Показване на броя намерени резултати

obqvi_in

Registered
HTML:
<script type="text/javascript" src="//cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/jquery/2.2.1/jquery.js"></script>
<input id="box" type="text" />
<div class='navList'>
<div>a</div>
<div>b</div>
</div>
[js] $('#box').keyup(function(){
var valThis = $(this).val().toLowerCase(); if(valThis == ""){
$('.navList > div').show(); }
else {
$('.navList > div').each(function(){
var text = $(this).text().toLowerCase(); (text.indexOf(valThis) >= 0) ? $(this).show() : $(this).hide();
});
};
});
[/js]
Здравейте, как да направя така, че като пиша в полето за търсене да ми показва число с общият брой намерени резултати и при всяка следваща буква той да се променя, ако разбира се открие по малко резултати. По принцип търсенето ми е с php, но искам да го направя така и предполагам, че може само с js да се получи.
 
Не съм сигурен, че си ме разбрал какво искам да направя. Според мен вината е моя, за което се извинявам и ще се опитам пак да обясня. Например в полето за търсене напиша само буквата 'а' да ми покаже дивовете,в които има буквата 'а' без значение дали е съюз или в дума и общата бройка с число на дивовете, ако добавя буквата 'л' и напиша 'ал' колко от дивовете имат словосъчетанието 'ал' и т.н. След всяка написа буква да се променя. Като в търсенето с ctl+f в google chrome, само че тук и да извежда намерените резултати както е сега кода.
 

Горе