Проблем с изтриването на Avast антивирусна

SveXteZ

Registered
Ами като си взех компютъра имаше инсталирани няколко програми от които една беше Avast anti virus и реших да я оставя да си работи. Само че след това реших да си инсталирам GTA IV и когато се пробвах да играя multyplayer все не намираше отсрешният сървър и едното решение беше да изтрия антивирусната, направих го пак неставаше и се оказа че трябва пач, НО след това направих и system restore за да запазя антивирусната да работи както преди, но тя само стои включена в трей бара и в процесите и неможе да се изключи казва ми че достъптъ е отказан, а когато се опитам да я изтрия пак нестава. И когато се стартира windows ми изписва че програмата е спряла да работи, а иначе си стои в трей бара.
С Windows Vista Ultimate съм ако има значение де ... пробвах да направя и по-предишен system restore т.е. от по-задна дата но ми изкарва грешка че неможе да го направи и също така немога да го отменя.
Пробвах с CCleaner да я изтрия, но нестана вече я няма в програмите за деинсталиране, но пак си се стартира с windows ... някъкви идеи как да си реша проблема ? :?


ЕДИТ:
РЕШЕНИЕТО Е:
shukri_93 каза:
проработи вече я няма ..
Дори не предполагах че има такова нещо за премахване на тази напаст ...
Благодаря на shukri_93 :?:
 
CTRL + ALT + DELETE даваш на процеси -> и всичко дето започва с Ash го спираш и после триеш директорията на антивируса.
 
vik96 каза:
CTRL + ALT + DELETE даваш на процеси -> и всичко дето започва с Ash го спираш и после триеш директорията на антивируса.
Мисля че ясно споменах че пробвах този метод и ми изписа достъпът отказан ...
 
emagi каза:
Рестартирай компа, след това "помпиш" F5 влизаш в SAFE MODE и деинсталираш
С F5 ми избира коя операционна система да стартирам, сигурно си имал в предвид F8 ... и преди го пробвах, но след като ползвах CCleaner вече я няма в програмите за деинсталиране, а в папката в programs files на аваст немога да намеря файла за деинсталиране :shock:
 
emagi каза:
http://www.computerhope.com/issues/chsafe.htm
To get into the Windows 2000 / XP Safe mode, as the computer is booting press and hold your "F8 Key" which should bring up the "Windows Advanced Options Menu" as shown below. Use your arrow keys to move to "Safe Mode" and press your Enter key.
Дори и ако съм в сейф мода пак немога да я изтрия ( в предишния си пост съм забравил да кажа че все пак съм влязъл ......... )
Ето ей така изглежда http://store.picbg.net/pubpic/A7/6C/7e504be15468a76c.jpg
 
Незнам дали с Vista ще е съштото. Преди 2 дена премахнах аваст така : Контролен панел>Добавяне/премахване на програми>Аваст. И там си има uninstal..
 
shukri_93 каза:
Незнам дали с Vista ще е съштото. Преди 2 дена премахнах аваст така : Контролен панел>Добавяне/премахване на програми>Аваст. И там си има uninstal..
Изприштих се да повтарям че го няма там + това дадох и Screenshot за да покажа че го няма там. И преди като го имаше пак неставаше да се изтрие :idea:
 
shukri_93 каза:
Несъм много сигурен дали тази програма ще ти помогне, но все пак пробвай : ЦЪК
Изкарва ми същото което го виждам и на screenshot-a в един от предните ми постове ... т.е. не помага никак :shock:
 
shukri_93 каза:
Каква е тази антивирусна мой човек? :shock:
Тъпа ... и е avast antivirus ... и както споменах и system restore не иска да работи вече ...
 
Пробвай да си свалиш инсталационен файл и го стартирай , така ще можеш да деинсталираш Аваст.
 
shukri_93 каза:
Пробвай да си свалиш инсталационен файл и го стартирай , така ще можеш да деинсталираш Аваст.
Изтеглих няколко версий и на всичките ми става едно и също.
Както е на картинката показва се това прозорче след това изчезва и всичко остава така все едно нищо не се е случило ...
 

Горе