Въпрос за разграфяване и снимка

batmana

Registered
Имам Photoshop CS3 Extended. И искам да направя 2 неща:

1. На тази снимка:

- Искам линийте да ги направя черни или светлосиви. Как става?
- Как мога да разграфя по същия начин бяло поле?

5212350K.jpg



2. За втората снимка нещата са по-сложни:

Искам да направя следното нещо: трябва да направя 140 снимки като бялата рамка, текста и номера да си останат така. На мястото на черния правоъгълник ще слагам различни снимки, които са с различна големина. Ще ми отнеме много време да ги изрежа или смаля. Има ли начин да направя готова рамка и само да слагам снимките на мястото на черния правоъгълник като няма значение колко е голяма снимката, когато попадне в черния правоъгълник да се изрязва автоматично?

5212357Y.jpg



.
 
1) Ако искаш специално тези квадратчета да направиш сиви или тъмни
1.) Отваряш изображението -> Shift+Ctrl+U и след това Ctrl+L и си гласиш светлината.
2.) Когато имаш бяло поле натискаш Ctrl+R да изкараш линиите и след това си теглиш Guide Lines и си го разграфяваш пак на квадрати или използваш някой Pattern

2) За рамката: Правиш си шаблона и на нов слой качваш снимката
След като си сложил снимката премести слоя със снимката под слоя с рамката! След това само си я позиционираш, а текста можеш да си го редактираш по всяко време.

Черното в средата го изрежи да е прозрачно, т.е. да няма нищо там!
 
По точка 1 - не мога да намеря нито Guide Lines, нито Pattern.

По точка 2 - има лека промяна. Ще опиша какво правя и какво ми трябва:

1. Създавам нов файл, но не бяло поле, а слагам отметка на Transparent.
2. Копирам получения файл с опцията Duplicate layer.
3. На копирания файл правя черна рамка. Отдолу и отстрани си пиша текста.
4. След това слагам снимка и почвам да я изрязвам. И става дълга и широка :(. Тази операция трябва да я направя 140 пъти ... Грешката е моя, защото не трябвало фона да бъде бял, а прозрачен.

Оттук идват и въпросите:

1. Как да направя черна рамка, като отстоянието от различните страни да е различно? Досега е правих по много сложен и грешен начин и ми отнема много време. Но така е който не разбира ...
2. Опитах това със снимката, но когато фонът е прозрачен не се получава :(.
 

Горе