Препоръчайте ми лаптоп до 1000 лв.

Без да се обиждаш колега но аз съм точно на противоположното мнение. По-принцип ASUS са едни от лидерите в производството на голяма гама продукти(дъна, видеокарти и др.) с дългогодишен опит. Не веднъж, а години наред са се доказвали с качество, цена и поддръжка. Аз лично имам Asus, и вече работи 7-ма година и не е мръднал. Какво значи диагноза прегряване или стабилно охлаждане :D ? Нали всички са с едни и същи вентилаторчета. Както и да погледнеш нещата в този сегмент от пазара Asus винаги ще са по-добри от Тошиба.
 
Все пак си е техника и не знаеш на какво ще попаднеш. Може да купиш и за 5к лаптоп и на следващия ден да сдаде багажа...

Аз от 7 години ползвам едно Леново. Преживял е какво ли не и единственото нещо, което се скапа е харда. Появиха се много бед сектори и си купих нов, но харда си е консуматив. В момента върви един сървър на него и няма грешка.

Сега съм с ново Леново (T540p) и отново никакви грижи.
 
Така е, каквото и да си вземеш може да се прецака. Има обаче фирми които, рачитат на качеството и държат висока цена и други които имат ниска цена за сметка на качеството. Аз в момента например аз също съм с Леново, от около година и половина. Когато реших да си купя нов лаптоп съм разгледал всички сайтове и всякакви марки които се предлагаха в България. Сравнявал съм коя марка какво ми дава за парите които имах. Търсех максимално висока производителност. Леново в това отношение нямат равни. Да имам производителност, което и търсех, но вентилатора ми се прецака още на 8-мия месец, смених го. Пласмаската която , държи нещата вътре е някаква тънка евтина напука се. Личи си че е некачествено. С Асуса ако те ударят по главата ще припаднеш :D . За това зависи какво искаш. Ако търсиш максимално висока производителност на ниска цена препоръчвам Леново. Ако търсиш стабилност препоръчвам Асус или Делл.
 
Аз говоря от личният си опит. Имам три Тошиби и бивш Асус с изгоряло дъно. Незнам в какво са по-добри но личният ми опит с Асусите не ме радва. При толкова Тошиби ще защитя марката, защото са наистина качествени за парите си. Диагноза прегряване се слага, когато температурата на процесора се покачва до толкова, че машината изключва. Вентилаторчетата са еднакви но явно някой модели имат проблем с въздухооптичането (въздухопотока) в лаптопа. Поставен на легло или меко одеало лаптопа изключва, защото вдига прекалено висока температура. Вентилаторчето си работи нормално и няма прах в машината. Правил съм си тестове на маса с меко одеало и то пред клиенти за да им обясня нагледно какво става. Когато дойде комп с обяснение, че от нищото се изключва обикновенно е Асус и Тошиби и HP-та са ми идвали с това обяснение, но с превес са Асус, Ейзър и Леново. Слагам си лаптопа до тяхният на масата с одеалото, черпя ги по едно кафе докато чакаме и хоп техният комп изключва. На ръка се осеща как лаптопа им се е нагрял в пъти повече отколкото моят за същото време. Прост тест си правя докато обсъждаме някаква тема. Обикновенно 10 минутки са достатъчни да се останови този проблем. Та и аз говоря от личен опит и нагледно демонстрирам, защо машините им се изключват. Решението е да си купят една поставка с охладител и проблема им е решен. Много лаптопи от всякакви различни марки вдигат в определени ситуации високи температури, при нарушен входен въздушен поток и ако както старите компютърджии знаят добре, една машина е с части, които не са много съвместими грее. Жичкаджиите пък веднага ще добавят, че електричеството търси най-малкото съпротивление за да протече във веригата, и ако има някъде хлабава връзка, или по-тънка жица се получава греене (отделяне на топлина). Та може би обиждам малко марката но втори път Асус лаптоп няма да си взема, въпреки, че в настолната ми машина дъното и видеокартата са Асус. Всичко е до начин на употреба и късмет. Просто си взимаш това което ти харесва, удовлетворявя те като цена и се надяваш да изтрае дълго време. :?:
 
Ето някои предложения от мен.

Лаптоп ASUS

http://plesio.bg/laptopi-c-69977907/asus-k556ub-dm184d-blue-silver-p-317538.html

Добър процесор който, без проблеми ще се справи с всички задачи, освен ако дъщеря ти не мисли да прави симулации на сблъсъци между галактики :) .

Мощна видеокарта, по-добра от вградените с които, се предлагат повечето модели на пазара. Това ще рече че лаптопа ще се справя безпроблемно с филми и приложения с най-висока резолюция. Дори ще могат да се играят и повечето 3D игри при желание.

Anti glare монитор с 1920x1080 full HD резолюция. Това означава че монитора не е лъскав и няма да отразява прозорците и лампите.

Голям харддиск 1терабайт.

8 гигабайта рам памет.

Лаптоп Dell
https://ardes.bg/product/dell-inspiron-3558-84564

Този модел има малко по-слаб процесор и видеокарта от горния. Лъскав дисплей 1366x768 с HD ready резолюция. По малък харддиск 500гб, но пък има 240 GB SSD. Това има своите предимства. По-бързо зареждане на операционната система, приложения и програми, трансфер на файлове, сканиране, търсене с две думи всичко което зависи от харддиска е по-бързо. Това не включва по-бърз интернет, той си зависи от доставчика.

Аз лично бих взел ASUS-a, но си зависи как ще се ползва лаптопа. Преценете кое е по-доброто за вас.
 
dakata__92 каза:
Поставен на легло или меко одеало лаптопа изключва, защото вдига прекалено висока температура.

Сега те разбирам какво имаш прдвид, но това не зависи от марката, а по скоро от модела. Например на моя асус отворите за въздуха ми бяха отстрани. Слагал съм го върху одеала, юргани каквото се сетиш, няма ядове. На много лаптопи отворите са им отдолу и затова може да се получи прегряване. Но по-принцип не е препоръчително да се ползват по този начин каквито и да е компютри. Още едно време когато нямаше лаптопи и всички бяхме с настолни, не се препоръчваше компютърът да седи до стена с изходите за въздуха до нея.
 
teroristd каза:
dakata__92 каза:
Поставен на легло или меко одеало лаптопа изключва, защото вдига прекалено висока температура.

Сега те разбирам какво имаш прдвид, но това не зависи от марката, а по скоро от модела. Например на моя асус отворите за въздуха ми бяха отстрани. Слагал съм го върху одеала, юргани каквото се сетиш, няма ядове. На много лаптопи отворите са им отдолу и затова може да се получи прегряване. Но по-принцип не е препоръчително да се ползват по този начин каквито и да е компютри. Още едно време когато нямаше лаптопи и всички бяхме с настолни, не се препоръчваше компютърът да седи до стена с изходите за въздуха до нея.

За това и реших да обясня подробно. Всъщност някои от Асусите бяха със страничен въздуховод, но отдолу засмукват. Интересното е, че не можеше да се смогне с охлаждането въпреки, че отстрани са дюзите за испускане. На Тошибата ми са отстрани и отдолу засмуква, но просто някой модели са явно с по-висока работна температура и при употреба от този тип (и аз като потребител съм ползвал лаптопа в леглото) се получава този проблем. Не съм против марката просто не ги препоръчвам. HP са добри, но пък са скъпи за сметка на параметрите. Тошиба или Dell според мен. За момента тези са ми основни фаворити докато не се преориентирам и към друга марка :)
 
Дака, какъвто и лаптоп да сложиш на легло, одеяло и каквото и да е, което пречи на нормалното охлаждане и в зависимост от това, какво се прави на него и колко се натоварва в даден момент ще сдаде багажа или най-малкото ще се изключи от прегряване.

Не мисля, че теста ти акуратен.
 
vinsbg каза:
Дака, какъвто и лаптоп да сложиш на легло, одеяло и каквото и да е, което пречи на нормалното охлаждане и в зависимост от това, какво се прави на него и колко се натоварва в даден момент ще сдаде багажа или най-малкото ще се изключи от прегряване.

Не мисля, че теста ти акуратен.
Ами, правя го вече поне 10 пъти пред клиенти. Пием си кафенце и ги оставям моят и техният един до друг върху масата с одеало под тях. Тяхният сдава багажа на 10/15 -тата минутка а моят няма проблем. Теста ми не е за да докажа коя марка е по-добра, а за да покажа на хората какъв е проблема им. Вместо да дават луди пари за разни джиджавки 10 кинта за охладителна поставка и избягване на одеалото им спестяват куп проблеми. Като започнат да ми задават въпроси от рода на: - Компа ми се изключи докато пишех документ без да го сейфам. Можете ли да го възтановите? и направо ми бъркат в здравето. Та теста е просто за показно. Моят C660 неискам да го хваля, но просто до момента не е изключвал от прегряване, ама никога. С часове е стоял върху леглото, да нагряваше се доста, но не е изключвал. Отдолу имам доста процепи откъдето да си смуче въздух дори да затапя с лепенка отвора на вентилаторчето. Просто явно е помислено доста по темата.

Toshiba%20Satellite%20C660-11K%20-%20Bottom%20Base%20-%20AP0H0000400.jpg

img_1343061757_514.jpg

maxresdefault.jpg
 
Това нищо не доказва. Аз и с асус-а и сега с леновото когато съм си в къщи лаптопа ми е постоянно на леглото с часове под най-голямо натоварване. Играя си на игри гледам си филми и не ми е изключвал никога нито единия нито другия лаптоп.
 
teroristd каза:
Това нищо не доказва. Аз и с асус-а и сега с леновото когато съм си в къщи лаптопа ми е постоянно на леглото с часове под най-голямо натоварване. Играя си на игри гледам си филми и не ми е изключвал никога нито единия нито другия лаптоп.

Пак ли трябва да обяснявам, че доказвам на клиентите, че това е проблема на лаптопа им? 100 пъти казах, че го правя с компове, които са дошли с някакъв проблем при мен. Слагам моя и на клиента на масата и на киента лаптопа огасва. Какво повече има да доказвам? Проблема е прегряване. Минават кратко обяснение какво да правят и повече не са ми се мяркали пред очите със същият проблем. Правя показно на клиента, но явно не ме разбрахте. Не съм мерил с безконтактен термометър (тези с лазърите) каква точно им е температурата. На допир, проблемният компютър е в пъти по-горещ от моя та чак гори. Защо да разкарвам хората по 100 пъти до мен, като могат да изчакат и след 10 15 минутки лаф с мен мога да им покажа къде е проблема с полеви тест. :D
 
С риск да те издразня, но това наистина нищо не доказва..

Най-вероятно клиентите ти не чистят лаптопите си толкова често, колкото тебе, ако изобщо го правят. Другото е, че ти не знаеш на какви повърхности са слагани преди. :?:
 
eLite каза:
С риск да те издразня, но това наистина нищо не доказва..

Най-вероятно клиентите ти не чистят лаптопите си толкова често, колкото тебе, ако изобщо го правят. Другото е, че ти не знаеш на какви повърхности са слагани преди. :?:

Ако ще разтягаме сега локуми по темата за повърхностите и топлопроводимостта на едно одеало, то ще Ви кажа, че мислим различно. -Просто питаш, кога се изключва машината?
-Когато е на леглото или на мен, ми отговарят.
-На масата Ви изключвал ли се е до сега?
-Ами не!
-Добре.
С 3 въпроса разбирам каквото ми трябва на мен. Няма га ди питам чершафите им дали са ленени, копринени или са върху завивките. Взимам едно одеалце слагам го на масата пала им кошника, паля и моят в същите условия просто за да покажа, че не правя нищо друго и пием кафе. Когато им изгасне машината (защото това ще стане) просто ги упътвам да си купят охладителче. Отварял съм да ги почиствам повечето нямат кой знае какъв прах из себе си. Започнах да ги светвам да си слагат поставка под машината и до момента нито един път тези клиенти не се върнаха за проблем с изключваща се машина. Няма нужда да обеснявам, че в момента само оспамваме темата в общи приказки на автора :D :?:
 
Виж сега, ти спориш, че марката на лаптопа ти е по-добра от другите само защото лаптопите на клиентите ти изключват когато си ги поставят на твоята маса. Но ти не знаеш поради каква причина се е стигнало до това положение.

И няма нужда да ги питаш някакви въпроси.
Ако чуеш, че вентилаторът се тормози ненужно, тогава трябва да се чисти цялата охладителна система вкл. радиатора.

По темата: с две ръце ЗА предложението на terroristd http://plesio.bg/laptopi-c-69977907/asus-k556ub-dm184d-blue-silver-p-317538.html
 
eLite каза:
Виж сега, ти спориш, че марката на лаптопа ти е по-добра от другите само защото лаптопите на клиентите ти изключват когато си ги поставят на твоята маса. Но ти не знаеш поради каква причина се е стигнало до това положение.

И няма нужда да ги питаш някакви въпроси.
Ако чуеш, че вентилаторът се тормози ненужно, тогава трябва да се чисти цялата охладителна система вкл. радиатора.

По темата: с две ръце ЗА предложението на terroristd http://plesio.bg/laptopi-c-69977907/asus-k556ub-dm184d-blue-silver-p-317538.html

Не споря с никой, а изказах личното ми мнение, така както терориста изрази своето. Това, че Вие го приемате като спор е ваш проблем. Няма да влизам в излишни обяснения вече, с три Тошиби вкъщи и изгорял Асус предпочитам да си купя отново Тошиба, но това мнение си е мое и го споделих с автора.
 
shukri_93 каза:
Може ли да ми предложите лаптоп до 1000, защото изобщо не съм запознат кои марки са най-добри и т.н.
Мерси :)

С две ръце ти препоръчвам този https://ardes.bg/product/hp-probook-440-g3-s-byal-piksel-80206 . Използвам този модел на работа и съм много доволна, а и сега е доста намален.
 
https://ardes.bg/product/toshiba-satellite-c55-c-1kr-77028

Със 100 лв е по-евтин от HP-то в коментара над мен, с малко по-слаб процесор е i3 на HP-то е i5 но пък има 1 TB твърд диск и 8 GB рам. Отделно си има видеокарта с 1 GB памет доккато на HP-то му се дърпа от вградената памет. По-голям дисплей има въпреки, че ако става дума HP-то в доста неща е по-добър също. Има примерно VGA порт, по-добър процесор но няма значение де. Автора си решава и двата модела ми допадат, но много зависи за какво ще се ползва. Ако интернета ще е с кабел, предлагам HP-то на Wi-Fi и двата са еднакви. Просто автора трябва да сметне за какво може да го ползва вкъщи, дали ще се свързва към телевизор примерно посредством HDMI или VGA, дали ще ползва безжичен или повече интернет с кабел свързън към лаптопа, дали ще ползва тежки програми за процесорна мощ, дали ще е за гейминг или чертане за мощна видеокарта или просто ще се рови в нета, като ако е за това може да си спести 100 200 лв. Въпреки, че според мен ако си вземе по-напомпан комп е по-добре. Не се знае какво може да изникне в бъдеще. Общо взето Рам 4 GB е добре, но 8 е още по-добре. Диска на Тошибата е с 5400 оборота но пък е 1 TB докато HP-то е с 500 GB но пък е 7200 оборота, което е по-добре. Моят лаптоп е с 500 GB и даже не е на половина пълен. Та според мен може за сметка големината на харда, да си търсиш лаптоп с по-добър процесор и повече от 4 GB рам. Търси си поне двуадрен с 2,5 GHz на ядро и 8 GB-та рам, като това нека ти е цел. До 1000 можеш да намериш тези параметри, а вече си правиш някаква сметка каква да бъде марката, удовлетворяват ли те останалите параметри и цената дали е добра. :)
 

Горе