Относно Battlefield 3

:shock: Какви ниски температури, сравнения с моя. Аз моя като го пусна и влезна в биос да видя темепратурата, ми показва 60 C - само при стартирането. Аз за това съм без единия капак на компа. Иначе ако съм с капака постояно ми пилка и на мен от игрите, програми даже и от CS :D, той преди си се е икзключваше сам компюъра заради защити там при прегряване. Ама напоследък спря, защото ги изключих тези защити от биос.


Иначе преди 6 години беше върха на техниката тоя компютър.
Ето ги параметрите.


Intel Pentium 4 524, 3066 MHz (23 x 133) (2 ядра)

Gigabyte GA-8I945GZME-RH (3 PCI, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Системна памет 2048 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)

DIMM1: Patriot Memory 2 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)


Видеокарта RADEON X550 (256 MB)
 
Наистина много са ти добри температурите.
Звука наистина няма как да се опише, моя излиза от видеокартата когато играя (флаш) игри или html/css/js анимации и зависи от framerate-a. Но това не е проблемна карта, имаше я и на gtx280, и на 285.
 
Anton40 ако това са температурите по време на игра или когато "пищи" значи има друг проблем.
Какви са тези обороти от ЦПУ вентилатора? :shock: Той верно се самонастройва ама може и да е проблемен.

Ако ти пищи електрониката е лошо! За съвсем нов компютър това не е нормално и би трябвало да ти заменят дефектната част. Това не е промишлен трансформатор, а много скъпа и финна електроника.

За да разбереш точно от къде е звукът трябва да раздалечиш частите. Иначе вътре има 3-4 вентилатора + един в захранването + харддиск накуп. До сега не съм чувал видеокарта да свири. Но цели 3 захранвания съм ремонтирал точно с такъв проблем. И симптомите бяха точно такива, каквито ги описва djman. Дори стържеше, когато се скролира с мишката. Захранването се поврежда с течение на времето ако се натоварва повече от допустимото. Картата ти не е от най-реномираните марки, но е висок клас и едва ли ще даде такъв дефект ако не си я овърклокнал.
 
Galli, смених 2 видео карти (Asus GTX280 и Galaxy GTX285) и 2 захранвания (FSP 1000W и Corsair 700W) - и при 4-те комбинации този симптом го имаше. Но вече 3 години бачка без проблем. :roll:
 
Galli каза:
Anton40 ако това са температурите по време на игра или когато "пищи" значи има друг проблем.
Какви са тези обороти от ЦПУ вентилатора? :shock: Той верно се самонастройва ама може и да е проблемен.

Ако ти пищи електрониката е лошо! За съвсем нов компютър това не е нормално и би трябвало да ти заменят дефектната част. Това не е промишлен трансформатор, а много скъпа и финна електроника.

За да разбереш точно от къде е звукът трябва да раздалечиш частите. Иначе вътре има 3-4 вентилатора + един в захранването + харддиск накуп. До сега не съм чувал видеокарта да свири. Но цели 3 захранвания съм ремонтирал точно с такъв проблем. И симптомите бяха точно такива, каквито ги описва djman. Дори стържеше, когато се скролира с мишката. Захранването се поврежда с течение на времето ако се натоварва повече от допустимото. Картата ти не е от най-реномираните марки, но е висок клас и едва ли ще даде такъв дефект ако не си я овърклокнал.

Това са температурите, когато не съм пускал играта. По време на Battlefield 3 това са температурите:

http://prikachi.com/images/595/4249595N.jpg
http://prikachi.com/images/633/4249633g.jpg
 
7 градуса го делят от TCASE = 72.6°C
Или програмата дава оборотите на вентилатора грешно или почти не се върти.
Както и да е ти трябва да си прецениш какво свири, дали става въпрос за "бипкането" (то това всеки, който е работил с компютър го е чувал) или нещо друго. Но моето мнение е, че не е нормално да се чуват други звуци освен от вентилаторите.
 

Горе