Скрипт за авточасти

Emperator

Registered
Здравейте някой попадал ли е на скрипт за магазин за авточасти дори и нещо нулирано или някой код само,искам да го разгледам как стават нещата :)
 
Emperator каза:
Здравейте някой попадал ли е на скрипт за магазин за авточасти дори и нещо нулирано или някой код само,искам да го разгледам как стават нещата :)
За какво точно става въпрос?
 
vinsbg каза:
Emperator каза:
Здравейте някой попадал ли е на скрипт за магазин за авточасти дори и нещо нулирано или някой код само,искам да го разгледам как стават нещата :)
За какво точно става въпрос?

Ами чудя се дали да пробвам с online магазин за авточасти но искам освен законовата част да видя и техническата. Искам да разгледам такива системи как се работи с тях каква поддръжка ще има и.т.н.
Нещо като online магазин
 
Ами то си е онлайн магазин. Която и система да хванеш - PrestaShop, Opencart и т.н. би трябвало да ти свърши работа.
 
vinsbg каза:
Ами то си е онлайн магазин. Която и система да хванеш - PrestaShop, Opencart и т.н. би трябвало да ти свърши работа.
Малко по специфично е, освен ако не искаш хамалската всичко...

А до колегата: аз до няколко дни започвам да пиша такъв модул за опън карт - специално за авточасти.
Като съм по наясно като информация какво ще ми дадат , ще ти драсна с подробно инфо.
А иначе може да разгледаш това: модула TecDoc, има го разработен за няколко системи.
Но ми се струва твърде усложнен ...
 
Msecurity каза:
vinsbg каза:
Ами то си е онлайн магазин. Която и система да хванеш - PrestaShop, Opencart и т.н. би трябвало да ти свърши работа.
Малко по специфично е, освен ако не искаш хамалската всичко...

А до колегата: аз до няколко дни започвам да пиша такъв модул за опън карт - специално за авточасти.
Като съм по наясно като информация какво ще ми дадат , ще ти драсна с подробно инфо.
А иначе може да разгледаш това: модула TecDoc, има го разработен за няколко системи.
Но ми се струва твърде усложнен ...
Никак не е по-специфично освен ако не реши да ползва Tecdoc. За целите, които той има в случая.. просто за рисърч ще му свърши работа.
 
vinsbg каза:
Msecurity каза:
vinsbg каза:
Ами то си е онлайн магазин. Която и система да хванеш - PrestaShop, Opencart и т.н. би трябвало да ти свърши работа.
Малко по специфично е, освен ако не искаш хамалската всичко...

А до колегата: аз до няколко дни започвам да пиша такъв модул за опън карт - специално за авточасти.
Като съм по наясно като информация какво ще ми дадат , ще ти драсна с подробно инфо.
А иначе може да разгледаш това: модула TecDoc, има го разработен за няколко системи.
Но ми се струва твърде усложнен ...
Никак не е по-специфично освен ако не реши да ползва Tecdoc. За целите, които той има в случая.. просто за рисърч ще му свърши работа.
Може би малко ми се спи и не мисля адекватно не се сърдете но да попитам този модул за tecdoc безплатен ли е къде може да го изтегля ?
 
Писал съм онлайн магазин за авточасти, готовите системи не вършат работа. Мащаба е огромен, има твърде много релации.
В моя случай използвах данните от базата данни на TECDOC, но проектирах наново базата данни за магазина и правих стотици експорти на данни, за да ги филтрирам и изведа в нужния формат.
В резюме, за да добиеш представа за мащаба:
Дърво на категориите на 5 нива с десетина категории на ниво 1, над 100 на ниво 2, по около 1000 на ниво 3 и 4 и около 500 на ниво 5
>10,000 М:М връзки между тези категории и една или повече от общо >4000 допълнителни категории (не съм го измисил аз, така е структурирано в TECDOC).
>500,000 списъка с части (някои части всъщност са комплекти и съдържат няколко отделни части)
>1,000,000 авточасти + приблизително толкова М:М връзки с категориите
>11,000,000 реда информация за авточасти (пр. вид на спирачния диск: плътен, страна на монтаж: предна ос...)
>15,000,000 номера на авточасти (оригинални и алтернативни)
>4,500 модела автомобили
>35,000 модификации на моделите автомобили
>53,000,000 М:М връзки част<->модификация
Не споменавам информацията за самите модели и модификации.
Всичко на всичко почти 100 милиона записа.
Тези обеми данни са за само за автомобилите, произведени до 2013 година, само на български език и само за определени производители на части - малко над 100. Пълната база данни вероятно съдържа още поне 10 пъти по толкова информация.
SQL скрипта е над 2ГБ, крайната база в MyISAM е ~1,8ГБ данни + ~1,5ГБ индекси.
Най-трудната работа е самият експорт и подготовката за въвеждането на данните в SQL база данни. За описаното количество данни работата е грубо 100 часа, а най-"приятната" част е, че базата данни на TECDOC се обновява на всеки 3 месеца с нови автомобили, нови части, спрени от производство части и кой знае какво друго.
Има и платформи, които предлагат достъп до пълната актуална база данни през API, разбира се срещу заплащане на абонаментен принцип. Това ти го казвам в случай, че си решил да го правиш за някого срещу заплащане, а не за себе си. Иначе цената на TECDOC е около 70-80 лв за 1 каталог (1 тримесечие) и предвид, че новите автомобили се обслужват гаранционно, можеш да работиш с нейната база данни около 2-3 години.
Към колегите, според които готова система би свършила работа - да ще свърши, но с уточнението че се продават само течности, гуми, аксесоари и други универсални или не толкова диференцирани продукти. В противен случай, дори само въвеждането на продуктите, в която и да е система би отнело години.
 
Малко оффтопик, но съм длъжен да те предупредя, че тази ниша е доста конкурентна и тегава. Ако сайта не е написан добре, ако е бавен или има онпейдж нередности не се надявай на никакво класиране. Но дори и сайта ти да е Слънце, пак няма да се класира без солидно количество линкове, споменавания на бранда или с две думи SEO и онлайн маркетинг. Така че ако бюджета ти за изработка е трицифрено число, си предвиди същата сума но месечно за реклама и SEO.
Изправяш се срещу големи играчи, така че си помисли, дали да инвестираш време и средства на вятъре
 

Горе