Пиксели в сантиметри

GaTio2

Registered
Здравейте, искам да извадя снимка - да ми принтират 12 на 12 санта кажете колко пиксела трябва да са, изкарва ми 340х340 :shock:
 
dpi трябва да е 300, щом ще принтираш. Само че ако увеличиш от 72 на 300 ще стане мазало. А размера го задаваш в милиметри/сантиметри, пикселите не ти трябват в случая...
 
а как ще стане... помагай, искам една снимка да я принтирам и да излезе 12х12 санта :shock: :D
 
GaTio2 каза:
а как ще стане... помагай, искам една снимка да я принтирам и да излезе 12х12 санта :shock: :D

Ами правиш нов документ със следните настройки:
e2e41ee24ed48e3d.jpg


И след това си поставяш снимката в новия документ, но може да се развали качеството.

Надявам се да съм помогнал. Успех!
 
Отваряш оригинала, избираш Crop Tool и горе пишеш първото поле 12 cm, във второто 12 cm и в третото - 300, селектираш, enter...
 
http://store.picbg.net/pubpic/05/F0/f9969da993b105f0.jpg
това според тебе добре ли ще излезе кат се принтира ? :shock:
 
Еми то и самата снимка май не е с много хубаво качество... Може и да се виждат дефекти...
 
Като гледам е снимано с 10-12 MPX камера, на тъмно (без естествена светлина) и затова актуалният размер на снимката е малко некачествен, но не мисля че ще има чак толкова дефекти след печат...
 
Сега гледам, не 300 pixels/cm, а 300 pixels/inch .. ето ти оправено http://store.picbg.net/pubpic/34/6B/0700f94c0e7c346b.jpg
(300 pixels/cm ~ 760 pixels/inch)

Vladkata, няма как да познаеш оригиналния размер :D
 
djman каза:
Сега гледам, не 300 pixels/cm, а 300 pixels/inch .. ето ти оправено http://store.picbg.net/pubpic/34/6B/0700f94c0e7c346b.jpg
(300 pixels/cm ~ 760 pixels/inch)

Vladkata, няма как да познаеш оригиналния размер :D

Аз картинката горе за какво съм я пуснал...

8MPX прави снимки с резолюция ~3502x2336, което дефакто е 8.18MPX и по принцип обектива е 5.8-34.8 милиметров 1:2.8-4.8. Снимката, която беше постната горе беше 3600х3600, което значи че камерата е поне 10MPX...

За актуален размер имам предвид като сложиш превю на изображението на 100%, а не на 16% :}...
 
http://store.picbg.net/pubpic/A0/C5/81ef33d34162a0c5.png
ето го оригинала с 3.2 MPX камера е правено и да няма естествена светлина :D та моля... направете я както трябва :)
 
Много е тъмна снимката ... бая черна боя ще отиде за да се напечата това и ще излезе много тъмно, трябва да я изсветлиш тази снимка според мен.
 
Vladkata каза:
Аз картинката горе за какво съм я пуснал...

8MPX прави снимки с резолюция ~3502x2336, което дефакто е 8.18MPX и по принцип обектива е 5.8-34.8 милиметров 1:2.8-4.8. Снимката, която беше постната горе беше 3600х3600, което значи че камерата е поне 10MPX...

За актуален размер имам предвид като сложиш превю на изображението на 100%, а не на 16% :}...

Снимката 3600х3600 е кропната (12х12 см, 300 pixels/cm), затова се е получило 3600х3600 (или ок. 12 МР), но оригинала няма как да познаеш. Може да се изкара и 100 МР снимка, като оригинала е 3, друг е въпроса има ли смисъл :D Надявам се схвана какво имах предвид)

Gatio2, снимката освен че е тъмна е и с лошо качество, няма какво много да се прави по нея...
 
ами освен качвам я и това е, ще го питам този от книжарницата какво ще каже, а аз нарочно искам да е тъмна :)
 
занеси я 3мп във фотото те ще я оправят, може до а5-а4 формат спокойно от 3 мп (3милиона пиксела са си доста)
аз наскоро извадих 6MP снимка в а3 формат с перфектно качество ,но при това качество което си показал светлината е ужасна и снимката ще излезне доста зле,вземи някой да те снима или на самоснимачка но поне на добра светлина (пък като искаш shadow effect си я обработи,но като снимаш при лоша светлина качеството става направо :!: )
 
Първо досега не съм говорил какъв размер е оригинала, а ти говоря за актуален размер на снимката. Ето за това нещо:
3ba5ff6c5eddc537.jpg


Като го кликнеш и преглеждаш изображението в размер 100% по осите X и Y, а не Fit To Screen размер. Предполагам екрана ти не е с резолюция 3600х3600 и затова не си преглеждал снимката под 100%. Същото нещо е и в Adobe Photoshop:
fba1e2a9eaef5f5c.jpg
.

Говоря ти за този актуален размер, ти си ме разбрал погрешно. И това имаше смисъл, за да му обясня за качеството, ама никой като не слуша...

По темата: май най-добре ще е да ходиш и във фото да си го отпечаташ, както каза @Hous.
 
Е ти ме изкара съвсем неразбиращ, аз точно 100% кроп гледам, все пак се занимавам с фотография и знам ЩО-ГОДЕ нещата... Програмиране може да не знам, но нещата свързани със снимки са ми много ясни.

Ти каза "Като гледам е снимано с 10-12 MPX камера" което ме наведе на мисълта че знаеш оригинала колко на колко е. И аз му казах че качеството е лошо.

И аз подкрепям @Hous.
 
бяхте прави, човека от книжарницата каза, че нищо няма да излезе... ще направя нова и отивам пак :D :) благодаря ви
 
djman каза:
Е ти ме изкара съвсем неразбиращ, аз точно 100% кроп гледам, все пак се занимавам с фотография и знам ЩО-ГОДЕ нещата... Програмиране може да не знам, но нещата свързани със снимки са ми много ясни.

Ти каза "Като гледам е снимано с 10-12 MPX камера" което ме наведе на мисълта че знаеш оригинала колко на колко е. И аз му казах че качеството е лошо.

И аз подкрепям @Hous.

Не съм те изкарал неразбиращ, а просто казах че не си ме разбрал правилно. Аз съдих за MPX по тези размери, мислех че това е оригинала.
 

Горе