нова джитка

Аз предлагам да създадем всички някоя хитова онлайн игра барем да изкараме някой лев в тъз криза :D :D
 
Защо не е за CMS. Давате примерно да се напрви форум и накрая да се гласува за най-добрата ;)
 
stoqnski каза:
Аз предлагам да създадем всички някоя хитова онлайн игра барем да изкараме някой лев в тъз криза :D :D
Може точно такава да е задачата. Прави се някаква стратегия (примерно някакъв вид Civilization) и всички участници си правят ботове, които да играят в тази игра. Накрая печели най-добре представилият се бот.
Само малко пояснение да дам - тези участващи в играта ботове ще се качат на някакъв сървър и няма да се пипат, а само ще са наблюдава как играят играта (т.е. няма да има външна намеса, след като веднъж са направени).
 
stoqnski каза:
Аз предлагам да създадем всички някоя хитова онлайн игра барем да изкараме някой лев в тъз криза :D :D

ООо срока който ще имаме няма да стигне.
просто идея си нямаш колко време и ресурс се иска.
(казвам от опит)
 
Ето я и моята скромна идея.

Хващат се един дизайнер и един програмист в отбор. Целта на играта е да се направи сайт за дарения или подпомагане на дадена кауза която не е свързана с компютри (било то, опазване на околната среда, помагане на болни от рак и т.н.).

Дизайнера и програмиста трябва да измислят начини за функционалност на системата като например:

интеграция с paypal за подпомагане на каузата.
регистрация на потребители които да могат да пишат коментари и да изказват тяхната подкрепа.
Админ панел за добавяне на новини / администрация на коментари и т.н.

И после като за финал, след като всеки направи проекта си, гласуваме кой проект е станал най-сполучлив след което admin дарява някаква сума която следвало да бъде за награда на организацията за която даденият потребител е правил уеб сайта си.

Уеб саитовете ще бъдат оценявани по 3 критерия:
1. Функционалност
2. Използвани технологии
3. Дизайн

Та това е..
 
За какво са спонсори? Има ли желание,няма нужда от тях.

Защо не измислиме таз годишна игра в който могат да се включат повече хора,мисията да е по лесна за всички :idea: :idea:
 
eros каза:
За какво са спонсори? Има ли желание,няма нужда от тях.

Защо не измислиме таз годишна игра в който могат да се включат повече хора,мисията да е по лесна за всички :idea: :idea:
Да, ще е добре да има такава игричка.
Може наградите да са само бонус точки.
 
Според мен да направим състезание за разработка на MVC-базиран фреймуърк и сайт, базиран на него. :)
 
Ако ще се прави нещо , защо трябва да е игра.

Ако се съберат няколко ентусиасти програмират заедно, то било фреймуорк или нещо полезно, продукт или няма значение какво. Което да върши работа на уеб аудиторията, ще бъде добре. Та малко да се привлича вниманието на външни лица, то било и чужденци най-вече. Не става въпрос за туриста да се привличат лица, то и да се привлекат тук пак добре, става въпроса да се измайстори нещо от БГ което да се ползва навсякъде .

Съмнява ме да се съберат ентусиасти, но ако има нека да го направят. И аз мога да помогна ако трябва, въпроса е не само една игра и хоп.. нещо по продължително продукт.. ала бала.
 
ArchangelS каза:
Ако ще се прави нещо , защо трябва да е игра.

Ако се съберат няколко ентусиасти програмират заедно, то било фреймуорк или нещо полезно, продукт или няма значение какво. Което да върши работа на уеб аудиторията, ще бъде добре. Та малко да се привлича вниманието на външни лица, то било и чужденци най-вече. Не става въпрос за туриста да се привличат лица, то и да се привлекат тук пак добре, става въпроса да се измайстори нещо от БГ което да се ползва.

Съмнява ме да се съберат ентусиасти, но ако има нека да го направят. И аз мога да помогна ако трябва, въпроса е не само една игра и хоп.. нещо по продължително продукт.. ала бала.

Моят фреймуърк съм го пуснал свободно тук https://www.assembla.com/code/storm-framework/subversion/nodes

Ама въпроса е не само да го направиш и дадеш. Без документация никой няма да се хване да го ползва освен създателя му :D
 
:)

Да нещо подобно, ако някой иска ето начало с твое позволение да развие фреймуорка и така... въпроса е да се направи някакъв продукт който да се развие на "световно ниво", съмнява ме до там, но да не е само българска му работа, а да служи за употреба на хората на всякъде.

А иначе за документацията, едва ли е проблем , само казваш какво правят функциите :)
 
ArchangelS каза:
:)

Да нещо подобно, ако някой иска ето начало с твое позволение да развие фреймуорка и така... въпроса е да се направи някакъв продукт който да се развие на "световно ниво", съмнява ме до там, но да не е само българска му работа, а да служи за употреба на хората на всякъде.

А иначе за документацията, едва ли е проблем , само казваш какво правят функциите :)

Еми аз съм го пуснал свободно, който иска да го ползва, който иска да го копира, който иска да го променя и т.н.

ПП. Вярно, ако някой иска да прави подобрения ще му дам права да обновява SVNа
 
Хареса ми идеята за клонинг на wt и за framework-а.
Само се чудим, защо като искате клонинг на форум искате собствен форум, като тука е bb2.

Ще е готино да се прави некой мод за phpbb, ама може да са малко участниците.
 
може и да не съм прав ,но предлагам играта да се състой от няколко груби с по няколко члена т.е всяка група да има по 4 потре5бителя с различни познания ,примерно един човек с добра ориентация в html друг php трети css четвърти php и mysql и пети ajax според мен така ще се създадът добри сайтове ,като преди състезанието ще се даде 1 седмица срок в който да се опознаят потребителите в един екип за да не се бъркат по време на работа :)

според мен идеята е уникално ,но не съм я обяснил точно така както аз я вижда :)
 
galabin123 каза:
може и да не съм прав ,но предлагам играта да се състой от няколко груби с по няколко члена т.е всяка група да има по 4 потре5бителя с различни познания ,примерно един човек с добра ориентация в html друг php трети css четвърти php и mysql и пети ajax според мен така ще се създадът добри сайтове ,като преди състезанието ще се даде 1 седмица срок в който да се опознаят потребителите в един екип за да не се бъркат по време на работа :)

според мен идеята е уникално ,но не съм я обяснил точно така както аз я вижда :)
Малко тъпо, че възвръщам стара темичка, но идеята е добра... Може да се организират на екипи и всеки да трябва да създаде CMS за свободно ползване.. с плугини, теми и т.н. :)
 

Горе