Една статия за състезанието на web-tourist.net

Статус
Not open for further replies.

rosko

Registered
Здравейте!
Значи, намерих една статийка, написана от блогър..

Преди всичко да кажа, че просто я давам като цитат, не искам с нея да засегна нито админ, нито някой друг потребител, а просто да я коментираме!

От няколко дни получавам различни молби да линкна към някакъв събдомейн в seo-battle.com. Оказа се, че това е ново SEO състезание (или SEO игра) организирана от web-tourist и спонсорирана от Superhosting и Outmax, като битката се води за ключовата фраза : търсене в интернет

За съжаление никъде не успях да открия точните (и окончателни) правила на играта и трябва да да се доверя на един от участниците за повече инфо (той поне не ме е молил за линкове :) ).

От чисто SEO любопитство погледнах каква е ситуацията при търсене на „търсене в интернет“ и търсене в интернет и реших да погледна какво са сътворили някой от участниците до момента (вероятно не всички са се включили днес защото по принцип играта е трябвало да стартира на 1 август). Няма да описвам какво видях (който иска може да порови и да се посмее), но има случаи на потресающа неграмотност и липса на най-елементарни знания за SEO.

По интересни за мен са други две неща :

1. награден фонд от 300 лева за победителя ?

Да предположим, че пише по една уникална статия на ден и я продава на някого със сигурност ще вземе доста повече пари

2. какво печелят спонсорите от това състезание ?

Връзките с еднакъв anchor дори и от десетки нови събдомейни на един домейн, не носят някаква сериозна тежест, така че от към линкове далаверата за спонсорите на SEO battle с твърде съмнителна. От друга страна линкове по тема свързана с „търсене в интернет“ едва ли са много релевантни на дейността на който и да е от спонсорите.

Общо взето доста необмислена работа, с подигравателно малък награден фонд и неясни правила. За радост на едни и за съжаление на други и в SEO, както и в живота по принцип, маймуни с трици не се ловят.

Не ми се иска да подкрепям подобни несериозни инициативи и такова криво отношение към работата на SEO-тата и затова няма да подкрепя никой от участниците – поне на този етап … а ако някой направи нещо добро, което си заслужава линковете – ще ги получи :)

Личното ми мнение е, че специално за наградния фонд не е прав, също и за статийте, за спонсорите не мога да кажа, не ми е ясно въобще как дори се става спонсор :)

Вие сте, коментирайте(как мислите, прав ли е този човек?)

Пак да напомня, че не искам да засягам или да обвинявам някой с този пост!
 
@rosko в нета не е само тая статия. Има още няколко...
Какво да и коментирам, някой си е изразил мнение.
 
iwanov каза:
@rosko в нета не е само тая статия. Има още няколко...
Какво да и коментирам, някой си е изразил мнение
, но защо оплюва играта :?
 
Не мога да разбера защо плюете един от най-големите (да не кажа и най-големия) СЕО мастър в БГ, след като не можете да му стъпите на малкия пръст. Не че нещо, ама... спрете се бе хора !
 
Квото е написал, все е вярно, но друг е въпроса дали някой го засягат тези неща ;)
 
oggin казва:
31-07-09 в 4:46 pm
btw току що от Първа Инвестиционна Банка ми се оплакаха, че другаря federer_11 e налазил и техния блог :)



в един от коментарите
чак до банки ли се стигна да се полазват линкове

този федерер настоятелен обаче и в блога на oggin фърля спам

federer_11 казва:
31-07-09 в 3:27 pm
Търсене в интернет
 
Ако така някой участник нахалства 90 дни всеки ден на някой да го линкне само ще ни се измеят на съзтезанието,моля поне се замислете малко преди да "просите" линкове :lol:
 
В интернет всеки има право да изрази мнение свободно в собственият си сайт.
Поне аз смятам така, а повечето от вас също.
Не знам кой е написал статията нито кой ще напише друга статия и ви моля да не поствате всяко негативо мнение тук.

Но на въпроса.
Наградите са много повече от 300 лв. Забелязали сте.
Аз поне ги сметнах около 700 лв. и сметките ми са верни, защото ще се наложи да ги плащам.
Във всяко сео състезание участват хора, които наградата все им е малко.

Относно делаверата за спонсорите. :)
Човека е прав. За разлика от всички останали подобни състезания,
които се организират от самите спонсори и се чака някаква "делавера" то тук няма такова нещо.

Поисках пари.Поисках сървър. Поисках майка си и баща си и никой не ме попита "какво ще ми дадеш в замяна". Ама нито намек нямаше.

Аз смятам, че трябва да се рекламират тези фирми,
така съм гледал от други състезания.
Те нямат претенции никакви и хич не се занимават с нас.
Голямата делавера от туристите.

Парите са дадени, похарчени и само проблеми. Друго няма какво да им предложа нито на суперхостинг нито на outmax.

Играта си я правим за нас.
Тя няма претенции за нещо велико.
Участват само стари потребители. Нови не .Нали знаете?

Играйте си играта. Ако ви е кеф. Който каквото иска да си приказва.
От вас нито пари се искат нито нищо да купувате или да продавате.
Нали е така?

Ако искаш участваш. Ако искаш не участваш.
Може да си ползваш акаунта и за реклама и за adsense .
Всичко останало е просто думи в нета .

Забравих да спомена, че няма как да отговарям за всеки участник спамер.
Аз си спомням, че за подобни игри и тук се спамеше.
И мен ме молеха за линкове. На някой дадох. На други не.
Не ме засяга.
Ако ми пречи го банвам и не се оплаквам .
 
Статус
Not open for further replies.

Горе