Нов PR Update

Моя е 3 макарче си нямам и напредстава от СЕО и нищичко не съм барал по сайта за СЕО.. Ако може да дадете някакви урочета....
 
Днес разбрах, че е имало Google PageRank (PR) update. С голяма изненада разбрах, че личният ми блог вече е с 6-ца :)

http://svil4ok.info/google-pr-6/
 
Старият ми сайт е без промяна, но новият с вицовете скочи от 0 на 3 за месец и половина живот. :D
 
www.imot.cc - 3/3 бетон
www.mobilen.cc - 0/2
 
Нямало да има повече pagerank? Това вярно ли е, разбрах че поради кризата този отдел занимаващ се с това е премахнат и няма да има следващ ъпдейт.
 
Аз четох, че са премахнали PR от Webmaster Tools-а.
Не съм мяркал инфо за това че повече няма да има PR ъпдейти, нито че и отдела е закрит...

Ако имаше нещо такова щяха доста хора да пишат по въпроса, а и в блога на Google щеше да има поне един-два реда :)
 
svilkaa каза:
Аз четох, че са премахнали PR от Webmaster Tools-а.
Не съм мяркал инфо за това че повече няма да има PR ъпдейти, нито че и отдела е закрит...

Ако имаше нещо такова щяха доста хора да пишат по въпроса, а и в блога на Google щеше да има поне един-два реда :)
Според мен няма логика да го премахнат само от Tools-а заради кризата...
 
human каза:
Има PR, има PR ъпдейт :)

... и е напълно безполезен :)
Е няма начин сайт с 1300 уникални да падне от 3 на 2, а сайт с 30 уникални да си стои на 3.

Тоя PR май е само за спорта.
 
Тоя с 30 посещения може да има по-добри линкове от "доверени" сайтове.
И не се обиждай, но 1300 не са кой знае колко посещения.
За пример, не много удачен мога да дам датата. Тя има PR3, а на ден прави много посещения. С най-висок PR са социалните мрежи, въпреки, че тези в България имат още да ядат, докато настигнат западните си събратя.

Големия ъпдейт се чака около коледа, за да може да наспамим празнично.
 
Не знам и аз какво стана точно с този PR на гоогле.
Не мога да видя вече никаква връзка с индексиране и позиция в търсачките.
Туриста е с ПР3.
 
rombeca каза:
human каза:
Има PR, има PR ъпдейт :)

... и е напълно безполезен :)
Е няма начин сайт с 1300 уникални да падне от 3 на 2, а сайт с 30 уникални да си стои на 3.

Тоя PR май е само за спорта.

Много си далече от истината това, че в България на никои почти не му дреме за ПР-ранка е една друга тема на разговор, но навсякаде по света ако искаш да размениш с някои линк или банер с висок ПР ранк а ти си с нисък дори да имаш повече хора посещаемост, че ти откаще директно, защото има шанс да му падне енговия ПР ранк заради това, че е линк с теб........ПР няма нищо общо с посещенията. ПР по скоро определя качеството на самото съдържание на дадения сайт, а това дали този сайт е посещаван или не е друга тема на разговор. Има доста сайтове, които едва кретат с ПР ранк имат посещаемост по 20-30к души, ако имаше подобно съотношение посещения спрямо ПР то тогава същите тези щяха да имат поне ПР 6-7, а те го нямат. За сметка на това сайтове с по 3-4к души посещаемост и с доста по качествено съдържание според Гоогле са с ПР ранк 8-9 примерно. Така, че двете неща немисля, че са свързани пряко въпреки, че не е изключено посещаемостта да влияе, но надали е основен фактор в определянето на ПР ранка за даден сайт.

За информация ако не се лъжа в България мисля, че няма още сайт с ПР ранк 7 и нагоре май най-много имаме с 6, което само по себе си говори, че на доста хора или не им пука чичо Гоогле какво мисли за сайтовете им или грам не са наясно как се прави СЕО или просто не им се занимава. Истината е, че в България на никои не му пука за ПР ранка, защото всеки гледа посещенията :), а не ПР ранка.....
 
imotcc каза:

Прав си, не ми пука за ПР, защото не разменям линкове.
А сега напиши в Google "тълковен речник", и виж какво ще ти излезе. После ми вкарвай логики за тоя ПР... абе Google си прави каквото си иска.
 
imotcc каза:
rombeca каза:
human каза:
Има PR, има PR ъпдейт :)

... и е напълно безполезен :)
Е няма начин сайт с 1300 уникални да падне от 3 на 2, а сайт с 30 уникални да си стои на 3.

Тоя PR май е само за спорта.

Много си далече от истината това, че в България на никои почти не му дреме за ПР-ранка е една друга тема на разговор, но навсякаде по света ако искаш да размениш с някои линк или банер с висок ПР ранк а ти си с нисък дори да имаш повече хора посещаемост, че ти откаще директно, защото има шанс да му падне енговия ПР ранк заради това, че е линк с теб........ПР няма нищо общо с посещенията. ПР по скоро определя качеството на самото съдържание на дадения сайт, а това дали този сайт е посещаван или не е друга тема на разговор. Има доста сайтове, които едва кретат с ПР ранк имат посещаемост по 20-30к души, ако имаше подобно съотношение посещения спрямо ПР то тогава същите тези щяха да имат поне ПР 6-7, а те го нямат. За сметка на това сайтове с по 3-4к души посещаемост и с доста по качествено съдържание според Гоогле са с ПР ранк 8-9 примерно. Така, че двете неща немисля, че са свързани пряко въпреки, че не е изключено посещаемостта да влияе, но надали е основен фактор в определянето на ПР ранка за даден сайт.

За информация ако не се лъжа в България мисля, че няма още сайт с ПР ранк 7 и нагоре май най-много имаме с 6, което само по себе си говори, че на доста хора или не им пука чичо Гоогле какво мисли за сайтовете им или грам не са наясно как се прави СЕО или просто не им се занимава. Истината е, че в България на никои не му пука за ПР ранка, защото всеки гледа посещенията :), а не ПР ранка.....


Нещо не те разбрах.
Значи според тебе туриста ако прави няколко хиляди влизания от гоогле и е на първо място по всичките си ключови думи аз трябва да се притеснявам за ПР-а ?
Гоогле са определили ролята на ПР-а вече и той е 3-та глуха.
Ако имаше значение ПР-а този сайт никога няма да влезе в резултатите.
В резултатите се влиза със съдържание и ежедневна поддръжка и нова информация.

Мога да ти дам примери за сайтове които са с по висок пр от на туриста но не само, че нямат съдържание ами направо са мега зле и неподържани.
Примерно web-student.com е домейн, който купих но не поддържам .
Има по висок ранг от туриста и винаги е било така.
Някакъв даже е влезнал и ми е написал цяла статия как да си поддържам сайта с лек намек, че не го поглеждам.

Или примерно ако имам сайт за имоти и отговарям на думата "апартамент"
на първо място то това значи, че въпросния сайт трябва да е с ПР 5 поне.
Така ли?

Не.
СЕО не се прави с ПР на сайта.
ПР-а на сайта е едно, а доверието на гоогле е съвсем друго, а връзката между ключовите ти думи, съдържанието и мястото ти в резултатите е трето.
Дали някой ще размени с мен линкове няма как да разбера, защото не ми се налага да го правя и наистина мисля, че е загуба на време и пространство и предпочитам да сложа линк без размяна.
 
Наистина не си ме разбрал :), това което написах беше следното чисто и просто ПР ранка в България не се смята за някаква форма на сравнение и това го доказват както думите ти така и това, че доста сайтове в България наблягат на посещаемостта, а не на това колко ще им бъде ПР ранка на сайта, което от една страна е нормално след като ако аз имам онлине магазин какво ме интересува ПР ранка на сайта ми след като имам по 3-4 хиляди души, които ме посещават и купуват от мен продукти. Въпреки това все още срещам хора, които не биха разменили под каквато и да е форма линк с мен, защото сайта ми имал ПР 3........ ходи ги разбери. За мен лично ПР ранка е нещо относително смятам го за един плюс, но не и за нещо задължително.

"Или примерно ако имам сайт за имоти и отговарям на думата "апартамент"
на първо място то това значи, че въпросния сайт трябва да е с ПР 5 поне.
Така ли? "

Много съм далеч от тази мисъл. Въпреки това излизайки на 1-ва позиция по няколко търсени думи, които сами по себе си са важни за дадена категория биха увеличили посещаемостта, а дали от там ще се вдигне ПР много ме съмнява, затова и казах, че немисля че посещаемостта би определила ПР ранка на даден сайт.
 
imotcc каза:
Наистина не си ме разбрал :), това което написах беше следното чисто и просто ПР ранка в България не се смята за някаква форма на сравнение и това го доказват както думите ти така и това, че доста сайтове в България наблягат на посещаемостта, а не на това колко ще им бъде ПР ранка на сайта, което от една страна е нормално след като ако аз имам онлине магазин какво ме интересува ПР ранка на сайта ми след като имам по 3-4 хиляди души, които ме посещават и купуват от мен продукти. Въпреки това все още срещам хора, които не биха разменили под каквато и да е форма линк с мен, защото сайта ми имал ПР 3........ ходи ги разбери. За мен лично ПР ранка е нещо относително смятам го за един плус, но не и за нещо задължително.

"Или примерно ако имам сайт за имоти и отговарям на думата "апартамент"
на първо място то това значи, че въпросния сайт трябва да е с ПР 5 поне.
Така ли? "

Много съм далеч от тази мисъл. Въпреки това излизайки на 1-ва позиция по няколко търсени думи, които сами по себе си са важни за дадена категория биха увеличили посещаемостта, а дали от там ще се вдигне ПР много ме съмнява, затова и казах, че немисля че посещаемостта би определила ПР ранка на даден сайт.

А сега като един българин, кажи ти с какъв сайт би разменил линкове. С висок ПР или на първо място по ключови думи? Тоест на реалната позиция ли вярваш или на ПР - който не е ясно по какво се определя. :)
 
грешно съм разбрал но искам да го изясним, защото някой от хората дето го четат ще хукнат да разменят линкове и да чакат да станат номер едно веднага.
Понеже и аз като повечето тук имам база за сравнение и макар да не съм SEO гуру мога да събера 2 и 2 и да разбера, че ако нещо работи и да дава добри резултати то е верния метод, път или начин.
Аз се поставям на мястото на гоогле и разбирам, че те всячески се опитват да избягат от линкването но не могат. Все още не могат да избягат от
това, че някой може да линкне даден сайт и освен ПР-а (дето не им пука) може да го изведе до 1-ва страница в резултата.
Тоест някой може (хипотетично да го наречем) да си "купи" място в гоогле.

Това всячески го разбирам така:
Използват данните на потребителите си за да определят кой сайт е по добър.
Това са данни за активността на потребителите в интернет.
Всички които посещават гоогле, търсят там, посещават сайтове които имат гоогле броячи или гоогле програми за да преценяват кой от какво се интересува и къде го търси.
колко време прекарвате в даден сайт, връщате ли се или не, регистриран ли сте, активен ли сте, какво пишете там.

Ако заложиш на съдържание и активност на потребителите то има голяма вероятност след време трайно да се настаниш в 1-вите резултати, защото рано или късно гоогле ще разбере за активността в сайта ти.

Това е предположение базирано на мои наблюдения.
 

Горе