Няколко общи питания...

sizif

Registered
Здравейте!

Бихте ли ми обяснили какво означава стойността на съответните мета-тагове. Последният вариант знам че е за да накраш бота да не индексира, но какво е предназначението на първите три:

<meta name="robots" content="index,follow"></meta>
<meta name="robots" content="index,nofollow"></meta>
<meta name="robots" content="noindex,follow"></meta>
<meta name="robots" content="noindex,nofollow"></meta>

И въпрос за анчърите:
В какви случаи трябва (и нужно ли е?) да слагам стойност на РЕл: nofollow, ако всички връзки са към страници от моя сайт?

И трети въпрос: ако искам да направя сайт-мап само за търсачките (към съвсем реални страници), как мога да го означа като такъв? Питам, защото идеята ми е да скрия линка от потребителите и да го четат само търсачките. ще бъде една грозна бяла страница с по-преки връзки...

Проблем ли ще е, има ли риск гугъл да ме намрази, ако разбере, че го крия и как да обясня на ботовете, че го правя с "добри намерения" и не лъжа никого?

Станаха много въпроси, дано не съм ви объркал...

Благодаря предварително!
 
Мисля, че е така:

<meta name="robots" content="index,follow"></meta>
- индексира страницата и проследява връзките

<meta name="robots" content="index,nofollow"></meta>
- индексира страницата без да проследява връзките

<meta name="robots" content="noindex,follow"></meta>
- проследява останалите връзки без да индексира страницата

<meta name="robots" content="noindex,nofollow"></meta>
- нищо не индексира

...относно rel="nofollow" - използва се за да "каже" на търсачките да НЕ проследяват линка (все едно го няма).

// това последното май ти е ясно, пиша по интерция просто :oops:

П.С. ако сайта ти има прекалено много връзки е добре да слагаш на излишните rel="nofollow" - мисля, че ако са над 100/150 не е добре!
 
Благодаря,

май схванах или поне съумя да ме объркаш на много високо ниво, което за SEO си е направо изкуство :)

А да кажеш нещо за гугъл сайт-мап?
 

Горе