Въпрос за лаптоп и видео карта

vinsbg

Registered
Здравейте,

Понеже не съм много наясно с видео картите при лаптопите, може ли някой да ми каже на този лаптоп видео картата вградена ли е или не?

http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-LENOVO-IDEAPAD-510-80SR00D7BM/p/516758
 
Зависи какво имаш предвид под вградена. Всички видеокарти в лаптопите са един вид вградени. Разликата е че Intel-ските са в самия процесор и използват ресурсите на системата за да работят. От друга страна тази Nvidia 940M е вградена в дъното но има собствен графичен процесор и собствена памет. Един вид лаптопа има не една а две видеокарти . Предполагам се досещаш че няма как просто да извадиш картата и да я смениш с друга :) .
 
teroristd каза:
Зависи какво имаш предвид под вградена. Всички видеокарти в лаптопите са един вид вградени. Разликата е че Intel-ските са в самия процесор и използват ресурсите на системата за да работят. От друга страна тази Nvidia 940M е вградена в дъното но има собствен графичен процесор и собствена памет. Един вид лаптопа има не една а две видеокарти . Предполагам се досещаш че няма как просто да извадиш картата и да я смениш с друга :) .

Не се изразих правилно. Въпроса беше по-скоро дали е "външна" и ползва собствена памет или не. То е ясно, че физически е на дъното :)

След като в случая са две видоекартите.. аз мога ли да дезактивирам тази, която си е в процесора и да остане само "външната"? Или работят и двете едновременно?
 
Мисля че работи и с двете. Когато лаптопът е на батерия или се използва за неизискващи голяма мощност от видео картата неща, се преминава на вградената иначе ползва другата.
 

Горе