3 дънни платки които създават проблеми ?

h3tr1k

Registered
Здравейте,колеги имам някой проблеми които не мога да разбера защо се появиха.

Първата дънна платка когато включа PWR2 жака който е с 4-пина тръгва и веднага гасне.

Когато го махна си тръгва нормално но не показва картина нито с вграденото нито с добавеното видео.

Тествал съм картата на друга конфигурация и си работи на 100%

Второто дъно по същия начин никаква картина като сложа PWR2 жака пак цъка и гасне веднага.

А третото дъно си върви нормално но не засича никакъв хард нито IDE нито SATA пробвах 6 различни харда с различни кабели.Не засича нищичко от тях.

Някакви предложения .. ?

С уважение,

Георги
 
Колега с мултицет замери напреженията на жака ако ползваш едно и също захранване!
Черен: минус/земя/маса
Оранжев: +3.3V
Червен: +5V
Жълт: +12V
Принципно ако ти издава един пищящ звук при стартирането провери и намести рамката. Дори да не ти го дава пак я провери. Провери случайно и портът на картата да не е изгорял. Пробвай да добавиш клавиатура и мишка като конфигурацията. Пробвай после без тях и изобщо пробвай портовете защото съм срещал компютри които какъвто и хард да им слагаш или сменяш ако в даден USB порт примерно не открива клавиатурата в него дава пълен ерор и не се стартира. Провери дали процесора не ти прегрява и дали не подава твърде голямо напрежение на видеокартата и да я кара да спира. Много са варянтите колега!
 
Дака винаги си свързвам клавиатура защото ако случайно запали да си настроя биос-а но проблема е,че не засича нито един от хардовете процесора си е добре всичко е окей.
Нямам идея защо пробвал съм кабели захранвания сменях какво ли не..
 
h3tr1k каза:
Дака винаги си свързвам клавиатура защото ако случайно запали да си настроя биос-а но проблема е,че не засича нито един от хардовете процесора си е добре всичко е окей.
Нямам идея защо пробвал съм кабели захранвания сменях какво ли не..
Пробвай със смяна на кабела от дъното към харда(лентовия). Вероятно си го тествал но пробвай SATA или SATA 2 с преходници :)
 
Значи на този компютър които не засича хард-а пробвах с всички слотове на дъното с всички кабели които имам а те са около 10.
С всички хардове налични които имам 6 IDE 2 SATA 1 ATA.
Не засече нито един.

А другите 2 дъна си стартират нормално но не вадят никаква картина.
Смисъл процесора си върти видео-то също вентилаторите но на монитора не излиза абсолютно нищичко :shock:
Някаква идея ?
 
h3tr1k каза:
Значи на този компютър които не засича хард-а пробвах с всички слотове на дъното с всички кабели които имам а те са около 10.
С всички хардове налични които имам 6 IDE 2 SATA 1 ATA.
Не засече нито един.

А другите 2 дъна си стартират нормално но не вадят никаква картина.
Смисъл процесора си върти видео-то също вентилаторите но на монитора не излиза абсолютно нищичко :shock:
Някаква идея ?
Наистина много странен проблем.
За другите 2 пробвай да смениш рамта често ако е изгоряла прави този номер.
 
Току що пробвах това с рамта свалих мойте плочки от компа които си работят перфектно.
Пробвах ги една по една на другите 2-дъна нищо..
 
h3tr1k каза:
Току що пробвах това с рамта свалих мойте плочки от компа които си работят перфектно.
Пробвах ги една по една на другите 2-дъна нищо..
Едно и също захранване ли ползваш за тестовете? Сигурен ли си че работи или че може да ги захрани?
 
Ами до колкото знам не подмених им кондензаторите само едното извади картина.
 
Доста възможно е при подмяната на кондензаторите да си ги довършил.
 
Ами като цяло си прав но имаше един техник с мене които е от 10-години в бранша той смени на 1-то дъно аз на другото моето си тръгна нормално другото пак си прави проблеми.
Значи не е от мене :oops:
 
h3tr1k каза:
Ами като цяло си прав но имаше един техник с мене които е от 10-години в бранша той смени на 1-то дъно аз на другото моето си тръгна нормално другото пак си прави проблеми.
Значи не е от мене :oops:
Освен кондензаторите, проверихте ли да няма и изгорели съпротивления? Принципно когато се пробие кондензатор горят и други неща...
 
Значи братле благодаря ти за всичките мнения които написа като цяло не успях да направя нищо по-въпроса продавам ги на хора дето си имат повече представа от тези неща.
Давам ти +1
С уважение,
Георги

dakata__92 каза:
h3tr1k каза:
Ами като цяло си прав но имаше един техник с мене които е от 10-години в бранша той смени на 1-то дъно аз на другото моето си тръгна нормално другото пак си прави проблеми.
Значи не е от мене :oops:
Освен кондензаторите, проверихте ли да няма и изгорели съпротивления? Принципно когато се пробие кондензатор горят и други неща...
 

Горе