Ajax резултати при връщане на зад не помни позицията!

novakabg

Registered
Ajax резултати при връщане на зад не помни позицията има ли начин да се запази позицията или да се манипулира DOM значи пробвах със cookie но работи когато си реши :)

Идеята ми е има ли начин да се направи при ajax да работи запомняща се позиция, пробвах методи за позиция при странициране чрез Url адрес направих бисквитки да помни но без резултат приятели мои :(
Моля да сериозен отговор и да е сигурен защото аз пробвах бая неща и като цяло се шитват всичките! :?:
 
novakabg каза:
Ajax резултати при връщане на зад не помни позицията има ли начин да се запази позицията или да се манипулира DOM значи пробвах със cookie но работи когато си реши :)

Идеята ми е има ли начин да се направи при ajax да работи запомняща се позиция, пробвах методи за позиция при странициране чрез Url адрес направих бисквитки да помни но без резултат приятели мои :(
Моля да сериозен отговор и да е сигурен защото аз пробвах бая неща и като цяло се шитват всичките! :?:
Каква позиция не помни? Нещо не разбирам! Под връщане назад говориш за връщане на браузъра назад ли? Какво искаш да помни и за какво точно ще го ползваш? Вероятно има решение на проблема ти, но от толкова много текст не намерих нищо смислено, като пояснение към въпроса ти? Дай малко код да помислим и да те разберем по-добре.
 
Да когато връщам на браузъра аз не разбирам много от javascript но правя доста добри неща за cookie но явно не работят работата е там че и други сайтове имат този проблем!
 
novakabg каза:
Да когато връщам на браузъра аз не разбирам много от javascript но правя доста добри неща за cookie но явно не работят работата е там че и други сайтове имат този проблем!

Добре, при връщане назад не помни, но каква позиция не помни? Къде точно да ти отвори страницата ли? На какво ниво да го прави. Преди време имаше един малък проект по темата променящ автоматично url-то в браузъра, при достигане на определена котва #kotva и при връщане на браузъра следва да върне последната котва: example.com/#kotva3
Ето и пример за друг вид насочване:
https://jsfiddle.net/jd7q25hg/12/
 
Братле много мило това ми помогна сетих се че мога да си направя котви за ajax резултатите, това ми помогна много и свърши страхотна работа да се чатна че нещо по оригинално може да се измисли!

Благодаря отново! :?:
 
novakabg каза:
Братле много мило това ми помогна сетих се че мога да си направя котви за ajax резултатите, това ми помогна много и свърши страхотна работа да се чатна че нещо по оригинално може да се измисли!

Благодаря отново! :?:

Радвам се, че съм ти помогнал. За напред пак ще те помоля, да използваш по-точни обяснения и по възможност код при формулиране на въпросите ти. Просто по-лесно ще те разбираме, за да не спамим излишни безполезни въпроси.
 

Горе