- Проблем с екран на лаптоп
WT форуми -> Софтуер Хардуер -> Проблем с екран на лаптоп
Създайте нова тема Напишете отговор 
Автор Съобщение
MaLa_NocHe
Потребител
Потребител

Support: 20
Bonus: 40
Мнение 08/05/2015 4:07 pm     Проблем с екран на лаптоп Отговорете с цитат

Здравейте колеги, отдавна не бях писал, но ми се случи един проблем с лаптопа.

Включвам лаптопа, чува се вентилатора че тръгва за 5-10 секунди и спира, не се чува стартиване на уиндоуса дори и час да го чакам. Екрана не светва нито на лаптопа нито като закача друг монитор към лаптопа. Някой идеи от какво може да е проблема?

Лаптопа е:

Fujitsu Siemens Amilo A1667EX
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dakata__92
Активен
Активен

Support: 119
Bonus: 231
Мнение 08/05/2015 4:28 pm     Re: Проблем с екран на лаптоп Отговорете с цитат

MaLa_NocHe написа:
Здравейте колеги, отдавна не бях писал, но ми се случи един проблем с лаптопа.

Включвам лаптопа, чува се вентилатора че тръгва за 5-10 секунди и спира, не се чува стартиване на уиндоуса дори и час да го чакам. Екрана не светва нито на лаптопа нито като закача друг монитор към лаптопа. Някой идеи от какво може да е проблема?

Лаптопа е:

Fujitsu Siemens Amilo A1667EX

Ако е отварян провери дали не си размърдал рамта. Намести платката че на мен така ми се е случвало. Провери и други части да не са се разиграли но основно рамта ако се е разместила и не контактува прави така. Второто за което се сещам е захранването извади батерията и пробвай само на кабел да го стартираш. Ако имаш мултицет и замери напрежението дали е според спецификациите на зарядното тоест около 19 волта някъде. Трето прекъснати жици или нещо изгоряло.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
MaLa_NocHe
Потребител
Потребител

Мнение 08/05/2015 4:31 pm      Отговорете с цитат

Батерията колега отдавна е заминала, и само на зарядно го включвам е със сложена батерия де ама тя не функционира отдавна. Рам паметта те съмняа така ли? Защото интересното е че се едно седи на едно място нито тръгва да си стартира windows-a нито нищо и на другия монитор не светва нищо.

Потвърди дали да отварям лаптопа и да бутам платките.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dakata__92
Активен
Активен

Мнение 08/05/2015 4:39 pm      Отговорете с цитат

MaLa_NocHe написа:
Батерията колега отдавна е заминала, и само на зарядно го включвам е със сложена батерия де ама тя не функционира отдавна. Рам паметта те съмняа така ли? Защото интересното е че се едно седи на едно място нито тръгва да си стартира windows-a нито нищо и на другия монитор не светва нищо.

Потвърди дали да отварям лаптопа и да бутам платките.

Принципно мен тя ме съмнява. Първо бих я побутнал да я понаместя, ако ли не и имам някоя работеща със сигурност бих я сложил за да съм сигурен че не е тя. Но така прави когато тя е проблемна. Другият ти варянт е нещо харда да е изпушил но би трябвало да чуеш вентилатора да върти. Ако той върти и в момента значи започни с рамта и после през харда за всеки случай. От там насетне следва видеокартата често платките на wi-fi или blotooot бъгат по подобен начин и последователно работи.
Върнете се в началото
MaLa_NocHe
Потребител
Потребител

Мнение 08/05/2015 4:40 pm      Отговорете с цитат

Добре, но ме притеснява че вентилатора тръгва като го включа лаптопа за 5-10 секунди и после спира...
Върнете се в началото
dakata__92
Активен
Активен

Мнение 08/05/2015 4:44 pm      Отговорете с цитат

MaLa_NocHe написа:
Добре, но ме притеснява че вентилатора тръгва като го включа лаптопа за 5-10 секунди и после спира...

Да нормално е ако рамта се бъгне да прави така. На някой си върти но на други просто си имат вътрешна защита и спират подаването на напрежение. Няма смисъл да върти какво ще охлажда когато процесора не обработва нищо и просто системата се гаси.
Върнете се в началото
uphero
Потребител
Потребител

Support: 31
Bonus: 62
Мнение 08/05/2015 6:40 pm      Отговорете с цитат

dakata__92 написа:
MaLa_NocHe написа:

Да нормално е ако рамта се бъгне да прави така. На някой си върти но на други просто си имат вътрешна защита и спират подаването на напрежение. Няма смисъл да върти какво ще охлажда когато процесора не обработва нищо и просто системата се гаси.

При мен като се беше разместила рамта пиукаше дразнещо. При колегата няма пиукане?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dakata__92
Активен
Активен

Мнение 08/05/2015 6:59 pm      Отговорете с цитат

uphero написа:
dakata__92 написа:
MaLa_NocHe написа:

При мен като се беше разместила рамта пиукаше дразнещо. При колегата няма пиукане?

То издава пиукащ звук но не пречи да се провери дори да няма такъв звук. Реално си иска мултицет да замери стойностите на напрежението има ли няма ли на места. Може да има прекъснат кабел било то на матрицата или някъде някой кондензатор да е изпушил на дъното (той трудно се разбира). Много са варянтите просто трябва да се помъчи да изключи най-явните проблемни точки и после да реши на принципа проба грешка какво е. Ако има друг хард да сложи да замени части и така нататък. Smile
Върнете се в началото
MaLa_NocHe
Потребител
Потребител

Мнение 08/05/2015 7:49 pm      Отговорете с цитат

Отворих лаптопа както даката каза изкарах рам-та вкарах я наместих я както трябва, дори извадих батерията малката за паметта и я сложих отново, но уви няма ефект..при мен не пиука, апсолютно никакъв звук нито картина вади.
Върнете се в началото
dakata__92
Активен
Активен

Мнение 08/05/2015 7:55 pm      Отговорете с цитат

MaLa_NocHe написа:
Отворих лаптопа както даката каза изкарах рам-та вкарах я наместих я както трябва, дори извадих батерията малката за паметта и я сложих отново, но уви няма ефект..при мен не пиука, апсолютно никакъв звук нито картина вади.
Хммм някакви така симпоми да има. Вентилатора казваш се върти 5 минутки. Имаш ли мултицет? Ако имаш замери напреженията на харда и към видеокартата. Не се сещам какво може да води до такъв пад на нещата...
Върнете се в началото
MaLa_NocHe
Потребител
Потребител

Мнение 08/05/2015 9:06 pm      Отговорете с цитат

Ами изгоряла видео карта?
Върнете се в началото
dakata__92
Активен
Активен

Мнение 08/05/2015 9:11 pm      Отговорете с цитат

MaLa_NocHe написа:
Ами изгоряла видео карта?

Възможно е!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Създайте нова тема   Напишете отговор    web-tourist.net Форуми -> Софтуер Хардуер Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети