Автоматично създаване на База данни

teroristd

Registered
Здравейте, искам да попитам възможно ли е автоматично създаване на база данни на платен хостинг? В момента на локалхоста съм си направил приложението така че при първоначално стартиране да ми създава необходимата база данни за да работи. Това което ми е необходимо е хост, юзър и парола. Това което прочетох за платен хостинг е че в цпанела ръчно създаваш юзър и база и после ги асоциираш. Та възможно ли е да се създаде ръчно само юзър и парола и другото да стане със скрипт?
 
Ако под платен хостинг имаш напредвид споделен хостинг - неможеш. Доколкото ми е извесно, в MySQL само root потребителя може да създава (-т-а-б-л-и-ц-и-) бази данни. Никой няма да ти даде такъв достъп на споделен хостинг.
 
Не мисля, че това

в MySQL само root потребителя може да създава таблици

е вярно.

Ако създадеш user и база данни и дадеш права (може от цпанел) да създава таблици, няма да имаш никакви ядове.

Трябва ти само: host, user и db name.
 
Какво точно искаш да създадеш последно?

Ако е цяла база — с потребителско име, парола и базата от данни — няма как да стане на споделен хостинг.
Ако искаш да ти създаде определени таблици, то това може, като подадеш предварително създадения потребител и база от данни :).
 
Искаше ми се цяла база данни да създавам, както на локалхоста :) , но явно ще трябва да се задоволя само с таблиците.
 

Горе