Код за лупа?

qnkovweb

Registered
Здравейте. Имам нещо като галерия, малка направена система, но не от мен. В тая галерия като влезеш през сайта отваряш снимки с надписи. Снимките са големи и може да си ги местиш с бутон, но на тия снимки има надписи, а някои от тях трудно се четата.. Искам да сложа такъв код, че когато влезеш в тая система със снимките, скрола ти върху тях да е лупичка, която да уголемява според от мен зададени %, или просто отстрани някъде да се сложи такава скала, с която да уголемяваш. Накратко казано, става въпрос за комикси/манги. Ако има някой, който може да помогне не само с кода, но и изпълнението му, ще съм благодарен.
 
qnkovweb каза:
Здравейте. Имам нещо като галерия, малка направена система, но не от мен. В тая галерия като влезеш през сайта отваряш снимки с надписи. Снимките са големи и може да си ги местиш с бутон, но на тия снимки има надписи, а някои от тях трудно се четата.. Искам да сложа такъв код, че когато влезеш в тая система със снимките, скрола ти върху тях да е лупичка, която да уголемява според от мен зададени %, или просто отстрани някъде да се сложи такава скала, с която да уголемяваш. Накратко казано, става въпрос за комикси/манги. Ако има някой, който може да помогне не само с кода, но и изпълнението му, ще съм благодарен.
Най-бъзо би ти се получило със CSS и
img:hover{
width: 100px;
height: 100px;
}
Като промениш големината и само с поставяне на мишката то ще се уголеми.
Вероятно ще ти е нужен и overflow и си готов без да се мъчиш с много излишен код. http://www.w3schools.com/cssref/pr_pos_overflow.asp
 
По принцип ми трябва за wordpress това нещо, но понеже тази система за снимките май е някаква отделна, нещо нито един zoom плъгин не сработва или азн е знам такъв за версия 3.9 на wordpress. Ако искаш може в скайп да се намерим и да видиш за к'во иде реч и как ще стане? С код или плъгин?
 

Горе