Въпросче?

Fakeheal каза:
Какво IDE ползваш за PHP? Очевидно гит ти е тъмна индия :)
Ползвам PhpStorm в момента. Преди бях с NetBeans.
Fakeheal каза:
btw: Loader класа мисля, че работи само под windows.
Възможно е, но какво те кара да мислиш така? Принципно наклонените черти навсякъде съм ги сменил с DIRECTORY_SEPARATOR, който ги обръща обратно при linux.
 
teroristd каза:
Fakeheal каза:
Какво IDE ползваш за PHP? Очевидно гит ти е тъмна индия :)
Ползвам PhpStorm в момента. Преди бях с NetBeans.
Fakeheal каза:
btw: Loader класа мисля, че работи само под windows.
Възможно е, но какво те кара да мислиш така? Принципно наклонените черти навсякъде съм ги сменил с DIRECTORY_SEPARATOR, който ги обръща обратно при linux.

Отвори си проекта в PhpStorm и горе имаш едно меню VCS, избери от него Import into Version Control и там трябва да имаш опцийка "Share Project on Github".

Това с github интерфейса е много хамалско и грешно.

Според мен, в твоя случай, може да използваш само /, тъй като се разбира от windows и *nix. Освен, ако не четеш път. (например да правиш explode или нещо такова).

Шерни кода, както написах по-горе тъй като има някакви "счупени" файлове.

Има ли специални изисквания или

Код:
cd Solid/
php -S localhost:3000 -t public/

е достатъчно?
 
Инсталирай си git: https://git-scm.com/download/win (запомни къде го инсталираш)

Добави го в $PATH. (optional, но е удобно като искаш от цмд да го ползваш)

В настройките на PHPstorm от категорията Version Control, избери Git и там има поле, в което да въведеш пътя до git.exe-то, което ти се е инсталирало.

_______________

Ето най-базово как да си "оперираш" в phpstorm проекта с гит:
https://www.youtube.com/watch?v=p4bzC_LnYzw
Има дебилен watermark, надявам се да се чете с него.

Най-просто, когато избереш share project on github, се случва следното.

Код:
git init
в директорията, която ти е проекта. Така ти се създава локалното git repository. При тази команда, то няма нищо общо с github (github е service с безплатен гит хостинг).

След това се прави нещо от сорта на:
Код:
git add .
Което добавя всички файлове от проекта ти в git. Така git знае, че трябва да track-ва промените по файловте.

След това (ох, може и да не е в същия ред, но все пак), се добавя пътя на remote repository-то (в случая github repository-то на твоя акаунт).
Код:
git remote add origin https://github.com/user/repo.git
Като първия аргумент (origin) е името на отдалеченото repository (github-ското) и второт е url-a на repository-то.

След това commit-ва файловете. Commit-а го разбирай като "ей тук направих фийчър, промених тези файлове, запиши ми съвкупността от промените".

Код:
git commit -m "added forgotten password functionality"

После може да продължиш да си работиш, може и да пушнеш. Push-ването означава commit-ите, които си направил в твоето локално repository, да бъдат "публикувани" и в отдалеченото repository, в товя случай в гитхъб.
Код:
git push origin master

Както казах по-горе, с командата git remote add origin <url> добавяме remote repository-то и, едновремено, му даваме име "origin". Следващия аргумент е master, което е git branch-а, в който искаш да пушнеш промените. Само че бранчовете са много широка и дълга тема. Разцъкай, докато си пишеш код, git с github. Commit-вай си, пиши смислени commit message-и и 100% ще видиш ползата на version control system-ите.

ПС: Сори за всички тези английски думички (знам, че не си фен), които ползвам, ама ще имаш повече успех, като търсиш в нета неща. Хранилища, клонове, сливане (merge) са доста объркващи, поне за мен.
 
Благодаря, не знаех че ще правиш видео :) . Успях горе долу да се оправя, след много проби и грешки, обаче нещо не схващам тези repository-та. Къде се намират, по файловата система? Как да ги махам или преименувам?

Сега например правя ново repository в github(през phpstorm), като ми иска remote name. След това да кажем го изтривам, и правя друго, но това remote name си остава и ми пише че вече съществува, и ако не напиша ново не ми позволява да публикувам. Пробвах да видя през конзолата(git bash), която ми е на десктопа с командата git remote -v, обаче ми дава грешка not a git repository. Явно трябва да навигирам до някъде, но къде?

Също така как да изтривам нежелани комити :) ?
 
Къде се намират, по файловата система? Как да ги махам или преименувам?

В директорията, в която си направил:
Код:
git init
имаш скрита папка .git/ там са всички неща на git. Изтриването на git repository става като изтриеш тази папка. Въпроса с преименуването не го разбирам. Repository-то ти само по себе си няма име.


Сега например правя ново repository в github(през phpstorm), като ми иска remote name. След това да кажем го изтривам, и правя друго, но това remote name си остава и ми пише че вече съществува, и ако не напиша ново не ми позволява да публикувам.

Относно това, най-вероятно PhpStorm си е записало някъде информация, че имаш такова repository и не се допитва до github. Ето тук има човек със същия проблем. Ако нямаш някакви настройки специфични за конкретния проект по PhpStorm, може просто да изтриеш .idea/ папката, която ти е в папката на проекта. Трябва обаче IDE-то да е затворено, иначе няма да ти даде. ( Не помня как е в Windows. :( )

Пробвах да видя през конзолата(git bash), която ми е на десктопа с командата git remote -v, обаче ми дава грешка not a git repository. Явно трябва да навигирам до някъде, но къде?

Използвай git bash-а да навигираш до директорията, в която ти е проекта и тогава run-ни командата. Както написах по-горе, където е .git/ папката, там ти е git repository-то.

Също така как да изтривам нежелани комити :)?

Много избягвай да правиш такива неща, хаха. Ако е последния commit, просто пишеш:

Код:
git reset HEAD

Ще махне последния commit, а промените по файловете ще се запазя..

Ако искаш да махнеш повече commit-и, rebase или cherry-pick ще ти помогнат.

Но първо трябва да си запознат как работи git, за да не се омажат нещата. Макар че, ако просто си работиш сам, мисля, че няма да е кой знае какъв проблем. По-скоро се притеснявам да не те откаже от толкова мощен инструмент :p

Ето едно просто гайдче: http://rogerdudler.github.io/git-guide/
 
Fakeheal каза:
По-скоро се притеснявам да не те откаже от толкова мощен инструмент :p

Да ти кажа още малко ми трябваше :D , ама се заинатих и сега горе долу започнах да се оправям. Разбрах всъщност до къде да навигирам за да изпълнявам команди през конзолата, и как да трия remote names и commits. Проекта е вече в github, само дето забравих вече какво съм писал :D .
 

Горе