Какво е SEO

Lambenstein

Registered
Може ли някой да ми даде линк или да ми обясни подробно как точно се прави СЕО защото материалите в сайта и форума не ми помогнаха. Още съм нов в тези нови СЕО работи.
Благодаря предварително.
 
SEO (Search Engine Optimisation) е набор от неща, които трябва да направиш, ако искаш сайтът ти да се класира добре при търсене с Google. Примерно ако направиш сайт за риболов, но не си му направил SEO, когато хората търсят "риболов" или нещо подобно в Google, твоят сайт няма да излиза в резултатите от търсенето. Обаче ако си направил SEO на сайта си, той ще излиза на първите места. По този начин много хора ще влизат в сайта ти, през Google.

Главните неща, които се изискват за да може сайтът ти да има добро SEO са:
- Всички текстове в сайта да са авторски и да ги няма в никой друг сайт.
- Тагът <title></title>, който се намира в <head></head>, да съдържа думите, или изразите, за които искаш да е оптимизиран сайта ти (примерно риболов, или риба).
- Да сложиш <h1></h1> във всяка страница и този таг да съдържа гореспоменатите думи (които се наричат ключови думи между другото).
- Да има много dofollow връзки в други сайтове, които водят към твоя сайт. Сайтовете в които се намират тези връзки, трябва да са на същата тема, като твоя сайт.
- Сайтът ти да е голям.
- Да обновяваш сайта си често и да качваш нова информация.

Общо взето е това.
 
да това го разбах от постовете, които четох, но въпроса ми беше да се даде нещо като подробно описани или нещо като стъпки, може и видео, как се прави.
защото имам готов, голям сайт около 30-40 страници(3 мб без картинки), който ще се ъпдейтва всекидневно и за развитието му смятам, че това СЕО е много важно. Но тези уроци, които има в сайта не ми помагат особено :(
 
Еми аз ти написах какво трябва да правиш. Ако разбираш от HTML, ще ме разбереш, а ако не разбираш, трябва да го научиш задължително. Без познания по HTML не можеш да прави SEO.
 
Здравей,
за съжаление никой не може да ти даде такъв линк по простата причина, че никой не знае по какви критерии изкарва резултатите google. Това си е цяла наука, за която има много статии и книги. SEO не се гради за ден-два. Желание ефект може да се появи и след 2 месеца след като сте започнали да работите по оптимизацията.
 
tedo96 каза:
Здравей,
за съжаление никой не може да ти даде такъв линк по простата причина, че никой не знае по какви критерии изкарва резултатите google. Това си е цяла наука, за която има много статии и книги. SEO не се гради за ден-два. Желание ефект може да се появи и след 2 месеца след като сте започнали да работите по оптимизацията.
Нормално е да не може да се разбре как търси Google :) Средно променят около 400 пъти на година алгоритъма си за търсене.
 

Горе