PHP Pentester

dakata__92

Super Moderator
Колеги, има ли някъде клас, който се ползва за пентестинг? Знам, че не е това езика, който трябва да използвам за целта, но ми става интересно дали има PHP пентестъри и за какво следят те? Как работят и отдалечено ли правят теста или трябва да са качени на сървъра, който искаме да проверим за слабости?
 
Здрасти,
не съм много наясно с материята, но познавам хора, които много хвалят Burp

Ето и един форум ,който от скоро следя и има интересни постове и тулове ( не е реклама )

Погледни го :?: ( ако вече не си... )
 
vinsbg каза:
Здрасти,
не съм много наясно с материята, но познавам хора, които много хвалят Burp

Ето и един форум ,който от скоро следя и има интересни постове и тулове ( не е реклама )

Погледни го :?: ( ако вече не си... )

Чета го, но като цяло не ми е много интересен. Търся пентестър на PHP иначе Burp е платена.
 
dakata__92 каза:
vinsbg каза:
Здрасти,
не съм много наясно с материята, но познавам хора, които много хвалят Burp

Ето и един форум ,който от скоро следя и има интересни постове и тулове ( не е реклама )

Погледни го :?: ( ако вече не си... )

Чета го, но като цяло не ми е много интересен. Търся пентестър на PHP иначе Burp е платена.

Има и безплатна. Но стига с тези скъпернически неща. Когато се иска качество, се плаща. Не може цял живот да искаме качество за без пари.
 
Темата ми е за PHP пентестър код, не за програма. За какво мога да следя с PHP и какви сабости бих могъл да намеря? Поне основни неща за които да се следи.
 
https://www.owasp.org - много информация за различни хакове

Btw за такива нещати трябва Python
 
Искаш да се научиш да пишеш скриптове под php за тестване на системи така ли да разбирам?

Има такива скриптове и са скъпи и повечето не работят вече.....
Ако ще ти е за ДОМА тези неща може да пишеш малки скриптове, но ако мислиш за сериозни неща php няма да ти помогне с php може да се пишат и desktop приложения добър е и мощен но за тези неща се иска сериозни знания и тези скриптове не са безплатни.
 

Горе