Количество и размер

teroristd

Registered
Здравейте, нека почна с това че, темата е свързана до някъде с предишната тема за брояча.

Имам view в което визуализирам продукти и всеки продукт има брояч за количество. Ето пример.

Id: 1 | Title: Product 1 | Quantity: -1+
Id: 2 | Title: Product 2 | Quantity: -1+

Когато се натисне плюс на дадения продукт, броячът да се увеличава с едно и се упдейтва поле в базата данни. За минус обратното. В базата данни имам поле quantity, което държи общия брой наличен от даден продукт, и броячът може да се увеличава до тази стойност.

Преди да изложа проблема, нека поясня че става въпрос за дрехи.
Всичко беше наред докато не осъзнах че quantity всъщност не може да бъде една стойност, защото трябва да се променя според избрания размер. Например от размер S има 2 бройки, а от размер M има 5 бройки, и брояча трябва да достига до определената стойност, за да не може да се поръча повече от наличното.

Някакви идеи как може да се направи тази функционалност?
Ще пусна код ако има нужда от него.
 
Размера трябва да бъде избран още при вкарването на продукта в количката и да се се покаже неговата цена. От там нататак е само 1 променлива която да каже какъв ти е максималния брой наличност (qty) това е :) :idea: :?:
 
Да прав си, аз от количката вече мога да го контролирам, но не мога в самата оферта.
Принципно и това ми е вариант, да махна брояча от офертата и да оставя такъв само в количката, но ми се искаше да има и на двете места.
 
няма смисъл да го има на двете места, на едното е достатъчно.

Достатъчно е да пращаш Id на продукта и id или име на опцията или в краен случай product_id , option_id(name) и option_price (това е ако си забил промоция специално за тази опция) и така.

Но ако толкова искаш направи го да пуска по една ajax заявка да проверява при смяна на размера (в количката) за максималното количество и така. Просто не виждам смисъл, това са излишни заявки.

Реално потребителя няма да вкара продукт в количката ако не е сигурен. Да може да почнете да ми издребнявате колко е грешно това мислене, и че потребителя трябва да има избор до последно - добре, както кажете, всеки е прав до някъде, в крайна сметка зависи всичко от програмиста и проекта ;д :)

Ако трябва да си предадеш проекта и това те бави, направи го без тая изгъзица, 80% от потребителлите няма да я ползват - гаранция. :?: :idea:

Пс. Какво ще стане ако аз искам да поръчам 100 броя, не ме касае кога ще ми ги изпратиш, а ме касае че искам 100 за моя магазин. И следователно няма да мога да мина през количката :) Ако клиента е малък, едва ли ще са мислили за това - подсети ги. Ако клиента е голям, най-вероятно ще са го измислили, но все пак, няма дае лошо да го предвидиш :) :?:
 
Само да вметна нещо.
Никога, ама никога не си позволявайте да мислите по този начин:
Реално потребителя няма да вкара продукт в количката ако не е сигурен.
Потребителите са непредсказуеми и никога не може със сигурност да се каже дали потребителя ще направи или не дадено нещо. Винаги трябва да имаш едно наум.
 
Благодаря, направих го само в картата. На повечето места където гледах е така, затова реших да не си създавам излишни главоболия :) .
 

Горе