Компа не се включва...

dakata__92

Super Moderator
Инсталирах един компютър и качих Офис пакета от флашка. Проблема е следният след рестарт не се включва нищо смисъл не подава сигнал към монитора и не пуска картина. Има напрежение рамта е цяла батерията е добре. Харда е тукощо инсталнат незнам... Ккаво му стана просто не желае да се активира. Дали процесора не изгърмя нещо че е Интел Пентиум 3 незнам както си работеше така и спря.... Идеи от какво може да е ? Компа е мнооого стар.
 
Щом има напрежение в рам-та, извади и вкарай на ново видеото, вкючително и кабела към монитора.

Не каза дали има напрежение ОКОЛО ПРОЦЕСОРА, но ако се върти охладителя на процесора, значи има и най-вероятно е видеото. Може да пробваш друг монитор или друг компютър и да ги размениш. В такива моменти това е най-добрия вариянт, за добиване на основна идея за какво иде реч. :?: :?:
 
joTunkiq каза:
Щом има напрежение в рам-та, извади и вкарай на ново видеото, вкючително и кабела към монитора.

Не каза дали има напрежение ОКОЛО ПРОЦЕСОРА, но ако се върти охладителя на процесора, значи има и най-вероятно е видеото. Може да пробваш друг монитор или друг компютър и да ги размениш. В такива моменти това е най-добрия вариянт, за добиване на основна идея за какво иде реч. :?: :?:
Видео картата е вградена. Просто натискаш копчето вентилатори всичко си върти но картина никаква. Никакъв звук нищо. Махам рамта паля го същата работа даже пищястият звук липсва. Отделям и харда за да видя дали ще изпищи нещо но уви нищо. Само си въти свети всичко и това е. Просто при рестарта стана след като го преинсталирах и спря...
 
dakata__92 каза:
joTunkiq каза:
Щом има напрежение в рам-та, извади и вкарай на ново видеото, вкючително и кабела към монитора.

Не каза дали има напрежение ОКОЛО ПРОЦЕСОРА, но ако се върти охладителя на процесора, значи има и най-вероятно е видеото. Може да пробваш друг монитор или друг компютър и да ги размениш. В такива моменти това е най-добрия вариянт, за добиване на основна идея за какво иде реч. :?: :?:
Видео картата е вградена. Просто натискаш копчето вентилатори всичко си върти но картина никаква. Никакъв звук нищо. Махам рамта паля го същата работа даже пищястият звук липсва. Отделям и харда за да видя дали ще изпищи нещо но уви нищо. Само си въти свети всичко и това е. Просто при рестарта стана след като го преинсталирах и спря...

Абе не че искам да те плаша или нещо такова, ама при мене се беше случило същото. Пускам компа, всичко си върти свети, ама картина - нъц. Бях го занесъл на сервиз и се оказа, че е дъното.
Така че провери го и него, да не си е заминало
 
Незнам как да тествам дали е видео картата. Намам налична PCI-ка от най-старите за да пробвам, че на този е вградена. Според мен е нещо друго но какво и аз незнам. Ще помисля премъдря и преблагословя доста докато разбера...
 
Пипал ли си по BIOS-а?

Изкарай батерийката за няколко минути и вкарай пак.
 
eLite каза:
Пипал ли си по BIOS-а?

Изкарай батерийката за няколко минути и вкарай пак.
Пипал съм но не е от него проблема. Сменвах батерията защото вече беше под 2 волта напрежение замерена с мултицет. Сложих си нова 3 волтова както си е. Старата се бе изтощила. Върнах си дефаутовите настройки всичко както си е по дебелите книги. Настроих си буутващите по приоритет устройства и така нататък. Още преди да преинстална компа карах си със старата ос ден поне. След което се реших да го преинстална и всичко си мина както си му е реда. Преинсталирах го всичко мина добре след което реших да инсталирам Microsoft Office 2010. Инсталира се рече да го рестартирам направих го и край....
 
Съмнява ме офиса да е причинил толкова щети.

РАМ паметта? Колко плочки имаш?
 
eLite каза:
Съмнява ме офиса да е причинил толкова щети.

РАМ паметта? Колко плочки имаш?
Две. Офиса го инсталнах от флашка.
 
dakata__92 каза:
eLite каза:
Съмнява ме офиса да е причинил толкова щети.

РАМ паметта? Колко плочки имаш?
Две. Офиса го инсталнах от флашка.

Опита ли да използваш само едната на двата слота първо, после другата?
 
eLite каза:
dakata__92 каза:
eLite каза:
Съмнява ме офиса да е причинил толкова щети.

РАМ паметта? Колко плочки имаш?
Две. Офиса го инсталнах от флашка.

Опита ли да използваш само едната на двата слота първо, после другата?
Да тествах нещата! Незнам! Харда върти. Чудех се дали не са лентовите кабели.
 

Горе