- Препоръчайте ми лаптоп до 1000 лв.
1234
WT форуми -> Дъра-бъра -> Препоръчайте ми лаптоп до 1000 лв.
Създайте нова тема Напишете отговор 
Автор Съобщение
dakata__92
Активен
Активен

Support: 115
Bonus: 223
Мнение 12/12/2016 12:01 pm      Отговорете с цитат

https://ardes.bg/product/toshiba-satellite-c55-c-1kr-77028

Със 100 лв е по-евтин от HP-то в коментара над мен, с малко по-слаб процесор е i3 на HP-то е i5 но пък има 1 TB твърд диск и 8 GB рам. Отделно си има видеокарта с 1 GB памет доккато на HP-то му се дърпа от вградената памет. По-голям дисплей има въпреки, че ако става дума HP-то в доста неща е по-добър също. Има примерно VGA порт, по-добър процесор но няма значение де. Автора си решава и двата модела ми допадат, но много зависи за какво ще се ползва. Ако интернета ще е с кабел, предлагам HP-то на Wi-Fi и двата са еднакви. Просто автора трябва да сметне за какво може да го ползва вкъщи, дали ще се свързва към телевизор примерно посредством HDMI или VGA, дали ще ползва безжичен или повече интернет с кабел свързън към лаптопа, дали ще ползва тежки програми за процесорна мощ, дали ще е за гейминг или чертане за мощна видеокарта или просто ще се рови в нета, като ако е за това може да си спести 100 200 лв. Въпреки, че според мен ако си вземе по-напомпан комп е по-добре. Не се знае какво може да изникне в бъдеще. Общо взето Рам 4 GB е добре, но 8 е още по-добре. Диска на Тошибата е с 5400 оборота но пък е 1 TB докато HP-то е с 500 GB но пък е 7200 оборота, което е по-добре. Моят лаптоп е с 500 GB и даже не е на половина пълен. Та според мен може за сметка големината на харда, да си търсиш лаптоп с по-добър процесор и повече от 4 GB рам. Търси си поне двуадрен с 2,5 GHz на ядро и 8 GB-та рам, като това нека ти е цел. До 1000 можеш да намериш тези параметри, а вече си правиш някаква сметка каква да бъде марката, удовлетворяват ли те останалите параметри и цената дали е добра. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
simonapetrova
Нов
Нов

Support: 0
Bonus: 0
Мнение 25/12/2016 6:07 pm      Отговорете с цитат

Да, той най-добре знае какво иска и търси Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Създайте нова тема   Напишете отговор    web-tourist.net Форуми -> Дъра-бъра Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
1234
Страница 4 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети