Проблем с .htaccess

teroristd каза:
Такъв ми е оригиналния .htaccess без питанката. С нея също пробвах но само изчезва съобщението No input file specified. и не ми зарежда нищо.

Ами нормално, ако продължаваш да използваш

Код:
substr(filter_input(INPUT_SERVER, 'PHP_SELF'), strlen(filter_input(INPUT_SERVER, 'SCRIPT_NAME')) + 1);

няма да работи. Връщай $_SERVER['REQUEST_URI'] и го парсвай.

Хубаво е да почнете да четете внимателно коментарите, които ви се дават.
 
teroristd каза:
Сори не съм разбрал че това имаш предвид.

Понеже fix_pathinfo променя начина на преобразуване на пътищата, се налага да зададеш в правилото, че използваш query_string, именно за това е питанката. От там, PHP_SELF не ти върши работа, понеже ще ти върне index.php и няма какво да парсваш. Затова, понеже имаме query_string отзад, се налага да взимаме REQUEST_URI или QUERY_STRING ключовете на _SERVER променливата.
 
Благодаря ти. Сега ще се пробвам да си настроя рутирането по този начин.
 
Revelation каза:
teroristd каза:
Сори не съм разбрал че това имаш предвид.

Понеже fix_pathinfo променя начина на преобразуване на пътищата, се налага да зададеш в правилото, че използваш query_string, именно за това е питанката. От там, PHP_SELF не ти върши работа, понеже ще ти върне index.php и няма какво да парсваш. Затова, понеже имаме query_string отзад, се налага да взимаме REQUEST_URI или QUERY_STRING ключовете на _SERVER променливата.

Много ти благодаря @Revelation. Със съвсем малки промени по кода всичко започна да работи както трябва.
 
Между другото, това също трябва да сработи:

PHP:
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteRule ^ index.php [L]

като отново ти трябва REQUEST_URI.
 

Горе