Някой се опитва да ми влезе в профила!?

misho

Registered
Това едва ли ще помогне да се разбере кой е той, но вероятно чете тук. Някой ми е научил потребителското име в блога за състезанието и изпраща заявки за нова парола, при което непрекъснато трябва да си я възстановявам. Е, нека не си прави труда повече! Админ-панела ми ще го види през крив макарон. :wink:
 
Ако става дума за тоя уеб сайт, доколкото знам всяка заявка се пази в база данни, лесно може да се разбере кой, от кое айпи и прочие :)
 
В лог-а го има IP-то. И в моя лог го имаше - БТК.


Ето как се оправя това:
http://lists.grok.org.uk/pipermail/full-disclosure/2009-August/070137.html
 
Дам..и моята парола е сменена, а май не съм си въвел реален мейл, незнам как ще се орпавям.. :)

EDIT:

Ето го IP-то на "хакера" - 87.126.70.199

:)
 
И при мене току що получих имейл!

Но, няма да успее да ми я смени изгнанника ей сегинка забранявам ИП-то :D
 
Оправя се и с бан по IP. :)
Както FestarBG вече каза, "хакера" е с IP 87.126.70.199 и следните характеристики:
интернет от БТК
Windows XP, 1280x1024, 32bits
А града ми е трудно да определя. Някъде го дават Варна, другаде София, а пък и е разглеждал каталога на Враца on-line. :shock:

Очевидно е подкарал всички от класацията на HunteR, защото посещенията му идват от там.
 
Може админа или някой от модераторите да проверят дали това IP не съвпада с IP-то на някой WT user.

П.С. Бан по IP не си струва да се прави, с един рестарт на модема IP-то се променя... :)
 
FestarBG каза:
Може админа или някой от модераторите да проверят дали това IP не съвпада с IP-то на някой WT user.


То това IP може да принадлежи на абсолютно всеки, който е на бТК. Дори да има съвпадение (има такова, да) не е гаранция, че това е виновника.
 
misho каза:
Оправя се и с бан по IP. :)
Както FestarBG вече каза, "хакера" е с IP 87.126.70.199 и следните характеристики:
интернет от БТК
Windows XP, 1280x1024, 32bits
А града ми е трудно да определя. Някъде го дават Варна, другаде София, а пък и е разглеждал каталога на Враца on-line. :shock:

Очевидно е подкарал всички от класацията на HunteR, защото посещенията му идват от там.
http://www.db.ripe.net/whois?form_type=simple&full_query_string=&searchtext=87.126.70.199&submit.x=16&submit.y=4&submit=Search

БТК
трябва да банеш 255 човека и пак не съм сигорен
колко и голяма мрежата на бтк и дали даден модем може да избира само от една мрежа (87.126.70.*) или от всички
 
Ако системата която ползвате има дупка има ли значение дали ще го банна аз или вие?

Оправете се блоговете.
 

Горе