библия. Дори и в този сайт.:)

Незначи чи сайта ако не е български пак могат да ти дранкат простотий. Може и в някакъв американски сайт пак да ва излъжат. Затова най добре да се чете директно от Google. :)
 
Svetoslav каза:
Не е добавено в текста. Премахнато е от Гайда на Гуугъл. Преди месеци го имаше. Текса е от бгсео.ком. Явно не го ъпдейтват.

Не съм го прочел и преди месеци.
Поне не си спомням.

Гоогле си сменят правилата и човек трябва да е в час.

Все пак дълбоко вярвам, че спазват тези правила и ако човек може да прочете между редовете ще
види, че наистина се спазват в нужната степен ( без да прекаляват) .
 
Не, ако съдя по това, че много малко адулт сайтове са баннати и то заради шмекеруване ! sexwell.bg например са баннати, но виж колко други не са.

Код:
 * Не използвайте "&id=" като параметър във вашите URL адреси, защото Google няма да индексара страниците ви.

И според мен това е глупост. Ако имаш sitemap, в който да ги има всичките страници с "&id=" ще ги индексира. Моите страници преди така ги индексираше, а бяха точно с "&id=" :)
 
Може естествено! Просто от гледна точка на SEO не е приемливо!
При ползване на mod_rewrite се избягват такива &id и т.н.
Стига да знаете как да си конфигурирате пренаписването на линковете -
ще се радвате на по-добро индексиране.

Пример: да кажем, че имате два сайта на сходна тематика с еднакъв брой посещения. И единия е с линк .../posting.php?mode=reply&t=1 , а другия .../posting/1

Чичо Гоогле ще сложи .../posting/1 над .../posting.php?mode=reply&t=1 ;)

Това е смисъла. Просто Гоогле не харсва тези безкрайни линкове с безброй символи.
 
appmaster каза:
Може естествено! Просто от гледна точка на SEO не е приемливо!
При ползване на mod_rewrite се избягват такива &id и т.н.
Стига да знаете как да си конфигурирате пренаписването на линковете -
ще се радвате на по-добро индексиране.

Пример: да кажем, че имате два сайта на сходна тематика с еднакъв брой посещения. И единия е с линк .../posting.php?mode=reply&t=1 , а другия .../posting/1

Чичо Гоогле ще сложи .../posting/1 над .../posting.php?mode=reply&t=1 ;)

Това е смисъла. Просто Гоогле не харсва тези безкрайни линкове с безброй символи.

Не съм съгласен, че има значение какви са линковете.
Не може да манипулираш гоогле чрез линка.

Аз мисля, че специалистите дето взимат милиони там в гоогле точно с това се борят.
Да игнорират всякаква зависимост от подобни глупости.
Искат предимно съдържанието да е водещо.

Всички в гоогле (дори и чистачките) знаят, че е нормално един
сайт да работи с GET променливи.
Това е нормално.
Всичко останало е изкривяване.

Аз също ползвам mod_rewrite когато искам примерно сайт на 5 езика
да ги представя все едно са всички файлове в различни директории
но дотам.
Всички останали методи са безсмислени.

Ако някой сайт е по нагоре от друг и ползва mod_rewrite то това не значи, че е заради mod_rewrite. :)

Ако аз във всяка страница бях сложил думата "i love google"
и бях казал, че това помага за индексацията тук... какво?
Мислите, че няма да ми повярват ли повечето.

Ако покажа резултати спрямо другите ще ми повярва доста народ.
Апък ако взема да отричам, че
"О не. Не е заради това. Аз съм го сложил само за украшение"..
тогава вече всички ще ми повярват.
 
Драги ми admin, определено не си в час с думичката SEO, а още повече с friendly SEO адреси. Не само, че гугъл не обича shit адреси, той ( Google staff team) подчертава, че трябва да се използват friendly URL адреси от рода на http://сайта.ком/категория/име-на-статията . Нямам желание да те оборвам, защото едно търсене в гугъл ще намери хиляди отговори, а пък и в youtube може да намериш много информация относно FRIENDLY URL адреси и то от Google staff team.
Поздрави.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе