Защо форумът не се развива?

dakata__92

Super Moderator
Има ли админи тук? Тъй като съм относително стар потребител тук и доста информация от колеги съм намерил, получил или качил в процеса на сърфиране из дебрите на Туриста, и ми изниква един много съществен въпрос:

Защо форумът не се развива?

Просто, Туриста, ми е любимо място, но като гледам как с годините нищо не се променя, еми не ми е приятно и бих искал власт имащите тук да отговорят на мен и останалите потребители. Какво Ви е виждането за Туриста, все пак му плащате домейна и хоста, а развитието е нулево. Толкова ли не остава време да се обърне малко внимание на дизайна или на потребителите? От толкова години съм тук и незнам кой е с права тук. Нека модераторите и администраторите да се представят, защото под никовете им (ако пишат тук) няма табелки.

Изключвам акаунта на admin той се подразбира какъв е:
http://web-tourist.net/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=2
но е само той и то с последен пост то 25/12/2016
http://web-tourist.net/forum/search.php?search_author=admin
 
Има някаква модерация, не е като да няма - доста акаунта са ми банвали, дето соля нахалниците :D

Според мен, не го развиват, защото виждат форума като стабилно и доказало се място, така да се каже, което са го оставили на нас потребителите да го пълним със спам/съдържание. Но няма да е лошо една нова визия със ясни рангове, отличаване на админ/мод./вип профилите, за да знаем към кой да се обърнем за помощ - ако се наложи и най-важното е да има възможност, чрез съпорт точки да може да станеш някакъв модератор или нещо такова. Има доста потребители, които са го заслужили, защото са помагали. Така винаги ще има активен модератор (надявам се).

Едит: и съответно ако ще пускаме кой да е в управата - трябва да имаме опция за бойкот хах. Някаква рейтинг система, примерно. Ако потребителя е станал модератор с XXXX точки, в последствие ако рейтинга му е -XXXт. -> да му се преразгледат дадените права :idea: :?:
 
Кво развитие?
Всичко ти е вече на един сърч в стака.
Тоя форум вече лека полека ще спира да се ползва.
Края ще дойде като всичко почнат да търсят на EN за проблема си.
 
heytar каза:
Кво развитие?
Всичко ти е вече на един сърч в стака.
Тоя форум вече лека полека ще спира да се ползва.
Края ще дойде като всичко почнат да търсят на EN за проблема си.

Не съм съгласен. Да се надяваме че, няма да дойде денят в който, английският език ще стане национален. Също така не на всички въпроси можеш да намериш отговор. Аз имам въпроси които, на български не мога да ги обясня така че да ме разберат, та камо ли на английски :D . А и винаги ще има млади хора които, искат да се научат да програмират. Според мен форума може да се възроди стига да има желание. Ако се правят разни игри, проекти и други подобни, които да разпалят интереса на хората, ще бъде чудесно.
 
teroristd каза:
heytar каза:
Кво развитие?
Всичко ти е вече на един сърч в стака.
Тоя форум вече лека полека ще спира да се ползва.
Края ще дойде като всичко почнат да търсят на EN за проблема си.

Не съм съгласен. Да се надяваме че, няма да дойде денят в който, английският език ще стане национален. Също така не на всички въпроси можеш да намериш отговор. Аз имам въпроси които, на български не мога да ги обясня така че да ме разберат, та камо ли на английски :D . А и винаги ще има млади хора които, искат да се научат да програмират. Според мен форума може да се възроди стига да има желание. Ако се правят разни игри, проекти и други подобни, които да разпалят интереса на хората, ще бъде чудесно.
кой ти говори да става национален?
Просто имаш 2 опции - пишеш тук и чакаш или търсиш в стака директно решението.
За това изобщо не ти е нужен добър английски.
 
Аз питам защо не се развива форума, не дали е по-добър от други. Тук задавам въпроси към хора, които биха ми обяснили с радост отговора на въпроса, просто и разбираемо за мен, ако са компетентни. Питам се просто защо не се промени поне дизайна, нещо да се пораздвижат нещата, а не на самотек каквото стане.
 
dakata__92 каза:
Аз питам защо не се развива форума, не дали е по-добър от други. Тук задавам въпроси към хора, които биха ми обяснили с радост отговора на въпроса, просто и разбираемо за мен, ако са компетентни. Питам се просто защо не се промени поне дизайна, нещо да се пораздвижат нещата, а не на самотек каквото стане.
Имаш ли си на идея колко време и пари ще са нужни за това?
 
Мда... Не за пръв път изниква този въпрс - http://web-tourist.net/forum/viewtopic.php?t=129037
 
heytar каза:
dakata__92 каза:
Аз питам защо не се развива форума, не дали е по-добър от други. Тук задавам въпроси към хора, които биха ми обяснили с радост отговора на въпроса, просто и разбираемо за мен, ако са компетентни. Питам се просто защо не се промени поне дизайна, нещо да се пораздвижат нещата, а не на самотек каквото стане.
Имаш ли си на идея колко време и пари ще са нужни за това?

Безплатни теми БОЛ! Време се намира, а пари ще се вложат само ако го прави някой друг.
 
dakata__92 каза:
heytar каза:
dakata__92 каза:
Аз питам защо не се развива форума, не дали е по-добър от други. Тук задавам въпроси към хора, които биха ми обяснили с радост отговора на въпроса, просто и разбираемо за мен, ако са компетентни. Питам се просто защо не се промени поне дизайна, нещо да се пораздвижат нещата, а не на самотек каквото стане.
Имаш ли си на идея колко време и пари ще са нужни за това?

Безплатни теми БОЛ! Време се намира, а пари ще се вложат само ако го прави някой друг.
Е как ти личи липсата на опит...
Сайта не е само една тема.
Седни и напиши на един лист всички функции които има в сайта и пак ела.

Време се намира?!? как стигна до това заключение?
 
heytar каза:
dakata__92 каза:
heytar каза:
Имаш ли си на идея колко време и пари ще са нужни за това?

Безплатни теми БОЛ! Време се намира, а пари ще се вложат само ако го прави някой друг.
Е как ти личи липсата на опит...
Сайта не е само една тема.
Седни и напиши на един лист всички функции които има в сайта и пак ела.

Време се намира?!? как стигна до това заключение?

Щом имаш желание време ще се намери. Не ми обяснявай имам ли нямам ли опит, защото за толкова години в този форум нищо не се е променило, та дали ще ми кажеш, че нямам или имам опит няма да ми направиш впечатление. Известно ми е какво е нужно, а още по-известно ми е, че в крайна сметка винаги може да се свали базата и приобщи към нов форум (версия на phpBB) примерно.
 
dakata__92 каза:
heytar каза:
dakata__92 каза:
Безплатни теми БОЛ! Време се намира, а пари ще се вложат само ако го прави някой друг.
Е как ти личи липсата на опит...
Сайта не е само една тема.
Седни и напиши на един лист всички функции които има в сайта и пак ела.

Време се намира?!? как стигна до това заключение?

Щом имаш желание време ще се намери. Не ми обяснявай имам ли нямам ли опит, защото за толкова години в този форум нищо не се е променило, та дали ще ми кажеш, че нямам или имам опит няма да ми направиш впечатление. Известно ми е какво е нужно, а още по-известно ми е, че в крайна сметка винаги може да се свали базата и приобщи към нов форум (версия на phpBB) примерно.
Не идвай неподготвен, ако не си мигрирал поне 3 стари форума и всички лайна около тях поне на теория се подготви.
Казах ти по нагоре как.
 
heytar каза:
dakata__92 каза:
heytar каза:
Е как ти личи липсата на опит...
Сайта не е само една тема.
Седни и напиши на един лист всички функции които има в сайта и пак ела.

Време се намира?!? как стигна до това заключение?

Щом имаш желание време ще се намери. Не ми обяснявай имам ли нямам ли опит, защото за толкова години в този форум нищо не се е променило, та дали ще ми кажеш, че нямам или имам опит няма да ми направиш впечатление. Известно ми е какво е нужно, а още по-известно ми е, че в крайна сметка винаги може да се свали базата и приобщи към нов форум (версия на phpBB) примерно.
Не идвай неподготвен, ако не си мигрирал поне 3 стари форума и всички лайна около тях поне на теория се подготви.
Казах ти по нагоре как.

Хехехехех, радвам се, че все още не съм си загубил облика на новобранец в хейтърските очи, така винаги разбирам нови неща за себе си, неща които не съм знаел, че не съм правил. :D :D :D :D Както и да е, винаги ще се намерят хора да опровергават, а проблема никой не се наема да разреши. Толкова много излишен спам, а никой с власт не се обади по темата. (Дори да го е направил, то не се разпознава, като такъв)

:oops: :D
 
Уроците са западнали :) , форума ще се вдигне чрез уроците.....
Но трябват хора и сериозни знания не драсканици.
Мога да помогна с python , ruby, haskell,clojure(lisp),криптография,cisco.
Ако се съберат хора ще стане добре, трябват хора за php,javascript,css3,html5,java, платформи и разни автоматизации като grunt, control system като git.
Повече видео уроци и ще стане ама това си е блъскане яко.
 
Хората не пишат уроци, защото няма смисъл. Пълни се съдържание без администрацията да показва, че има смисъл от тези уроци. Изобщо не се обаждат и най-вече не правят нищо в този форум за да изглежда по-добре и да е по-удобен за ползване.
 
http://web-tourist.net/forum/viewtopic.php?p=671046#671046

Какво се случи с хората който бяха в турсиста....
 
index каза:
http://web-tourist.net/forum/viewtopic.php?p=671046#671046

Какво се случи с хората който бяха в турсиста....

Каквото и да се е случило, мен също ме боли, защото тук научих много, а виждам как форума загива, поради нежеланието да се поразчупи.
 

Горе