Досадния ActiveX control??

AbvTube

Registered
Как може ActiveX control да не пита за активирането си че ми писна, а също и не работи под други браузъри само под IE, на мене ми трябва за Firefox и Google chrome, не може ли някак с javascript, да се активира? Благодаря
 
ActivateX пита дали да бъде активиран само когато го пробваш на твойта машина, без скрипта да е качен на хост (поне по def. настройки е така).

А защо не работи под другите браузъри - ами дай JS-то да видим, за кажем евентуално :)
 
AbvTube каза:
Как може ActiveX control да не пита за активирането си че ми писна, а също и не работи под други браузъри само под IE, на мене ми трябва за Firefox и Google chrome, не може ли някак с javascript, да се активира? Благодаря
ActiveX control
до колкото си спомням работи май само под ИЕ , освен ако няма някакви нови промени по браузърите.
 
ActivateX са само за windows и IE. когато се изпълнява даден ActivateX винаги пита защото се получават разширени настройки към операционната система на клиента и се нарушава сигурността. Това е напрвено с цел да се избегне изпълняването на злонамерен скрип. Ако искаш това да работи и под другите браузъри трябва да се напише като плъгин. Ако се изисква само за firefox се прави разширение. Пишат се лесно, просто си дефинираш структури на C и ги иплементираш с javascript след това всичко го сапираш и го правиш в един архив с разширение xpi и е готово.
 

Горе