кодиране на паролите

the_end

Registered
здравейте искам да ви попитам знаете ли какво е кодирането на паролите за базата данни ... мислех че е стандартното мд5 кодиране но се оказа че не е това ... забравих си администраторската парола и единствения ми начин доколкото се сещам в момента е да си я видя след декодация

ето я и самата парола

14e1b600b1fd579f47433b88e8d85291

ако някой може да я декодира ще съм му мн благодарен
 
ем то реално погледнато във всяка една система се кодират но в повечето случай е мд5 ... само че при фюжън явно не е мд5 ами няква друга кодация
 
Защо ли си мисля, че се опитваш да хакнеш на някого сайта, след като си намерил достъп да видиш хешнатите пароли.
Това е md5 кодиране - 32 символа е - вероятноста да я обърнеш е много малка.

Ако ми докажеш, че сайта е твой - ще ти кажа каква е разкодирата парола - пиши ми на ЛС
 
aa то си е мд5 само че двойно кодиране ... разбрах каква ми е била паролата и вече я смених
 
Прав си - двойно кодирана е.

Не използвай никога толкова проста парола:

Предно дрекодиране: e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e

Оригинална парола: 123456

Успех :wink:
 
the_end каза:
здравейте искам да ви попитам знаете ли какво е кодирането на паролите за базата данни ... мислех че е стандартното мд5 кодиране но се оказа че не е това ... забравих си администраторската парола и единствения ми начин доколкото се сещам в момента е да си я видя след декодация

ето я и самата парола

14e1b600b1fd579f47433b88e8d85291

ако някой може да я декодира ще съм му мн благодарен

Здрасти! :)

Има много по - лесен начин да си оправиш проблема със забравена или изгубена парола - ако сайта е твой, от колкото да я декодираш и така нататък!!!

Без значение каква е старата ти(забравената или загубената) парола, много лесна(като 123) или много сложна (промерно $sRw&nQp%mNtk&fKb$O#nC или някаква още по - сложна) :D !

Регистрираш се като нов потребител, с парола 123.
Влизаш в базата данни на сайта ти и сменяш записите за твоята парола със криптираната 123.
Влизаш си с парола 123 и след това си слагаш промерно $sRw&nQp%mNtk&fKb$O#nC или някаква още по - сложна!

Това е!


Успех! :)
 
canon1d1v каза:
Здрасти! :)

Има много по - лесен начин да си оправиш проблема със забравена или изгубена парола - ако сайта е твой, от колкото да я декодираш и така нататък!!!


Успех! :)

Има още по лесен начин - ако можеш да влезеш в ДБ си на сайта, после даваш да редактираш полето парола за твоя усер, полсе си пишеш паролата и накрая преди полето за писане има функции, избираш MD5 и Phpmyadmin сам се грижи да ти я преобразува.
 

Горе