- Каква е разликата между категория и форум в phpbb3 ?
WT форуми -> Всичко за phpBB -> Каква е разликата между категория и форум в phpbb3 ?
Създайте нова тема Напишете отговор 
Автор Съобщение
index
Man of HiTech

Support: 198
Bonus: 345
Мнение 31/07/2012 10:34 am     Каква е разликата между категория и форум в phpbb3 ? Отговорете с цитат

Каква е разликата между категория и форум в phpbb3 ?
И как по д**олите да направя няколко раздела с подраздели в които да се пише.

Нещо не ми се получава като хората.
едит ://
Окей, създадох категория , после форум , и сега се вижда, обаче как да направя, така че да пиша в форума ?

До колкото си спомням , phpbb3 беше много по-лесна ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stoqnski
Активен
Активен

Support: 122
Bonus: 464
Мнение 31/07/2012 10:43 am      Отговорете с цитат

категорията е във форума , първо създай форум после категории , после теми , мнения ... : )
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
fbian
Турист
Турист

Support: 18
Bonus: 36
Мнение 31/07/2012 10:58 am     Re: Каква е разликата между категория и форум в phpbb3 ? Отговорете с цитат

index написа:

Окей, създадох категория , после форум , и сега се вижда, обаче как да направя, така че да пиша в форума ?

За да могат да се създават теми и да се пишат мнения,когато създадеш категория и подраздели,трябва да дадеш права на групите потребители.Ще видя дали имам локален форум,за да ти кажа точно какво трябва да се направи.
На мен ми е на английски,но предполагам,че ще се оправиш:
Forums > Forum permissions > В дясно отбелязваш на кои форуми ще задаваш права и цъкаш Submit >След това пак в дясно отбелязваш на кои групи ще даваш права за избраните форуми и цъкаш Edit permissions > И след това да речем за Registered users избираш Standart access.

Мисля,че не е нужно това да се прави за всеки един раздел,защото има наследяване на правата,когато се създават разделите.
Върнете се в началото
index
Man of HiTech

Support: 198
Bonus: 345
Мнение 31/07/2012 11:14 am     Re: Каква е разликата между категория и форум в phpbb3 ? Отговорете с цитат

fbian написа:
index написа:

За да могат да се създават теми и да се пишат мнения,когато създадеш категория и подраздели,трябва да дадеш права на групите потребители.Ще видя дали имам локален форум,за да ти кажа точно какво трябва да се направи.
На мен ми е на английски,но предполагам,че ще се оправиш:
Forums > Forum permissions > В дясно отбелязваш на кои форуми ще задаваш права и цъкаш Submit >След това пак в дясно отбелязваш на кои групи ще даваш права за избраните форуми и цъкаш Edit permissions > И след това да речем за Registered users избираш Standart access.

Мисля,че не е нужно това да се прави за всеки един раздел,защото има наследяване на правата,когато се създават разделите.

Благодаря ти много Smile
Върнете се в началото
GOTI
Турист
Турист

Support: 2
Bonus: 4
Мнение 02/08/2012 2:28 pm     Re: Каква е разликата между категория и форум в phpbb3 ? Отговорете с цитат

index написа:

По-лесна е, стига да знаеш какво искаш и къде да търсиш.... Ръчкане му е майката Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Vladkata
Редовен
Редовен

Support: 70
Bonus: 142
Мнение 02/08/2012 3:32 pm      Отговорете с цитат

Да, трябва да оправиш правата, защото може и да не се вижда, само заради тях. Оправяш правата на една категория или форум и после само копираш Smile.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Създайте нова тема   Напишете отговор    web-tourist.net Форуми -> Всичко за phpBB Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети