Javascript in PHP

Статус
Not open for further replies.

teroristd

Registered
Здравейте, заглавието не е описателно, но не можах да измисля друго. Ето за какво става въпрос. Имам един цикъл във view-то, който вади числа, 20 на брой. В случая всички излизат едновременно. Въпросът ми е как може да се появяват едно след друго с някакво забавяне?

Код:
foreach ($this->_message as $value) {

            echo '<div class="table">' . $value . '</div>';
        }

Предполагам е нещо с javascript и за това пускам темата тук.
 
Изпринти ги в HTML-a, сложи на тоя клас .table - display: none и след това:

Код:
$(document).ready(function() {
  for (var i = 0; i < $('.table').length; i++) {
   	(function(i) {
        setTimeout(function() { $('.table').eq(i).show(); }, i * 1000);
    })(i);
  }
});

Демо: https://jsfiddle.net/25zp4qos/
 
teroristd каза:
Така не се получава, защото аз имам само един див, който седи в цикъла.

Какво значи "един див" и "който седи в цикъла"?

Имаш div който ще се повтори, колкото пъти ти е цикъла. Страницата няма да започне да се показва, докато не е пратена от сървъра. Сървъра няма да я прати, докаото не е интерпретирана цялата. Дивовете, които излизат от форийча ще са скрити и джаваскрипта ще започне, когато цялата страница е заредила.
 
Всъщност проблемът беше че имам още код в страницата, а бях сложил javascript-a накрая. Сега като наместих нещата работи коректно. Мерси.
 
Fakeheal каза:
Изпринти ги в HTML-a, сложи на тоя клас .table - display: none и след това:

Код:
$(document).ready(function() {
  for (var i = 0; i < $('.table').length; i++) {
   	(function(i) {
        setTimeout(function() { $('.table').eq(i).show(); }, i * 1000);
    })(i);
  }
});

Демо: https://jsfiddle.net/25zp4qos/

Много лош метод за изпълнение, не разбирам много от js но това много лесно се бутва към xss :) , нали това е мое мнение на новак!
 
novakabg каза:
Fakeheal каза:
Изпринти ги в HTML-a, сложи на тоя клас .table - display: none и след това:

Код:
$(document).ready(function() {
  for (var i = 0; i < $('.table').length; i++) {
   	(function(i) {
        setTimeout(function() { $('.table').eq(i).show(); }, i * 1000);
    })(i);
  }
});

Демо: https://jsfiddle.net/25zp4qos/

Много лош метод за изпълнение, не разбирам много от js но това много лесно се бутва към xss :) , нали това е мое мнение на новак!

CommentPhotos.com_1394820632.jpg
 
Fakeheal каза:
novakabg каза:
Fakeheal каза:
Изпринти ги в HTML-a, сложи на тоя клас .table - display: none и след това:

Код:
$(document).ready(function() {
  for (var i = 0; i < $('.table').length; i++) {
   	(function(i) {
        setTimeout(function() { $('.table').eq(i).show(); }, i * 1000);
    })(i);
  }
});

Демо: https://jsfiddle.net/25zp4qos/

Много лош метод за изпълнение, не разбирам много от js но това много лесно се бутва към xss :) , нали това е мое мнение на новак!

CommentPhotos.com_1394820632.jpg

Дълго време се чудех какво да отговоря :shock: :shock:
 
Разбирам Ви и аз лично така реагирах но аз съм новак , аз преди две седмици ако си спомняте пуснах тема по този въпрос и след като си направих този метод :).
Помолих човек който е разработчик Оракъл корп , ако не сте чували за тях вижте в гуугле, та този човек е мой колега аз бях командировка там само че като phyton разработчик и малко haskell разбира се... :Х и там им се смеех яко за java и че са прости джeдай драскачи :).... нали това някой от вас няма как да знаят нищо лично просто трябва да си desktop programming а повече от вас са уеб :) и аз се смеех на тези така наречени джедай но с един човек станах голям приятел много точен и той лично се усмиваше на неговият език.
И го помолих да провери метода ми и човека успя да xss пред мен този метод с лекота :).
Нали може мойте заявки да за лоши това е мое мнение аз съм нова в уеб като цяло и се уча още.
Инак желая успех!
 
novakabg каза:
Разбирам Ви и аз лично така реагирах но аз съм новак , аз преди две седмици ако си спомняте пуснах тема по този въпрос и след като си направих този метод :).
Помолих човек който е разработчик Оракъл корп , ако не сте чували за тях вижте в гуугле, та този човек е мой колега аз бях командировка там само че като phyton разработчик и малко haskell разбира се... :Х и там им се смеех яко за java и че са прости джeдай драскачи :).... нали това някой от вас няма как да знаят нищо лично просто трябва да си desktop programming а повече от вас са уеб :) и аз се смеех на тези така наречени джедай но с един човек станах голям приятел много точен и той лично се усмиваше на неговият език.
И го помолих да провери метода ми и човека успя да xss пред мен този метод с лекота :).
Нали може мойте заявки да за лоши това е мое мнение аз съм нова в уеб като цяло и се уча още.
Инак желая успех!

srsly.gif
 
Тъй като темата отива малко към спам и мокрите сънищи на някой потребител.


@Fakeheal - радвай се че не не Ъмбрела Корп или СкайНет корп, виж в гуглето какво правят тези корпове ....


@novakabg - пиши ми на лично, искам и аз от тези хапчета.



хоп-троп-лок
 
Статус
Not open for further replies.

Горе