Система за събиране на оферти

Contacte

Registered
трябва ми система която да събира информация за хотели и оферти
нещо като
Код:
http://velingradhotels.com
 
По принцип не може да седнеш и да направиш такава система. Защо - защото крадеш съдържание и снимки и ако те са авторски, а всеки претендира, че са, ще си изпатиш. Съответно трябва да подходиш по по-образцов начин. Да се свържеш с избрани от теб сайтове и да ги накараш да генерират някакъв аутпут, api или нещо такова, с което да вземаш информацията и да си я вкараваш в твоята база данни и там вече да сравняваш. Друг вариант е да имаш отдел от 10 човека(минимум), които да следят 20 сайта и да вкарват ежедневно всички оферти, което си е утрепия и не знам кой би се навил. И разбира се другия начин е с паяк да обхождаш всеки сайт и DOM дървото му и да събираш информация, което не гарантира много правилното взимане и прасване на цени, локации, имена на категории и съотношение -> категория - продукт.

Ако не разбираш нищо от това, което споменах - може би това не е за теб. Ако имаш предвид само визията или дизйан за такъв сайт, това е съвсем друго. Но, трябва да се научавате да казвате какво искате, защо и т.н., за да може някой да седне и да ви помогне :) :?:
 
joTunkiq каза:
По принцип не може да седнеш и да направиш такава система. Защо - защото крадеш съдържание и снимки и ако те са авторски, а всеки претендира, че са, ще си изпатиш. Съответно трябва да подходиш по по-образцов начин. Да се свържеш с избрани от теб сайтове и да ги накараш да генерират някакъв аутпут, api или нещо такова, с което да вземаш информацията и да си я вкараваш в твоята база данни и там вече да сравняваш. Друг вариант е да имаш отдел от 10 човека(минимум), които да следят 20 сайта и да вкарват ежедневно всички оферти, което си е утрепия и не знам кой би се навил. И разбира се другия начин е с паяк да обхождаш всеки сайт и DOM дървото му и да събираш информация, което не гарантира много правилното взимане и прасване на цени, локации, имена на категории и съотношение -> категория - продукт.

Ако не разбираш нищо от това, което споменах - може би това не е за теб. Ако имаш предвид само визията или дизйан за такъв сайт, това е съвсем друго. Но, трябва да се научавате да казвате какво искате, защо и т.н., за да може някой да седне и да ви помогне :) :?:
Не пиши по теми по които не си запознат.
Автора, почни от тук търсенето:
https://www.google.bg/search?q=агрегатор+за+оферти
Начини и скриптове много.
 
uphero каза:
Не пиши по теми по които не си запознат.
Автора, почни от тук търсенето:
https://www.google.bg/search?q=агрегатор+за+оферти
Начини и скриптове много.

Той човека си го каза, изброи всичките начини. Не виждам какво точно е казал, че да му сложиш етикет "не е запознат"...

Това, което ти си предложил не решава:

joTunkiq каза:
По принцип не може да седнеш и да направиш такава система. Защо - защото крадеш съдържание и снимки и ако те са авторски, а всеки претендира, че са, ще си изпатиш. Съответно трябва да подходиш по по-образцов начин. Да се свържеш с избрани от теб сайтове и да ги накараш да генерират някакъв аутпут, api или нещо такова, с което да вземаш информацията и да си я вкараваш в твоята база данни и там вече да сравняваш.

Ако мислиш, че:
uphero каза:
Начини и скриптове много.

Показва мега разбирачеството ти, жестоко се лъжеш. :)
 
офф лелче, чети де!
По принцип не може да седнеш и да направиш такава система. Защо - защото крадеш съдържание и снимки и ако те са авторски, а всеки претендира, че са, ще си изпатиш
Ти изобщо това видя ли го? Знаеш ли как работи посочения сайт?
 
uphero каза:
офф лелче, чети де!
По принцип не може да седнеш и да направиш такава система. Защо - защото крадеш съдържание и снимки и ако те са авторски, а всеки претендира, че са, ще си изпатиш
Ти изобщо това видя ли го? Знаеш ли как работи посочения сайт?

И какво, като си предложил агрегатор? Той от някъде пак трябва да бъде захранван и за да са легално нещата следва отговора:

joTunkiq каза:
Съответно трябва да подходиш по по-образцов начин. Да се свържеш с избрани от теб сайтове и да ги накараш да генерират някакъв аутпут, api или нещо такова, с което да вземаш информацията и да си я вкараваш в твоята база данни и там вече да сравняваш.

Тоест, той автора и собствен парсър може да си драсне за всеки един сайт, но в случая ти му пращаш система, която е готова и само трябва да говори с админите на тази система да го захранват. Кое е по-различно от думите на колегата? Колегата е написал прост коментар само за да обясни отгор отгор на автора за какво иде реч.

Автора на темата иска система, да ама тази система може, да бъде всякаква. Дали ще е агрегатор с xml, json или просто някакво парсване за определени сайтове, винаги можеш да си изградиш система. Системите от този тип са 2 вида, със и без знанието на авторите на сайтовете, от които искаш да взимаш информацията. Та хубаво се предлага агрегатор, но този агрегатор може да бъде зареждан с xml който е даден от авторите на сайтовете или да си напиша преходен клас за всеки сайт и просто да парсвам това което искам и да го превеждам към валиден хмл захванващ някой си там агрегатор.
 
Още имали дето не са грам наясно как работят подобни сайтове?
Аз съм продавал такъв скрипт и съм имал такива сайтове още преди 3-4 години и не пиша наизуст като вас.
 
uphero каза:
Още имали дето не са грам наясно как работят подобни сайтове?
Аз съм продавал такъв скрипт и съм имал такива сайтове още преди 3-4 години и не пиша наизуст като вас.

И как работят. Обясни ни де?
 
dakata__92 каза:
uphero каза:
Още имали дето не са грам наясно как работят подобни сайтове?
Аз съм продавал такъв скрипт и съм имал такива сайтове още преди 3-4 години и не пиша наизуст като вас.

И как работят. Обясни ни де?
Защо трябва да ви обяснявам?!? Просто не пишете по теми по които не сте запознати.
 
uphero каза:
dakata__92 каза:
uphero каза:
Още имали дето не са грам наясно как работят подобни сайтове?
Аз съм продавал такъв скрипт и съм имал такива сайтове още преди 3-4 години и не пиша наизуст като вас.

И как работят. Обясни ни де?
Защо трябва да ви обяснявам?!? Просто не пишете по теми по които не сте запознати.

Добре де, като не съм запознат искам да се просветя по темата. Обясни ми как се събират данните за този тип сайтове?
 

Горе