Кое е по-добре за SEO

smoke

Registered
Как е по-добре да се направи заглавието:

Така:
deals/category/2f091-Proba-test-probata

Или
deals/category/2f091-Проба-тест-пробата

Или
всичко в url-то да е на български ?

(Става въпрос за български сайт - ако има значение)
 
По принцип за домейна не е хубаво да е на кирилица, защото дефакто е нещо от тоя род (а не кирилицата):
Код:
...домейна се кодира и действителният домейн, който се регистрира е на латиница и започва с 'xn--'. Например 'сливен.com' ще бъде регистриран като 'xn--b1aghlnt.com'. Причината е, че сегашната DNS система в целия интернет може да работи единствено с латиница...
източник

А иначе като потърсиш нещо на латиница, то (Google) ти показва резултатите на кирилица, съответстващи на латиницата (v-в). Според мен на латиница ще е по-добре (защото има хора, които търсят на латиница).
 
Абе аз като съм гледал резултати в Google, когато търсиш нещо на кирилица, сайтовете, които са с URL на кирилица, излизат първи. Моят съвет е да правиш всичко на кирилица.
 
smoke каза:
@deam0n били се обосновал, защо би използваш твоя вариант.

sait.com/2f091-Проба-тест-пробата

По-изчистено и по-кратко е така.. Не виждам смисъл в линка да има deals/category
 
Няма правилно и неправилно. Истината е, че ако URL е на кирилица (без домейна) е възможно страницата да се класира по-добре по ключова дума, която се съдържа в URL. От друга страна обаче такива URL стават трудни за споделяне и дразнят потребителите.
 
site.com/proba-test-proba
според мен,в повечето сайтове е така и никой не се е оплаквал.
единствения минус е ,че може ако някой напише на български на някой друг сайта със български урл да излезна напред,но се съмнявам тъй като гугъл така или иначе си ги "сменя" символите от test > тест
по същата логика и в адреса. :)
Има МНОГО информация в нета за СЕО но явно повечето сайтове разчитат на метода който дадох.
 

Горе