Къде да рекламирам? От къде да взимам реклами?

MontefuckeR

Registered
Предлагам в тази тема да изредим сайтове, които имат възможност за рекламодатели и партньори.Като изредим и техните недостатъци и предимства и коректност.

Май ще е полезно а?


=== EasyTrader ===


Сайт: easytrader.bg


Повече за EasyTrader

EasyTrader е уеб-базирана платформа за покупка и управление на интернет реклама с банери в голям брой уеб сайтове едновременно.

EasyTrader предоставя инфраструктурата за изграждане на успешни партньорства между Рекламодатели и Издатели и осъществява комуникацията между тях.

Работата с EasyTrader ще Ви предложи:

* Pay-per-Click реклама в качествени български уеб сайтове
* Висока ефективност и налагане на имидж с банери
* Увеличаване на посещаемостта на вашия уеб сайт
* Администрация и подробни статистики в реално време
* Сигурност и гаранция за коректно отчитане на данните






=== Google Ads ===


Сайт: http://www.google.bg/ads

За рекламодатели: Google AdWords

* Намерете повече клиенти за Вашия бизнес: Рекламирайте пред хора, които търсят информация в Google и в нашата рекламна мрежа
* Свържете се с хора, които активно търсят онлайн информация за Вашите продукти и услуги
* Управлявайте разходите с лекота – плащайте, само когато хората кликнат върху Вашата реклама


За собственици на сайтове: Google AdSense

* Увеличете потенциала за приходи от Вашия сайт чрез контекстуално насочени реклами
* Персонализирайте рекламите, за да допълните дизайна и идеята на Вашия сайт
* Проследете ефективността на различните формати и разположения чрез онлайн отчети


 
EasyTrader Ad Netwrok - Рекламна мрежа ЕasyTrader easytrader.bg

Повече за EasyTrader

EasyTrader е уеб-базирана платформа за покупка и управление на интернет реклама с банери в голям брой уеб сайтове едновременно.

EasyTrader предоставя инфраструктурата за изграждане на успешни партньорства между Рекламодатели и Издатели и осъществява комуникацията между тях.

Работата с EasyTrader ще Ви предложи:

* Pay-per-Click реклама в качествени български уеб сайтове
* Висока ефективност и налагане на имидж с банери
* Увеличаване на посещаемостта на вашия уеб сайт
* Администрация и подробни статистики в реално време
* Сигурност и гаранция за коректно отчитане на данните
 
Няма ли интерес :)
Мисля, че темата ще е полезна ако се развие.
Разбира се и аз ще добавям но може би по-късно.
 
Коментар за easytrader от мен.
Предимства:
Коректни са. Плащат.
Цените на клик не са по ниски от на другите програми.
Дават избор на двете страни да избират какво да рекламират или кой да ги рекламира.

Недостатъци:
Ако трябва да избираш рекламодатели, които са в сектор близък до темата на сайта си ще видиш зор.
не мога да чакам потребителите ми да кликат на реклами свързани с
"почивка в Аталия" .
Ще кликнат 10 човека дето ги интересува а останалите 10 хиляди ще я подминат.
Търся нещо близо до тематиката на сайта но в същото време ако рекламирам дадена фирма повече от месец става банално.
Това е недостатък спрямо adsense където бота слага реклами в зависимост от текста на сайта ти и винаги намира нещо интересно и иницира повече кликове.

Други екстри:
Преди време в замунда видях едни реклами на easytrader дето бяха направени като новини в първата страница.
Беше интересно, защото аз редовно кликах на тях, защото все ми беше интересно нещо като видя някоя клюка или новина.
След време видях, че тези новини минават през easytrader.
Сега ги няма.
Не знам обаче дали предлагат подобни услуги на "обикновени user-и".
 
Аз се отказах от Easytrader, защото поискаха номер на лична карта. Е да ама не, нямам им доверие.. Защо google не иска? Защо другите не искат? ...
 
Зависи от начина през който ще се превеждат парите, за фактури и тн.

Пък ако ти злоупотребят с данните можеш чисто и просто да ги съсипеш.. първо ще пуснеш 1~2 статии за това, след това си намираш адвокат и ги съдиш.. Мисля, че ще стане БУМ по медиите, ако и в българия дори от такив сайтове се краде лична информация... И все пак там при регистрация нама ли някакво споразумение за съгласяване? Ако има и пише, че няма да използват информацията за други цели и 3-ти лица няма да я видят, но злоупотребят..
 
В името на спора, има си лицензионна комисия, която дава разрешения за събиране на лични данни. Ако Изи нямат.. нямат право да искат тая информация. А се предполага , че за да ти дадат лиценз трябва да имаш основания.

Друг е въпроса , че те ако искат пак ще ти разберат номера на личната карта ако искат.. и без да им го даваш.
И последно...какво като им го дадеш? Криеш ли нещо?
 
rombeca каза:
В името на спора, има си лицензионна комисия, която дава разрешения за събиране на лични данни. Ако Изи нямат.. нямат право да искат тая информация. А се предполага , че за да ти дадат лиценз трябва да имаш основания.

Друг е въпроса , че те ако искат пак ще ти разберат номера на личната карта ако искат.. и без да им го даваш.
И последно...какво като им го дадеш? Криеш ли нещо?

Не, не крия, но немалко неща могат да се направят с тоя номер... Мисля си :roll:
Но не знам, все си мисля че adsense за мен е по-добрия избор... :lol:
 
Не знам какъв е случая там. Аз също не посмях да си пиша личните данни въпреки, че няма причина да им нямам доверие.
Просто се въздържам от писане на ЕГН-та и лични данни.

Може да е наложително за издаване на документ когато изплащат пари.
Не знам.
 
Според мен не трябва да се наблагя рекламата само в интернет.

Чрез рекламни услиги с сайтове като EasyTrader и т.н
В интернет единсвения начин за реклама е чрез Банер или текстов линк.
 
http://www.adwise.bg/ - Това е мрежата на Нет Инфо не съм сигурен дали приемат външни сайтове но би следвало да имат интерес все пак ще изкарват пари и от това.

www.garga.biz - Това е на собствениците на Замунд - Линкос. Не ги препоръчвамдават над 30% разлика във статистиките на кликове когато ги ползваш като рекламодател

http://www.etarget.bg/ - Мисля, че са на Webground но не съм 100% сигурен

AdPower - Те пък са на Инвестор доколкото знам

http://direct.dir.bg/ - Адреса говори сам за себе си според мене :)

Както и да е, от моя опит като рекламодател мога да кажа следното - Гарга съкс, освен ако не търсите масовост на някой проект и много ниска конверсия защото макар да има голям процент фалшиви кликове цената на импресия, която получавате е наистина много добра.

От последната ми кампания при Изиадс (Изитрйдър) - В момента има подозрително кратък престой на всаеки посетител и много подозрителен баунс на трафика , който ми изпращат.

За друга кампания обаче си ми дават конверсия от 1% което не ме устройва но не е и ненормално.

Другите ми предстои да пробвам. Ако някой ги е ползвал ще му бъда благодарен за да знам да не харча парите на фирмата напразно :)
 
относно www.direct.dir.bg не е нечий проект на безплатен хост а си е проект изцяло на dir.bg
 

Горе