Магазин на flash?!?

vanko1

Registered
Трябва да направя саит който всъщност представлва магазин за дрехи,
но трябва да има някакав манекен на който да се показват съответно
избраните от потребителя дрехи. Мисля че манекена трябва да може и да се завърта!!! Някои знaе ли как се прави това с Flash, а ако не става Flash на какво може? :( :cry:
 
На флаш може да стане .. но знам със сигурност, че става с някой image preloader на JavaScript :)
 
На флаш може да се направи да се показват дрехите.
Потребителят избира дрехите чрез html форми някакви така ли ?
Подобно триизмерно на Флаш не е невъзможно, но клони към такова.
//офф - Моля всички, за въпроси ползвайте форума, не ЛС ..
 
Като казваш че са необходими няколко седмици имаш
предвид само за Флаш или за саита като цяло?
 
vanko1 каза:
Като казваш че са необходими няколко седмици имаш
предвид само за Флаш или за саита като цяло?
Сайта какво ще представлява ? Избираш си дрехи, който се редят на манекен и ако си харесаш нещо пращаш заявка за купуване ? Това всичко може да се направи на флаш (с мааалко php).
За всичко това са нужни от няколко дни до 1-2 седмици (поне на мен) за цялостен дизайн, асемблиране, писане.

Разбира се всичко това е доста относително. Ако се прави на Флаш променянето на информация става доста по трудно .. освен ако не се ползва XML. А ползва ли се XML времето за изработка се увеличава. От много работи зависи всичко.
 
Ами да в общи линии такъв трябва да е сайта, но ми казаха че искат да е писан на ASP.NET
a само анимациикте там с манекена и дрехите се правили на Флаш. Темата точно е 'Уеб базиран магазин за дрехи'
 
vanko1 каза:
Ами да в общи линии такъв трябва да е сайта, но ми казаха че искат да е писан на ASP.NET
a само анимациикте там с манекена и дрехите се правили на Флаш. Темата точно е 'Уеб базиран магазин за дрехи'
Ухаа, ASP.NET . Не познавам човек, който да владее тази мания. Като цяло обаче всичко това съвсем не е лесно.
В общи линии мисля трябва да се направи дизайн, layout(htm+css), да се напишат няколко кошници код ASP.NET (ползването на сървър, който го подържа мисля струва някакви пари допълнително), правене на Флаш частта.
Както виждаш, флаша е малка част. Не мога да ти кажа колко време ще отнеме, защото не знам по какъв начин ASP.NET и Флаш могат да си предават данни (пишеше ми в книжката ма не я прочетох тая част :? ).
Ти спа в университета няколко година а ?
 
Аз знам че е сложен този саит, а наи-големия ми проблем е Флаша, другите неща ще ги оправям после
 
vanko1 каза:
Аз знам че е сложен този саит, а наи-големия ми проблем е Флаша, другите неща ще ги оправям после
Флаша не може да се направи първо.
Много е лесно да се сглоби един флаш с манекен в лявата част и дрехи в другата .. те да се драгват и да му се пускат от горе. Проблема има от там, че дрехата се закача след като потребителя избера от хтмл форма. Тук идва частта на ASP (не знам дали може с ДЖ С ? може ли ?) .. трябва да се види как ще се подава информацията. Това ако стане ясно тогава може да се прави флаш-а. Имай в предвид, че никой няма да седне да го прави вместо теб :)
 

Горе