Препоръчайте ми лаптоп до 1000 лв.

shukri_93

Registered
Може ли да ми предложите лаптоп до 1000, защото изобщо не съм запознат кои марки са най-добри и т.н.
Мерси :)
 
Тези мисля, че са добри

http://laptop.bg/laptops-toshiba-Satellite_L755-toshiba_satellite_l7551m0

http://laptop.bg/laptops-toshiba-Satellite_L755-toshiba_satellite_l7551n6

http://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_N4050-dell_inspiron_n4050

Според мен това са качествените марки. (Не целя да влизам в спорове за качеството.) Аз лично съм с DELL от 10 месеца и съм супер доволен. Ако търсиш нещо много мощно с цел игри (не че тези няма да стават за игри) се насочи към Acer обаче качеството е много зле. Пак казвам това е личното ми мнение и не желая да влизам в спорове защото при лаптопите всичко е късмет на каква бройка се паднеш.
 
Съветвам те да изчакаш 2-3 месеца за навлизането на Ivy Bridge процесорите, които ще подбият в някаква степен цените на сегашните модели. Иначе добър избор е Dell N5110 . Като най-добрата машина за игри определям Lenovo Y570 . Скоро излиза Y580 който е с Ivy Bridge & Nvidia 650M , но ще е доста скъп.
 
nbacool2 каза:
Съветвам те да изчакаш 2-3 месеца за навлизането на Ivy Bridge процесорите, които ще подбият в някаква степен цените на сегашните модели. Иначе добър избор е Dell N5110 . Като най-добрата машина за игри определям Lenovo Y570 . Скоро излиза Y580 който е с Ivy Bridge & Nvidia 650M , но ще е доста скъп.

Аз съм с този Dell и определено смятам, че това което каза за Ivy Bridge nbacool2 е вярно и след няколко месеца ще вземеш много по добър лаптоп.
 
Мерси, мога да изчакам да видим.. :)
Иначе какво ще кажете за този, на мен допадна:
http://get.bg/product_info.php?cPath=237_257_582&products_id=86090&osCsid=1969eug4ph7k62hp52he5ce9r7
 
nbacool2 каза:
Съветвам те да изчакаш 2-3 месеца за навлизането на Ivy Bridge процесорите, които ще подбият в някаква степен цените на сегашните модели. Иначе добър избор е Dell N5110 . Като най-добрата машина за игри определям Lenovo Y570 . Скоро излиза Y580 който е с Ivy Bridge & Nvidia 650M , но ще е доста скъп.
Ivy bridge излязоха вече ...
Y580 също е излязъл, но все още го няма в БГ по магазините ...
И е с 660М, но пък е с гланцов екран ...
 
Y570 вече мисля че го чистят като бройки, а Y580 би трябвало да го има в техномаркет, но и двата лаптопа са над 1000 лв ... 570-ката я имаше и за около 1350 лв с Core i5, а 580-ката е 2000+ лв според зависи от конфигурацията :)

Това не е лошо -> http://technomarket.bg/products/09120217/hp-pavilion-g6-2003eu-b6g09ea-notebook поръчваш си го Online и излиза под 1000 лв. Все пак автора не е споменал за какво ще се ползва лаптопа но този модел е добре от към параметри. Материала на корпуса е от хубава пластмаса и според мен има хубав дизайн.

Други които са добре на параметри са ASUS X54 - примерно -> http://laptop.bg/laptops-asus-X54-asus_x54hr_sx021d недостатъци са 4 клетъчната батерия и максимум 4GB RAM :) Тук пластмасата е по ниско качество :)

Може да се погледне и K53 сетията на ASUS -> http://laptop.bg/laptops-asus-K53-asus_k53sd_sx964d тук има по стилна и качествена изработка, лаптопа е по висок клас от X54 :)
 
ventsi34 каза:
Личното ми мнение е бягай далеч от Acer...

Не е много по темата, но имам един Acer от лятото на 2007-ма ( 5 години вече ) Extensa 5220, до момента не ми е създавал никакви проблеми. Дори си работи като пушка. Просто е морално остарял вече и със слаби параметри си взех още един нов. Но Acer-a продължава да работи.
 
vinsbg каза:
ventsi34 каза:
Личното ми мнение е бягай далеч от Acer...

Не е много по темата, но имам един Acer от лятото на 2007-ма ( 5 години вече ) Extensa 5220, до момента не ми е създавал никакви проблеми. Дори си работи като пушка. Просто е морално остарял вече и със слаби параметри си взех още един нов. Но Acer-a продължава да работи.
И аз имам един acer 5715Z и вече е 3 годишен и не знае какво е ремонт и работи супер добре. Дори като го нося го хващам само за горния капак и така 3 години без да е мръднал ... Но все пак явно сме сполучили откъм машини, имал съм и китайски стоки, които се оказват издържливи, също така такива които издържат само няколко дена, до късмет е като цяло.
Acer и HP са марки, които използват евтини компоненти, които при представянето на модела не се изкарват на показ, но после си играят някаква роля само и само да свалят от цената ( е вероятно и другите марки имат и такива модели, но малко хора съм чувал да се оплакват от Асус или Тошиба ). Естествено и двете марки имат добри серии, например съм чувал че ProBook серията на HP е доста добра ...
Ако събереш още малко пари даже можеш да си вземеш HP 4730S (или от същата серия, но 15 инчовия, май беше 4530S) , който е 1200 лв. Ако успееш и с фирма да го вземеш ще ти падне на около 1000 без ДДС-то :?:
 
Хора за това написах на няколко пъти не искам да влизам в спорове всеки знае, че всички лаптопи се правят в Китай в момента и единствено късмета е важен при закупуването за това колко време ще издържи. Но по личната ми статистика са доста зле за това давам такова мнение много може да се говори по тази тема за това да не започваме спор...
 
ventsi34 каза:
Хора за това написах на няколко пъти не искам да влизам в спорове всеки знае, че всички лаптопи се правят в Китай в момента и единствено късмета е важен при закупуването за това колко време ще издържи. Но по личната ми статистика са доста зле за това давам такова мнение много може да се говори по тази тема за това да не започваме спор...
Това е така, спор няма. На 90% сигурно от стоките са от Китай.
Аз също изказах лично мнение, защото работех докато учех 1г и половина и продавах предимно лаптопи.
От да кажем 100 бройки продадени Acer имам 1 върнат заради изгоряла защита при токов удар. Другите докато бях там на работа не са ми връщали за сервиз.
Но, както каза нещата наистина станаха на късмет. Преди не беше така, а сега може и най-скъпия лаптоп да вземеш и след 2-3 месеца да сдаде багажа, а може и години наред да няма проблеми.
 
Аз бих те посъветвал да си вземеш Dell Inspiron. Изключително добра серия, аз ползвам такъв и съм много доволен. И те съветвам да не чакаш, а да си го взимаш, защото и аз така преди само чаках и си чаках :D... Винаги ще излиза нещо ново и по-евтино ;)
 
Мерси много за отделените мнения! :)
Взех си ето такъв:
http://pcstore.bg/laptopi/TOSHIBA-7/TOSHIBA-Satellite-L750-1MX-L750-1N0-L750-1MZ-4GB-%D1%81-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D1%80%D0%B5%D0%B1%D1%8A%D1%80%D0%B5%D0%BD-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%B4%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D0%B9%D0%BD-2949
 
Доста модели има на пазара в момента, някой ще ми препоръча ли качествен лаптоп, здрава машина до 700-800 лева. Нищо особено не търся, просто искам да не ми създава ядове
 
Vladkata каза:
Аз бих те посъветвал да си вземеш Dell Inspiron. Изключително добра серия, аз ползвам такъв и съм много доволен. И те съветвам да не чакаш, а да си го взимаш, защото и аз така преди само чаках и си чаках :D... Винаги ще излиза нещо ново и по-евтино ;)

Само да се внимава, че на някои пластмасата им е доста мека и капака може лесно да се счупи ако не се внимава.
 
Искам да купя на дъщеря си лаптоп за Коледа, но не мога да си позволя да е много скъп. Максимум 900-1000лв. Бихте ли ми препоръчали някой модел?
 
Аз съм с Toshiba Satellite C660 вече 6 години и не съм имал никакви проблеми с него. На приятелката ми взехм Toshiba Satellite L50 по спомен и също не е имала проблем с лаптопа. Железни са. Имат стабилно охлаждане и не се налага да се притесняваш, че може да се изключи, заради висока температура. Два Асуса идваха при мен с диагноза прегряване, HP-тата са скъпи а параметрите им са по-нисички спрямо цената на други модели. Dell не ме кефят много като марка но стават. Бягай от Aser и Леново за момента. Имат хубави модели, но те са по-скъпички. Като цяло са как да кажа масови, но и масово се ремонтират. Качеството ушка им е завишено на последък с последните им модели, но още не бих дал 700 кинта за такъв. Тошибите серия Л са супер и параметрите са им добри. Само си избирай с хубави панти на монитора, че има някакви странни панти и не ми вдъхват доверие за стабилност. Абе от Тошиба съм доволен и затова ти я препоръчвам, 3 тошиби има из нас и не са ходили по сервизи. :?:
 

Горе