Бихте ли ми помогнали за Адсенсе?

psaras

Registered
Здравейте!
Нов съм във форума и се извинявам ако се дублира темата ми с някоя друга.
Четох из форума ,но не открих нищо за моя проблем и реших да пусна нова тема.
Вече съм почти 3 години в Адсенсе и ако ви кажа колко съм спечелил сигурно ще ви разсмея. :D
Имам два сайта и три блога на Гугал .
Сложил съм реклами,но печалбата е нищожна,та си мисля,че нещо не съм направил както трябва в настройките ми на Адсенсе.
Чел съм с часове,но не откривам къде е проблема.
Един открих само и той е ,че не мога да си удостоверя сайта.
Правил съм хиляди опити ,но нищо.
Дайте ми някакви съвети.
 
значи виж сега първо ти трябва блог или сайт с информция която да подбере найскъпо платените думи в адсенсе (forex,застраховки) това са едни от най скъпо платените думи в адсенсе
другото което знам е че рекламите трябва да ти изглеждат максимално близки до фона на сайта ти става на въпрос,че само надписите на рекламите да са в различен цвят не трябва да създаваш грозно впечатление с тея реклами смиъл да ги натрапвяш много много
 
paco92 каза:
значи виж сега първо ти трябва блог или сайт с информция която да подбере найскъпо платените думи в адсенсе (forex,застраховки) това са едни от най скъпо платените думи в адсенсе
Ако става въпрос за сайт за българия цената е доста ниска. Имам думи за чужбина, които надхвърлят $150 долара на клик(здравна тема).

paco92 каза:
другото което знам е че рекламите трябва да ти изглеждат максимално близки до фона на сайта ти става на въпрос,че само надписите на рекламите да са в различен цвят не трябва да създаваш грозно впечатление с тея реклами смиъл да ги натрапвяш много много
А това вече е увеличаване на CTR-то, и не е задължитено да е с тон в сайта. Има страдегии, които пратят точно обратната - възможно най-открояващо се, и работят доста добре. Мисълта ми е, че трябва да си познаваш потребителите, и да експериментираш с тях. Няма универсална форула.

Иначе кажи какви посещения имаш на ден/месец. Ако имаш по 20 посещения на ден, няма как да очакваш да правиш хубави пари, дори сайта да го имаш и 10 години.
Ако искаш прати ми сайтовете си на ЛС, и ще се пробвам да ти дам някои друг съвет, колкото мога. Но най-важното е да експериментираш. Местиш рекламите, слагаш различни размери, различни цветове и т.н. Мисля, че схвана идеята.
 
да трябва да търсиш скъпо платени ключови думи и ниши има подходящите инструменти за това в интернет във българия приходи от блог много трудно може да направиш най добре worldwide блогове в скъпо платени ниши
 
psaras каза:
Вече съм почти 3 години в Адсенсе и ако ви кажа колко съм спечелил сигурно ще ви разсмея. :D

И $0.01 да ми кажеш няма да ме разсмееш. Всичко зависи от тематиката на саитовете които имаш и от това колко посещения генерират те. Ако генерират по-малко от 1000 посещения на ден общо е съвсем нормално да не печелиш почти нищо. Гугъл приоритизира и дава повече пари за реклама в саитове които са по-често посещавани и които са в специална сфера както са обяснили потребителите преди мен.

Ако Google Adsense не работи за теб вече 3-та година, може би трябва да се замислиш да предлагаш частна реклама в саитовете си от която ще печелиш прилични пари. Щом саитовете ти са на 3 години би трябвало да имат доста информация в тях и да са добре индексирани от Google което доста ще ти помогне в намирането на частно лице или фирма да си сложи рекламата в сайта.
 

Горе