Проблем с видео карти

cr0uch3rr

Registered
Здравейте,имам следния проблем с новата ми видео карта както и старата ми.Реших да извадя старата ми видео карта за да я изчистя ,почистих я и я сложих отново.Пуснах компютъра,стартираха се вентилаторите и лан картата светеше
,но само клавиатурата и мишката не светнаха.Извадих я видео картата по време на работещ компютър и хоп на монитора ми даде някакви разни цветове по екрана (все едно картата е дала дефект).Купих нова .. слагам я и същото ... мишката и клавиатурата не светят нито нищо.Отчита,че кабела е вкаран във видео картата,но изписва D-sub power saving на монитора.
Махнах новата видео картата,сложих кабела към резервната (на компютъра видео картата) и тръгна компютъра .. включи се и мишка и всичко и щом сложих видео картата и монитора,мишката и клавиатурата изгаснаха.. само не изгасна компютъра.

Стара видео карта: ATI RADEON HD 3600
Нова видео карта: ATI RADEON HD 5450
 
Това ми прилича на изгоряла видеокарта щом вградената на дъното работи а другата която е допълнителна в случая radeona това означава че радеона е изгорял
съвет от мен когато се почиства компютъра или се сменят части хардуер
компютъра винаги трябва да бъде изключен защото при включен компютър ефекта е изгаряне на хардуер, същото важи след почистване на вентилатори и други те трябва след почистване да са сухи иначе горят от конденз.
 
Да прочетох го цялото еми отвори биоса и виж дали дъното разпознава новата видеокарта и ако я разпознава но пак ти дава същата грешка съвета ми е да се обърнеш към компютърен сервиз. ако монитора има някакви настроики, примерно с какъв кабел
да работи монитора разгледаи може би от там може да идва проблема
поне моя монитор я има тази настроика друго незнам какво да те посъветвам.
 
Може да е изгоряло някое кондензаторче или нещо друго по дъното, което е свързано с входа за видеокартата. Най-добре го дай на сервиз да му направят диагностика. Ще ти струва десетина лева.
 

Горе