Качествени backlinks

Hous

Registered
Днес се разрових в "правилата" на гугъл и се оказа че 99% от линковете водят, според тях поне, до негативно въздействие върху сайта, например:

Купуване и продаване на линкове
Размяна на линкове
Коментиране в блогове
Писане на статии за други сайтове с линкове към твоя
Използването на автоматизирани програми
Линкове в нискокачествени директории
Линкове във футъра на други сайтове
Коментари във форуми и мн. други

Тогава от къде се очаква да получя 'нормални' обратни линкове към сайта?
 
Хората които вярват във пускането на линкове, са като хората които вярват във хазарта-много трудно могат да бъдат разубедени,че няма смисъл.
Зависи обаче към каква таргет група от потребители е насочен сайта.
Дай линк -за да си кажем мнението!
 
В момента имам няколко сайта които поддържам, няколко са за новини (общи) и за технологии, няколко за видео клипове и един за рецепти.
 
Абе както казват икономистите-трябва да имаш така нареченото-"Уникално търговско предложение"
ЕДИН пример -сайт на фирма със 7-8 линка от директории е оценен от AHREFS със малко по голяма оценка от подобен сайт ,чийто собственик плати за пускане на 350-400 линка
Уникалния и качествен контент -както казва Мат Кътс.
И разбира се оптимизация по ключови думи
Иначе както казах вярата във пускането на линкове със цел СЕО е едно опасно суеверие което знаем че може да докара наказание!
Аз поне не съм програмист,но имам медийно образование и съм тотално убеден ,че "CONTENT IS THE KING"

И ПАК разбира се оптимизация по ключови думи
 
Тоест в крайна сметка как се очаква да пробие един сайт които има даден бюджет? Така като гледам май гугъл няма да приеме зле само ако рекламирам сайт чрез adwords...? Което в крайна сметка е пари на вятъра според мен.
 
Идеята ми е как би трябвало тогава да пробие даден сайт, ако има даден бюджет за реклами и тн, при положение, че гугъл приема 90% от линковете като "неправилни" ?
То съдържанието е ясно, въпроса е , че напоследък се чудя как да увелича ранга и опитах с реклами и тн но интересното е че като че ли ранга падна, зачетох се в тяхните документации и общо взето казват че всеки линк които има от друг сайт е един вид измама... и може вместо да помогне - да навреди на ранга.
Виж тук документацията
 
Абе ясно -ама това са най -общите условия които дава Гугъл.
Аз познавам много перфектно направени като софтуер сайтове които не се класират!
Просто интернет е медия!
Ако искаш да ти дам телефон на лично съобщение-иначе си губим времето във уточняване на понятия!
До утре! :D
 
Hous ще ти отговоря както ти си ми помагал много пъти и се радвам че мога да върна жеста.

Като се тръгва към върха трябва да се има едно много голямо на ум а то е - ти си нов (малък) а на върха има други и стоят там много време, стартите (големите).

За да се използва един сайт оптимално за търсене е нужно само да се следи за добре написания код като се използва microdata&microformat, не се прекалява JS и тем подобни (според мен ако може и да ги няма най-добре).
Колкото се можр по-малко код и по лесно изразен за да не пречи за скоростта на зареждане на сайта.
И на последно място - СЪДЪРЖАНИЕТО.
Давам пример - Сайтът е за манджи, някой като напише чесън в търсачката бота най-бързо да влезе в сайта и да намери чесън.
Ако може да се свърже и търсачката ще е най-добре.

Много хора отричат и категоризацията на съдържанието h1 h2 h3 h4 ...
Аз не съм от тях и имам огромни наблюдения че тя работи перфектно за един сайт когато е правилно структорирана.

Тук сега идват и магариите които гугъл ги направи за авторството и прочие ...
Според мен голяма боза но това си е мое мнение...

Не на последно място стои въпроса и за URL пренаписването което е огромен фактор за един сайт освен ако е landing page :)

Ето тези линкове мисля че ще са полезни.

https://www.google.com/webmasters/ всички го знаем но не всички го използваме както трябва. Добре е максимално повече да изпълнят точките.

http://schema.org/ този някой го знаят други са го чували а трети не знаят за какво да го ползват = трябва дасе чете ;)

http://www.dublincoregenerator.com/ ето още едно добро линкче , кой е чувал за dublin? :)

Междо другото ботовете отчитат дали сайта има лиценз и за пример ще дам това http://creativecommons.org/

като за край ще дам пример за бота. Ние сме ботове, реално ботовете са правени по наш алгоритам, действия и цели.
Като влезнеме в даден сайт ако не намерим бързо и ефективно това което търсим натискаме Х и следващия.
Бота прави същото но по малко по хитър варянт.
 
Благодаря за отделеното време! Все пак не разбрах за идеята с линковете? В крайна сметка освен с гугъл adwords има ли начин да се рекламира сайта, който гугъл да не го сметне за измама?
 

Горе