[no more..] Търся екип за smart home app - webcontrol.link

vasilev

Registered
Здравейте,
започнах да разработвам сайт за управление на дома - webcontrol.link
Всичко става с отбор, няма как сам :)
затова търся екип да го разработим и в едно близко бъдеще да го предложим на пазара.
За да работи приложението трябва хардуер - raspberry pi с 2.4GHz ,434/868 MHz модули.

езици за програмиране - php, python, bash.


Който е желаещ нека ми пише.
 
Това ще е само софт или цяла система , защото ако е цяла система ще ти трябва и човек който знае как да свърже езиците със датчиците и светлини и други неща свързани с дома.
Прочем c++ може да стане но питон е най добрият език.

До сега правил ли си подобно нещо :) ?

И какво мислиш за Arduino ?
 
Здравей,
Не съм. Всичко започна като хоби и исках да видя дали мога да направя нещо подобно. За сега работи но със сигнали само на 433mhz. На пазара има датчици сензори ключове.. на 868 и 2,4g.
Един човек от Индия помага но нещата стават бавно а знаете в какво време живеем:) не трябва да се чака много..
Затова и търся- повече мозъци, по добре за проекта.
Ардино - да ест ,стига да може да се предлага като завършен продукт накрая - тоест някой само да си купи кутия и да я включи в мрежата в къщи.
Има доста които са си направили собствен компютър с модули но аз не мога пък и вече има и може да се използват . Идеята и начина на работа е един и същ..обменят си текст и след това въпроса е как ще го парснем и запазим в базата.
 
vasilev каза:
Здравейте,
започнах да разработвам сайт за управление на дома - webcontrol.link
Всичко става с отбор, няма как сам :)
затова търся екип да го разработим и в едно близко бъдеще да го предложим на пазара.
За да работи приложението трябва хардуер - raspberry pi с 2.4GHz ,434/868 MHz модули.

езици за програмиране - php, python, bash.


Който е желаещ нека ми пише.

Може ли да дадеш малко повече подробности, какво включва управлението и т.н.?
За съжаление нямам време да се включа в това, но ще ми е интересно да следя прогреса.

Аз понеже работя като асансьорен техник, се бях надъхал да правя такава система за контрол на асансьорите, но разбираш до къде може да се стигне сам. А и няма как да бъде общоприето такова нещо, докато за дома ще е по-лесно предложимо.

Желая ти успех и ще се радвам, ако мога да помагам с нещо по малко.
 
Не смяташ ли, че 2.4GHz е множко? На мен 433MHz ми бяха достатъчни за апартамента (около 150 м2). За стандартна къща съм сигурен, че също ще е достатъчно.
 
@pix3l много е но е нормално защото трябва да се справя със смущенията :) ..... ако тази система се продава и извън България ще и се наложи да ползва 2.4GHz :)
 
novakabg каза:
@pix3l много е но е нормално защото трябва да се справя със смущенията :) ..... ако тази система се продава и извън България ще и се наложи да ползва 2.4GHz :)
Не съм много навътре с радио вълните, просто 2.4GHz ми се стори много. Моят опит се свежда до автоматизирането на апартамента ми... демек никакъв опит нямам. :)
 
Е пак е нещо .... :)

искам да ти дам един цитат :) за ZigBee

ZigBee is very robust and has demonstrated superb tolerance to extreme interference. The Las Vegas Convention Center is one of worst places for wireless devices, especially during the annual Consumer Electronics Show. Interference at that show often impedes many cell phones and Bluetooth headsets from operating correctly. ZigBee has always performed flawlessly in these extreme environments. For more details, please see the results of extensive coexistence research in the white papers section of the ZigBee website.
 
@Revelation - много неща :) като за начало управление сайт - сървър (raspberry или arduino) става с mqtt publish/subscribe чрез уникален id на сървър. На практика може да се управлява по този начин всяко устройство което е свързано с интернет и което може да се програмира, тъй като има най-различни библиотеки и клиенти за mqtt.
След това се изпраща команда или код който с програма се предава на rf модула. По същият начин връща данни за температура, влага, сензори за движение.
Разбира се не е направено всичко, затова търся екип.

Някой който има желание да направи нещо повече от автоматизация на дома си - и да помогне в изграждането на автоматизация на домовете.
@pix3l - мисля глобално :)
2.4ghz се поддържа в световен мащаб, и повечето нови устройства ги правят на тази честота през wifi. - пример на теси бойлерите. миналият ден видях че може да се управляват през тяхно приложение. ако се зачетем малко повече в характеристиките на модула се вижда 2.4ghz.
Е моето желание и мечта е да се направи едно приложение което да стане универсално.

Има няколко такива вече - mysensors, cayene-devices.
тоест има хляб в тази насока, стига да има приложение и желание най-вече.
 

Горе