GOOGLE плащане Western Union Quick Cash?

misho

Registered
Сега виждам, че Google AdSense предлагат плащане с Western Union Quick Cash. Някой използвал ли го е? Какви такси се удържат? Това ли са? :shock:
 
misho каза:
Сега виждам, че Google AdSense предлагат плащане с Western Union Quick Cash. Някой използвал ли го е? Какви такси се удържат? Това ли са? :shock:

Това са за вътрешни преводи в страната до колкото виждам. Гугъл мисля, че ги пращат от Ирландия за Европа или се бъркам?
 
Да, от Ирландия. Т.е. кое трябва да гледам? Виждам от България за чужбина, но обратно... :?
 
По принцип таксата я събират от изпращача, но сигурно може да се нареди да се вземе от получателя. Никъде обаче не мога да намера информация за таксите от чужбина към България.
Преди 3-4 години бях в чубина и изпратих веднъж към България около 300-400 евро и таксата ми беше около 10% от сумата, но не знам как е сега.
В офис или банка на Western Union 100% трябва да имат информацията.
 
Няма такси.
Гоогле плаща всичко.
Ако имаш да взимаш над 1000 евро пак няма такси но ще е на няколко транша по 1000.

Такси няма. Ако този месец трябва да получаваш пари ще ги вземеш между 26.11 и 30.11.

В акаунта ти се появяват данните с които отиваш в офис или банка, която обслужва такива преводи.

Ще ти задават въпроси (телефон, адрес, номер на превода, кой го праща и ОТ КЪДЕ) и изискват лична карта.

Ще те питат и колко пари точно имаш да взимаш. До цент трябва да знаеш.

Това което ти дадат гоогле си го разпечати и го носи със себе си.
 
Админ, благодаря!

За толкова години не бях видял, че има раздел Пари от интернет. :D
 
Здравейте,

Някой да сподели клон за Western Union Quick Cash в София?
Към Люлин или Централни хали?

Благодаря!
 
А добре си намерих клон, но май имам проблем.
Клона е на Western Union, които работят с Cash Express.
Преди няколко часа отидох до него със принтираната страница от Adsense и със следната информация на листчето:

Плащане от:
VAT ID: IE 63 88047V
Google Ireland Ltd.
Gordon House
Barrow Street
Dublin 4
Ireland

Идентификационен номер на клиент: **********
Номер на плащането: **********
Дата на плащане: 2012-11-26
Начин на плащане: ЕПС

Плащане към:
Трите ми имена
Адреса ми
Пощенски код, Sofia
BULGARIA (REP.)

И със съответната сума за получаване.
Човека ми каза, че с посочения по-горе номер на плащане (10 цифри) системата им не намира превод.
Опитал е, както с Идентификационен номер на клиента, така и с Номер на плащането.
Според мен с 10 цифрения номер на плащането всичко си е наред и могат спокойно да намерят превода.

Когато вляза в Плащания -> Извършено плащане -> подробности има Номер на сметката и са ми 7 звездички * и само три цифри след тях:
Пример: Номер на сметката *******123

Има ли определен срок, за да им излезе превода и да си ги изтегля спокойно?
За какво е този номер на сметката?

Благодаря предварително!
 
45 дена е срокът и после парите се връщат в профилът ти и пак може да ги поискаш.
Няма да ги загубиш.
Това дето не могат да ти намерят преводът е лошо.
Преводът щом се вижда в гоогле значи е пратен и вече е тук НО...
този превод може да го получиш само в държавата, която си записал в профила си.
Ако си записал местоживеене "Канада" няма как да го получиш в България или където и да е другаде освен в Канада.
Казвам ти го от опит , защото се опитах веднъж от чужбина да изтегля парите но не стана.
Казаха ми, че не могат да намерят такъв номер и аз доста се учудих, защото номера си беше ОК.
След това разбрах, че важи само за определена държава този номер и не го виждат другаде по света този превод.

Провери профилът си къде се водиш , че живееш.
Ако пише България отиди пак до офиса и ако пак не го намерят свържи се с гоогле за да питаш какъв е проблемът.

Аз никога до сега (години наред) не съм имал подобен проблем освен когато се пробвах да го тегля в чужбина.
 
Преди малко прегледах отново данните за плащане и видях, че тези други 10 цифри Номер на сметката са стария ми начин за плащане. Тоест са ми изпратили парите в сметката ми в чужбина. Миналата седмица си смених държавата, адреса, телефона и всичко необходимо и след това заявих изплащане. Явно в края на месеца се обновяват данните за плащания и затова са ми ги изпратили на старата банкова сметка.

Учудване се, когато видях понеже на данните за плащане фигурира информацията за Western Union. Какво ми предлагате да направя?

Да изчакам 45 дни или да им пиша, за да ми откажат това плащане и да ми пуснат ново на текущия ми адрес (ако е възможно)?

Някакви предложения?
 

Горе