Много страннен проблем с премигване на монитор

vinsbg

Registered
Здравейте,

от скоро на един компютър се наблюдава доста странен (поне за мен) проблем.

При кликане на някои места по десктопа с мишката и монитора премигва. Примерно ако кликна долу на лентата върху часовника и монитора премигва... Windows-a е ХР .. машината е доста старичка, но тя се ползва само за отваряне на сайтове...

Някакви идеи?

п.с. Съмнява ме да е от видеото, защото видео картата е сменена преди 2-3 седмици и продължава да го прави това.
 
acira каза:
Пробвай с друг монитор, така поне ще разбереш дали е от него или от PCто.
Това ще направя при първа възможност.. просто в момента нямам монитор под ръка.
Аз също мисля, че е монитора ... но дали изобщо съществува възможност да е софтуерно? Аз поне не мога да измисля ... някой ако се сети?
 
Същият проблем имах и аз преди доста време! Смених монитора но уви нямаше подобрение. Не установих кое точно причинява това премигване на CRT монитора, но след преинстал на XP-то се премахна. В друг отт случаите, които срещах наистина пък монитора си правеше базици отново CRT беше и накрая даже си сви екрана към средата му и стана дъговиден :D :D :D
 
dakata__92 каза:
Същият проблем имах и аз преди доста време! Смених монитора но уви нямаше подобрение. Не установих кое точно причинява това премигване на CRT монитора, но след преинстал на XP-то се премахна. В друг отт случаите, които срещах наистина пък монитора си правеше базици отново CRT беше и накрая даже си сви екрана към средата му и стана дъговиден :D :D :D
Довечера ще пробвам с един преинстал да видим, какво ще стане..
 
vinsbg каза:
dakata__92 каза:
Същият проблем имах и аз преди доста време! Смених монитора но уви нямаше подобрение. Не установих кое точно причинява това премигване на CRT монитора, но след преинстал на XP-то се премахна. В друг отт случаите, които срещах наистина пък монитора си правеше базици отново CRT беше и накрая даже си сви екрана към средата му и стана дъговиден :D :D :D
Довечера ще пробвам с един преинстал да видим, какво ще стане..
Между другото забравих да спомена, че изчистих дъното и видеото от прах, като естествено почистих и слота където се поставя видеото (освен ако не ти е вградено) преди да преинстална. Може и това да е помогнало, но както казах не установих от къде идваше проблема. :?:
 
dakata__92 каза:
Същият проблем имах и аз преди доста време! Смених монитора но уви нямаше подобрение. Не установих кое точно причинява това премигване на CRT монитора, но след преинстал на XP-то се премахна. В друг отт случаите, които срещах наистина пък монитора си правеше базици отново CRT беше и накрая даже си сви екрана към средата му и стана дъговиден :D :D :D

Отвори този монитор и му смени кондензаторите. Обикновенно им слагат много смотани и с времето изсъхват. Понякога те са причината монитора въобще да не пали.
 
acira каза:
dakata__92 каза:
Същият проблем имах и аз преди доста време! Смених монитора но уви нямаше подобрение. Не установих кое точно причинява това премигване на CRT монитора, но след преинстал на XP-то се премахна. В друг отт случаите, които срещах наистина пък монитора си правеше базици отново CRT беше и накрая даже си сви екрана към средата му и стана дъговиден :D :D :D

Отвори този монитор и му смени кондензаторите. Обикновенно им слагат много смотани и с времето изсъхват. Понякога те са причината монитора въобще да не пали.
Благодаря за инфото ще се поинтересувам и ще го сторя! :)
 

Горе