Как да взема text за value input?

novakabg

Registered
Добър вечер , имам един проблем мъча да се да взема от span value за скрипт input.


Код:
<form id="myForm">

//Скрит
<input type="hidden" name="price" value="">


 
                <input type="radio" name="price_company" id="radio1" value="value">                     
                <label for="radio1"> 	                  
				<span class="price">1</span>       
				</label>                  
        
		
		        <input type="radio" name="price_company" id="radio2" value="value">                     
                <label for="radio2"> 	                  
				<span class="price">2</span>       
				</label> 
				
				<input type="radio" name="price_company" id="radio3" value="value">                     
                <label for="radio3"> 	                  
				<span class="price">3</span>       
				</label> 
				
			  
			  
</form>

Искам при чек да се сменя value от даденият span.

Мъчих по този начин но нещо не става.

Код:
        $("[name='pricechange']", "#myForm").val($(".price").("[name='price_company']:checked");
 
Когато взимаш текст от инпут поле използвай .val(), когат искаш да вземеш текста от друг хтмл елемент като див, спан, параграф и т..н използвай .html() или .text() - зависи какво точно искаш.

Едит: Ето как трябва да стане, само си импортни jquery в твоя код, ако все още не си.

И при тестване, използвай нормален инпут, а не скрит, когато не си сигурен какво става и после си го скрий.

Ето кода тук. http://codepen.io/anon/pen/ozWNZG :idea: :?: :?:
 
Код работи но ако при влизане е автоматично checked някой radio може ли да вземе val или ще ми се наложи да сложа default val :)
 
Учя братле но не ми се получава този метод не го знам , пробвах един друг но без резултат.
Мерси много! :)
 
Като цяло и аз съм за javascrit, тъй като той е основата и т.н., но е хубаво човек да е в крак с новостите, плюс това, jquery е по-лесно за учене :) :?:
 
joTunkiq каза:
Като цяло и аз съм за javascrit, тъй като той е основата и т.н., но е хубаво човек да е в крак с новостите, плюс това, jquery е по-лесно за учене :) :?:
jQuery е библиотека на JavaScript, което съм убеден, че знаеш, но думитети са неправилно подбрани и подлъгват по-новите попълнения, че са два различни езика. Та той не е и голяма новост, но не е и нещо кой знае какво. Смисъл ако имам избор бих използвал чист JS понеже, разписвам всичко необходимо и го ползвам, без да зареждам излишни функции, които я ползвам, я не. Да сбива кода, но го сбива само видимо в моят код, но инклудва всичко това:
https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.12.4/jquery.min.js
което си е излишно. Е ползвам го естествено, понякога дори за малки неща, но сайтовете започват да товарят много броузърите с различните дивашки кодове. Някой сайтове в дизайна си имат повече код отколкото от сървърна страна. :D
 

Горе